Skocz do zawartości

Które linki są legalne


s_vimes

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się właśnie zastanawiam jak to właściwie jest na naszym forum z umieszczaniem linków do warezowych stron, przegladam forum i co widzę linki do rapidshera, megauploada, a równocześnie widzę że ktoś tam dostał po łapach za umieszczenie adresu innej strony. Bo z tego co pamietam to "rapidshare - jest uznawany za mega piracki serwis" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zauważ, że linki podawane tutaj do wspomnianych przez Ciebie serwisów, zawierają sceny aplikacji CG lub też programy stworzone przez naszych userów/darmowe.

 

Wygląda to tak, że nie uznajemy piractwa w jakiejkolwiek formie. Jeśli znajdziesz na forum linka do jakiejśpirackiej aplikacji, wtedy klikasz ikonkę "Raportuj zły post / niewłaściwe zachowanie" (wykrzyknik w lewym dolnym rogu postu) podajesz powód raportu, a resztą zajmuje się już administracja. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że linki podawane tutaj do wspomnianych przez Ciebie serwisów, zawierają sceny aplikacji CG lub też programy stworzone przez naszych userów/darmowe.

 

Wygląda to tak, że nie uznajemy piractwa w jakiejkolwiek formie. Jeśli znajdziesz na forum linka do jakiejśpirackiej aplikacji, wtedy klikasz ikonkę "Raportuj zły post / niewłaściwe zachowanie" (wykrzyknik w lewym dolnym rogu postu) podajesz powód raportu, a resztą zajmuje się już administracja. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bojkotujemy piractwo, to może warto zwrócić uwagę naszym kolegom co by nie umieszczali swoich prac, tutariali na pirackich serwisach. Naprawdę jest sporo serwisów gdzie można za darmo umieścić takie rzeczy i je z tamtąd ściagnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie można dodać nic więcej niż to co napisał pressenter.

 

RS czy Megaupload to nie fora warezowe, to nie serwisy pirackie. Przecież tutaj chodzi o materiały udostępniane, jeśli pod linkiem RS znajduje się nielegalne oprogramowanie - taki link jest uznawany jako treść niezgodna z regulaminem, link jest usuwany, użytkownik jest "upominany" zgodnie z regulaminem.

 

Pamietaj, ze w regulaminie RS rowniez jest zapis zabraniajacy zamieszczania takich tresci. Ale userzy zamieszczajac tam materialy nie zamieszczaja przy okazji linkow do innych chronionych prawem tresci. Zdaje sie ze link do pobrania pliku nie zawiera linkow do innych opisanych materialow. To, ze czesto jest wykorzystywany na forach do takich rzeczy, to problem RS z ktorym od jakiegos czasu walczy. I tam tez mozesz zgloscic pliki jesli uwazasz, ze lamia one jakies prawo.

 

Po prostu chodzi o materialy czy opisy umozliwiające pobieranie pirackich plików. Jeśli link prowadzi do treści pirackich lub opisu w jaki sposób można pobrać taki materiał - stosowany jest odp. punkt regulaminu. Tyle.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni panowie niedawno w Polsce zamknięto "odsiebie", miało też działać legalnie a na serwerach znalazło sie dużo pirackiego oprogramowania, tak też jest z RS jest to portal z pirackim oprogramowaniem tylko jak niedawno ktoś madry powiedział niemieckie władze nie zamykają go bo przynosi niezłe dochody do budżetu państwa. A co do treści tam zawartych to nie sadze ze piractwem nie nazwiecie chociażby biblotek modeli 3d firm uznanych za które trzeba normalnie płacić sporą kasę - niech mi ktoś powie ze to nie piractwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Odsiebie zachęcam do przeczytania artykułów m.in. na www.di.com.pl RS walczy z podobnym problemem, ale reaguje na zgłoszenia o tego typu plikach.

 

Tak jak napisałem. Jest regulamin, jeśli link prowadzi do treści łamących prawo (nie ważne na jakim serwerze serwisie). Jesli jest to link do RS gdzie mozna pobrac modele za ktore normalnei sie placi - oczywiscie to tez jest niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek a czy widziałeś na RS znikające linki do pirackiego oprogramowania bo ja jakoś nie zauważyłem, sam im zgłaszałem linki z moimi modelami które w cudowny sposób wypłynęł z turbosquida i powiem tak do tej pory nadal są na RS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Wiem, że natychmiast to działa jeśli zgłoszenie wysyła firma, której są to materiały. Ale nie znam szczegółów czy było to zgłoszenie fax, mail, zwykła poczta czy może pismo z napisane przez dział prawny firmy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek a czy widziałeś na RS znikające linki do pirackiego oprogramowania bo ja jakoś nie zauważyłem, sam im zgłaszałem linki z moimi modelami które w cudowny sposób wypłynęł z turbosquida i powiem tak do tej pory nadal są na RS ;)

 

Rozwiązanie? Zgłaszać, zgłaszać, na siłę, po kilka razy dziennie, jeśli trzeba. Co do samych serwisów problemem są ich użytkownicy, a nie sam serwis, który tylko udostępnia przestrzeń dyskową. W regulaminie RS są wyraźne punkty określające treści, jakie są niedozwolone, ale przy popularności tego serwisu, ciężko jest im sprawdzaći zapanować nad każdym uploadowanym plikiem.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a noze sa nielegalne bo niektorzy zamiast nimi pokroic chlebek i pomidorka dzgaja ludzi

 

Chlopie wez sie opamietaj, dlaczego ludzie maja nagle przestac korzystac z RS'a? jesli ja udostepniam pliki wlasnego autorstwa i nie lamie regulaminu to czego mam sie bac? za piracka gre pojdzie siedziec ta osoba ktora to udostepnila a nie kazdy uzytkownik rapida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy w temacie, to może ktoś wyjaśni mi na czym polega 'fenomen' np. chomikuj.pl ? Ludzie wrzucają tam ogromne ilości danych, można znalezć tam prawie wszystko, filmy, gry, programy. Mimo, że łącza są szybkie to i tak uploadowanie zajmuje troche czasu, za te saciągnięcia chyba nie dostaje się zapłaty, tylko za kliknięcia w wygenerowane linki (?). Czy to potrzeba dzielenia się swoimi (często nielegalnymi) zbiorami, powoduje że jest tam tak dużo plików ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chomik jest po polsku. wbrew pozorom to spory problem dla wielu wyszukać spajdermana na RS albo uruchomić w pracy torenta. Chomik ma kilka procedur takich jak wrzuta do uploadu. Prawdą jednak jest, ze w praktyce to zwykła strona z pirackimi rzeczami, moderowana na sygnał do adminów. Mam kumpla, który regularnie monituje o usuniecie jego utworów i teledysków z wrzuty i ma na jej temat takie zdanie jak niektórzy o RS.

 

RS usuwa, inaczej spotkałby go los taki jak the pirate bay. Ja z kolei ciągle się zastanawiam czy oglądając filmy/programy edukacyjne na youtube jestem piratem czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pobieranie muzyki/filmów (utworów) nie jest nielegalne, a jedynie ich udostępnianie czy też rozpowszechnianie. Oczywiście trwa dyskusja o granicach dozwolonego użytku prywatnego. Ale są i tacy którzy twierdzą że nagranie utworu na kasetę VHS i późniejsze jego odtworzenie jest nielegalne ;).

 

Notabene najlepsze jest to że streamowanie z youtube utworu który mieliśmy możliwość zobaczyć na przykład w telewizji może być uznane za przekroczenie granic dozwolonego użytku, a ściągnięcie i wypalenie na płytce CD może się w nim mieścić (opłaty kompensacyjne). Czysta paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej-klasie jest dużo zdjęć małych dziewczynek...ale fakt, że masz tam konto nie znaczy, że jestes pedofilem...

 

Adekwatnie można przełozyć sytuację na RS...

To tylko serwis- narzędzie. Walczy z piractwem...a przynajmniej udaje, że to robi...A, że userzy łamią prawo...Jesli wrzuciłes legalny plik na ten serwer, i podajesz do niego linka...to link ten do Rapida nie prowadzi sam z siebie do treści nielegalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a noze sa nielegalne bo niektorzy zamiast nimi pokroic chlebek i pomidorka dzgaja ludzi

 

Chlopie wez sie opamietaj, dlaczego ludzie maja nagle przestac korzystac z RS'a? jesli ja udostepniam pliki wlasnego autorstwa i nie lamie regulaminu to czego mam sie bac? za piracka gre pojdzie siedziec ta osoba ktora to udostepnila a nie kazdy uzytkownik rapida.

 

 

Gdyby nie piractwo to RP nie byłby tak popularny, więc nie czarujmy się, dużo zawdzięcza temu procederowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooky nie strugaj proszę wariata. Ten ebook był piracką kopią książki Rogera Cusson'a i jamie Cardoso "Realistic Architectural Visualization with 3ds Max and mental ray". Cena 24$ na amazonie. Więc jest chyba jakaś róznica pomiędzy umieszczaniem własnego pliku pdf a umieszczaniem skanów książek. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli dostane linka od kumpla, sciagne linka u innego kumpla, potem nagram na CD, przyniose do domu, tam go spakuje rarem i zaniose do dziewczyny i z jej komputera wysle ten plik na RS, a potem w pracy zaloguje sie na max3d.pl i wstawie ten link to zostane zbanowany czy nie?

 

Jak dla mnie bottomline jest prosty. Tą piaskownice załozyl Adek, jesli on sobie nie zyczy wnoszenia do niej łopatek i wiaderek niezgodnych z atestami BHP, to albo zostawiam takie łopatki w domu, albo ide do innej piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli dostane linka od kumpla, sciagne linka u innego kumpla, potem nagram na CD, przyniose do domu, tam go spakuje rarem i zaniose do dziewczyny i z jej komputera wysle ten plik na RS, a potem w pracy zaloguje sie na max3d.pl i wstawie ten link to zostane zbanowany czy nie?

 

myślę, że jesteś gotów: http://krakow.mensa.org.pl/testy :D

(no offence)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety nie strugam wariata, jestem ciekaw czy raczyłes obejrzeć tego pdf, bo dziwnie mi on nie wyglada na skan książki tylko na orginalnego pdf, o którym raczysz mówić że to podróba, widać że nie sprawdziliście linka, który został podany tylko odrazu ban. A autora znam osobiście jest to zapaleniec posiadający własna bibliotekę ciekawych tytułów z zakresu grafiki i wcale bym sie nie ździwił jaka by umieścił RS orginalnego pdf tylko z samej checi pomocy innym. Jestem też zdeczka zaskoczony postępowaniem, jak ja narozrabiałem to dostałem najpierw ostrzeżenie. A z tego co patrzyłem to tamten osobnik nigdzie nie dostał po łapkach wczesniej od Herr Moderatorów ;)

Edytowane przez wooky73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,a ty dalej nie czaisz.

 

TO że kupił e-wydanie nie uprawnia go do udostępniania.

To tak jakby ktoś kupił e-wydanie, trzepnął nakład w drukarni i do księgarń sprzedał.

 

Chciałbyś zobaczyć piracką napisaną przez Ciebie książke w księgarni ? :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooky73: owszem nie zajrzałem nawet do tego linku. Po prostu znam tą książkę, czytałem ją i wiem ile ona kosztuje. Wiem też, że autorzy książki wydając wersję papierową nie zdecydowali by się na wydanie for free wersji elektronicznej. Za dużo na tym tracą zarówno autorzy jak i wydawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności