Skocz do zawartości

30 artystycznych i kreatywnych CV


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Na blogu Webdesigner Depot pojawił się bardzo ciekawy wpis, o którym

postanowiłem napisać. Żyjemy w takich czasach, że o dobrą pracę w

branży wcale nie jest łatwo. Często firmy dostają setki CV, które

później są weryfikowane. Przy takich ilościach podań z szczęście ma

również znaczenie i nasze CV może zostać po prostu niezauważone. Czy w

takim razie CV musi być nudne? Zobaczcie 30 podań, które być może będzie

dla Was inspiracją.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=947

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To w tej branży ktoś czyta CV? Ja myślałem że liczy się portfolio i nazwisko w dużej produkcji.

 

Owsze. Portfolio, jeśli jesteś rozpoznawalny - duża szansa wtedy, że praca przyjdzie do Ciebie. Ale czesto jest tak, że ze względów formalnych CV jest potrzebne. Jeśli naboru dokonuje firma zajmująca się rekrutacją dla większej agencji, często są to osoby, które się nie znaja na CV i dopiero o portfolio proszą o przeanalizowaniu CV.

 

Ale no właśnie ... może być tak, że jest to mniejszość bo ile takich dużych firm mamy.

 

Fajnie jednak mieć coś takiego. Tylko tak jak napisałem, pytanie czy zostałoby to docenione? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwraca uwagę, a o to w tym przypadku chodzi.

Łatwo się jednak poślizgnąć robiąc cefałkę nieczytelną lub ocierającą się o kicz.

BTW. Parę lat temu kumpel złożył swoje cv czy tam portfolio na bazie layoutu wyborczej i wyszło fajnie. Kreatywność jest atutem, ale bezpieczniej z umiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet bym czegoś takiego nie czytał, tylko by wylądowało w koszu, CV ma być "czarne na białym", czytelne, łatwe i szybkie do przyswojenia, a takie frywolne wariacje na temat CV to można sobie wrzucić do dołączonego portfolio, a nie dawać komuś kto ma czasem na szybko przyswoić sobie informacje na czyjś temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na asp nas uczyli, że takie kolorowe CV jest super, że jest zapamiętywane.

Owszem, jesteś zapamietywany ale jako dziwak. Lepiej nie wysyłać czegoś takiego do powaznych firm, nawet jeśli zajmują się produkcją gier czy animacji. Popełniłam kiedyś coś takiego, i już więcej nie zamierzam :D CV to CV, a nie kawałek "sztuki". Mają sie liczyć informacje w środku a nie forma przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że cześć osób pisze, że liczy się portfolio a nie CV. Jednak Jeżeli ktoś sobie sam zaprojektował design własnego portfolio jak w przytoczonych przykładach to stanowi to jego część portfolio i zachęca to obejrzenia pozostałych prac.

 

Jeżeli przygotujemy kreatywnie CV to możemy w ten sposób poświadczyć, że będziemy kreatywni w pracy. CV w formie portfolio to dobry patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że coś takiego zadziała tylko i wyłącznie w przypadku, gdy w stercie 50 -100 czy więcej CV znajdzie się takie jedno. W większości zaprezentowanych przykładów, znalezienie kolejnych informacji o "delikwencie" wcale nie jest proste i z pewnością po niedługiej chwili doprowadziłoby przeglądającego do frustracji.

Miałem okazję kilka razy uczestniczyć w weryfikowaniu podań o pracę i mimo iż jestem człowiekiem dosyć cierpliwym szybko takie CV zaczęłyby być odkładane na bok. Bez czytania, a w zasadzie "wyszukiwania" informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od oceniającego CV i jakiego podejścia się oczekuje od kandydata. Zbyt usztywnieni szefowie szukający parobków raczej nie ocenią dobrze takiego CV. Ja byłbym zaintrygowany, o ile CV byłoby w miarę czytelne (a na tych 30 to może z 5 się kwalifikuje).

 

Z innej strony - jeżeli oceniamy CV i dostajemy template z internetu, to nie liczmy na kreatywność/samodzielność osoby która nam go dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności