Skocz do zawartości

WiP [2D]: Identyfikacja firmy.


Dmk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zrobić projekt, powiedzmy "do szuflady".

Założeniem jest identyfikacja dla pracowni plastycznej BlueBear (tak sobie obmysliłem), logo, layout do www, wizytówki, katalog, wrzut na samochod i moze billboard na miasto i ulotki.

Większy projekt przez który chce troche ogarnąć i szlifowac swój design.

Mam nadzieję na dużo pomocnych komentarzy.

 

Na pierwszy ogień, loga:

bluebear.jpg

Myśle że 03 lub 05 ze wskazaniem na 05, myślicie że bawić się jeszcze z kolorami ? później po wybraniu już chcę zrobić dwie wersje na jasne i ciemne tło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem wersja 1, jest luźniejsza i bardziej by pasowała do pracowni plastycznej, ew, jeśli dałbyś jakąś cieńszą czcionkę 2 05 i oddalił nieco symbol.

nad kolorami musisz popracować i sugerowałbym pobawić się 3 wariacjami jakimiś, ciepłe kolory, nie uwzględniając tła, bo i nad prezentacją przydałoby się popracować ;P

 

W ogóle to dziwne że pakujesz sie z tym na forum jak widzę na którym większość prac to DP czy 3D , projektantów tu jeszcze prócz siebie nie widziałem jako takich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu juz od jakiegos czasu, a wiem ze sporo osob tu sie interesuje tym mimo ze to jednak forum 3d, a im wiecej komentarzy tym lepiej dla mnie ;) nie jedyne forum z moim wątkiem btw ;)

pozdr i dzieki za info, bede dalej skrobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Font jest zupełnie obcy tej łapce w każdym przypadku... poszukaj syntezy, może pokombinuj z połączeniem tej łapki z literami/literą... i właściwie spójrz na to ze znacznej odległości, w miniaturce... zacieki znikną, przestaną być czytelne, sprawdź też czytelność nazwy w oddaleniu... hmm no na razie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :P , twardym

Ja bym pobawił się czerwienią, pomarańczą i czymś takim , nie łączył ciepłego i zimnego i nie próbował dać jaśniejszego niebieskiego bo tego w efekcie w ogóle nie widać

a poza tym połaczenie tych literek ... nie jestem przekonany :P serio przy dobrej kolorystyce i odpowiednim tle, ciemnym jakimś, wyglądałoby to lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na linie łapy, brakuje tego charakteru w foncie, w tych górnych już coś kombinujesz ale za bardzo przestrzeń brzuszków "B" się odcina od całości... w nr1 zwróć uwagę na zakłócenie linii łapy przechodzącej w linię krawędzi lewej B... tworzy się wtedy taki moment z du py, bez konsekwencji i bez uzasadnienia, a w takim logu musisz zrobić wszystko tak żeby to miało niepodważalną tezę że jest tak a nie inaczej, czyli też trochę pomyślunku, że to wynika z tego to jest kontynuacją tego, itd... może coś rozjaśnilem, może nie... trzeba się trochę naprojektować w gruncie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :P , twardym

Ja bym pobawił się czerwienią, pomarańczą i czymś takim , nie łączył ciepłego i zimnego i nie próbował dać jaśniejszego niebieskiego bo tego w efekcie w ogóle nie widać

 

Mimo wszystko to BlueBear jednak wiec raczej gdyby taka firma rzeczywiscie była, kolor pomaranczowy... ;P

i chce zrobic dwie wersje jak juz pisalem i na biale tlo/jasne i na ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest łapa niedźwiedzia, może wilka albo psa.

D000198.JPG

 

polar-bear-footprint-1.gif

Nie ograniczaj się ciągle do tych samych ustawień np 1.przesunięta łapa w lewo, inna czcionka 2.łapa na środku znowu inna czcionka.

Spróbuj odrywać się od takich schematów. Daj np. wiekszą łapkę i pod spodem wygięty w łuk napis, albo odstąp (dla sprawdzenia) od łapki i daj sylwetkę misia.

Nie twierdzę że to logo jest złe ale zbyt dużo imo w ten sam deseń.

Postaraj się też kombinować tak żeby Twoje logo nie przypominało tego i temu podobnych:

Blaupunkt%20logo%20uus.JPG

Późniejsze logo już lepsze, bardziej kombinowane. Pzdr

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze podejdz do tego z innej strony? Bardziej syntetycznie, myslac jednoczesnie o fali skojarzeń i przyjazności identyfikacji? Ponizej przyklad ilustrujący co mam na mysli, raze z wersją na dole "dla klienta" :)

 

bbear.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah a ja chciałem właśnie z łapą xD zepsuliscie mi zabawe ;(

nie no zart, jutro sie pobawie na tablecie z projektem i wrzuce do illustratora jak łape, a jak z tym prostopadłym napisem ? daje rade czy odejść od tego ?

 

btw olaf te B bardziej przypomina tygrysa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem na jedno zwrócić uwagę, żebyś projektując logo patrzył jak wygląda po obróceniu w każdą stronę, bo czasem niezłe kwiatki wtedy wychodzą, jak choćby na dosyć znanym przykładzie poniżej ;)

 

http://www.lolwow.com/pictures/2008/7/8211216648246.jpg

 

Piszę o tym, bo Twoje prawe górne logo z postu #5 po obróceniu o 90* w lewo przypomina żabę z kosmosu wielbiącą paprykę ;) A co do update'u z posta #10 to najbardziej podoba mi się wersja z prawego dolnego rogu, delikatne i miłe dla oka, wg mnie dobrze by świadczyło o pracowni plastycznej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z samych literek BB coś pokombinuj? Właśnie jakieś odniesienie do łapy czy czegoś takiego.No i co więcej... pracownia artystyczna, ale gdzie to? Na początku jakieś zacieki, które rzeczywiście się do tego próbowały odnieść, ale ich forma była mało ciekawa jak zauważyli koledzy wyżej. Podstawa dobrego logo to pomysł - myśl zawarta w symbolu odnosząca się do specyfiki firmy i syntetyzacja kształtów, to się sprawdza w 99%. Poroponuję najpierw zacząć od ołówka i kartki, tam masz pełną swobodę, potem te pomysły przerzucisz do illustratora i będziesz się bawił w pierdółki typu optyczne ustawienie tego wszystkiego, grubości itp. wartości. No i proponuję zapomnieć o nazwie, skup się na sygnecie na początku. Trzymam kciuki i miłych odkryć życzę ;)

 

PS. Świetne rzeczy wychodzą pędzelkiem i tuszem, szczególnie jeśli to pracownia artystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie skojarzylo z ponizszym (akurat mojej zony) :) :

http://frogstudio.pl/gallery/frog/gal_img.php?id=67&gid=1

 

niemniej... ostatnie proby z prostym fontem duzo fajniejsze (laczenie z litera niefajnie wyszlo, raczej te gdzie zaciek lapki rozdziela wyrazy). ale moze sprobowac nieco przeprojektowac fonta, zeby nieco bardziej scalil sie z lapka i nabral bardziej indiwidualnego charakteru. nie mowie tu zeby zaraz robic z napisu kleksa, ale moze gdzieniegdzie zaokraglic, cos niedopowiedziec jak w tuszu. ale niech dalej bedzie "wykreslone".

 

i za jasny ten niebiski troche znika jak ktos juz slusznie zauwazyl... na szczescie niebieskich odcieni jest multum. osobiscie rowniez nie szedl bym w inne kolory.

 

ps. ale najpierw moze skup sie na projektowaniu w czerni... kolorki zawsze mozna dodac jak juz projekt bedzie sensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie musi być logo zależy w największej mierze od klienta... czy ma zaskakiwać albo skłaniac do myślenia to niekoniecznie trafne cechy jeśli chodzi o wymagania tego typu zleceń w naszym pięknym kraju, wystarczy, że się będzie podobać klientowi, który zazwyczaj się nie zna bo wybiera spośród prezentowanych projektów najgorszy wg samego projektanta, albo logo z Arialem i clipartem... (jeżeli chodzi o plakat to jak najbardziej te cechy bym przypisał), taka moja luźna refleksja odnośnie logowania... jeżeli chodzi o tego bluebear to muszę się zgodzić z panem maykiem, ale jak już się autor zakotwiczył na podkreśleniu i uber dosłowności samej nazwy to cóż czynić... na przyszłość warto zwrócić uwagę aby logo kojarzyło się z branżą lub firmą którą ma reprezentować, w tym przypadku pracownię plastyczną, a przykłady typu greenpeace czy red sox to akurat godne żalu logosy, nie warto się nimi inspirować... proponuje zaopatrzyć się w jakieś katalogi, książki z logosami i różnymi rozwiązaniami graficznymi, które w nich zastosowano, to na pewno pomoże w przyszłym projektowaniu logosów... pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak pomyłka, nieświadomie zrobiłem monogram :P

btw logo = grafika/grafika+tekst, a logotyp= tylko typografia, która się "składa" w znak ? nie jest tak ?

 

pzdrwm/ zapraszam do mojej teczki 2d, new work

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest nr1... raz że zajmuje najmniej miejsca to zawiera w jednym znaku 2 i ma to jakieś nawiązanie do architektury jako planowania przestrzennego :P

Wadą jest niestety kolor... najlepiej wygląda on w ostatniej wersji, ale kolor powinien mieć też wg mnie uzasadnienie, czemu taki a nie inny abo nie czarny lub czarno-biały co zaoszczędzi druk... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, nie mamy nic do gadania w związku z nazwą firmy dla której się coś robi ^^ tu akurat jest fake, ale w odniesieniu do prawdziwych klientow to nic sie nie poradzi ;)

 

dzieki i pzdrwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności