Skocz do zawartości

Apple iPad - nowy tablet od Apple


trosiek

Rekomendowane odpowiedzi

ola-f - nie o to mi chodziło ;) Sednem jest tutaj, że przy moim użytkowaniu smartfon trzyma tylko troszeczkę krócej on zwykłego standardowego fona (wspomniane 5 dni smartfona vs jakieś 6 dni na starym fonie, z tym, że na nowym fonie miałem cały czas wifi włączone i troszkę internetu używałem, jakbym wyłączył, to pewnie do 6-ściu dni też bym się zbliżył). A przy kilku minutach rozmowy dziennie i paru esemesach średnio to jest znośny wynik imo.

 

Mam uraz do dotykowych, bo sa niepraktyczne przy intensywnym korzystaniu z niego podczas dnia (praca 1ręką lub np. 2 palcami podczas robienia czego innego).
Klasyczny przykład, że sprzęt trzeba pod siebie dobierać, bo dla przykładu - ja nigdy się na telefonicznej klawiaturze nie nauczyłem szybko pisać i ogólnie jest to dla mnie mordęga, a tutaj mam qwerty, którą mogę jedną ręką obsłużyć (chociaż patrzeć oczywiście muszę). Fizyczna qwerty może by i była wygodniejsza, ale to szybkiego obsługiwania i tak potrzeba dwóch rąk, więc zysk żaden.

 

Jednozadaniowość wbrew pozorom zwiększa produktywność

O rly ? A podasz jakieś przykłady, bo ja na temat zalet wielozadaniowości mogę jak z rękawa sypać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po co coś wprowadzać teraz, gdy i tak sprzedają się iPhone`y bez tego a można to sprzedać w iPad 2? ;]

 

Ja mam Diamona na Windows Mobile 6.1 i może nie jest on szczytem osiągnięć ludzkiej inżynierii programowania, ale przynajmniej nie ogranicza mnie tak jak system od kalkulatora Casio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyziryzisusipiesi - ale o czym ty tutaj pitolisz ? Co ma sranie do użyteczności urządzenia, bo ja tego zestawienia nijak pojąć nie mogę ? Co ma ludzka zdolność do wykonywania dwóch zadać w jednym czasie do zdolności do tego sprzętu ?

 

Mogę ci za to podać pierwszy z brzegu przykład użyteczności wielozadaniowości - znajdujesz w internecie stronę jakiejś firmy i teraz chcesz przepisać ich dane teleadresowe do swojej książki telefonicznej, a że danych jest dużo (dwa telefony, fax, adres, mail etc. etc.) to zapamiętać tego na szlag nie da rady. I co wtedy ? Kopiuj też nie da rady, bo trzeba rozbić dane na pola (o ograniczonej długości). Mając w ręku 'cudo techniki' za 3k zł polecisz po kartkę i długopis ?

 

Inne pytanie moje: czy jak słucham muzyki i używam przeglądarki i zadzwoni telefon, to któryś z tych programów będzie się musiał wyłączyć, czy warstwa telefoniczna jest tak jakby ponad nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdujesz w internecie stronę jakiejś firmy i teraz chcesz przepisać ich dane teleadresowe do swojej książki telefonicznej, a że danych jest dużo (dwa telefony, fax, adres, mail etc. etc.) to zapamiętać tego na szlag nie da rady. I co wtedy ?

 

Wtedy korzystasz z funkcjonalności iPada (przynajmniej w iPhonie tak jest), który automatycznie podlinkowuje takie informacje i jednym klikiem masz nowy kontakt w książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie dane zabezpieczane przed botami :)

 

podobalo mi się ktores z video na sieci, kolo pytal, czy skoro ma wifi i 3g czy bedzie voIP, odpowiedz oczywiscie: data only

 

http://www.apple.com/ipad/specs/ - polecem szczególnie te szczegółowe dane techniczne:

1GHz Apple A4 custom-designed, high-performance, low-power system-on-a-chip
Support for 1024 by 768 pixels - smartfony mają podobne niemal :)

 

keyboard_dock_1_20100127.jpg

W sumie szkoda, ze nie jest z kevlaru, przydałby się moze wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie pisanie programów (poruszamy 10 palcami i do tego wykonuejmy skomplikowane twórcze myślenie) i jazda samochodem (ręce, nogi, przetwarzanie obrazu i rozpoznawanie kształtów) same z siebie są wielowątkowe a to że ciężko przy tym robić coś dodatkowego to raczej przeciążenie sprzętu. tak samo jak renderujesz, ciężko jest grać w gry na full detail. niby renderowanie leci "podświadomie" ale obciąża sprzęt.

 

nie zamierzam wyłączać gg i innych programów, prosty przykład rysuje teksturkę i sprawdzam jak wygląda na modelu, w ciągu pięciu minut mogę się przełączyć kilkanaście razy między programami, jakbym miał włączać i wyłączać za każdym razem gimpa i blendera to bym się pochlastał, nie mówiąc o ps i maxsie które ładują się dłużej.

drugi przykład wg mnie prawdopodobny na iPadzie: "piszę" wypracowanie, przeglądam net/ebooki kopiuje i wklejam do edytora tekstu, dopisuje różne rzeczy, jak przeglądając neta/ebooka wpadnę na ciekawą myśl to tracę czas i gubię wątek jeśli nie przełączę się natychmiastowo.

 

ps. da sie kopiować tekst ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Internet jeszcze nigdy nie byl tak fantastyczny!"

 

http://theflashblog.com/?p=1703

 

Następuje przejście do aplikacji telefonu, muzyka się wycisza, a po rozmowie, muzyka automatycznie powraca do odtwarzania i następuje powrót do oglądanej strony www. Przynajmniej na iPhonie.
Tak jest chyba w kazdym telefonie odtwarzajacym muze, a na pewno w moim zasluzonym w810i ;)

 

 

Uwielbiam internet:

 

5801_efbd_480.png

 

5647_676d_480.jpeg

 

oRffH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mowic wyglada to zalosnie:

 

 

mozna zmieniac tapete i nawet dostarczaja razem z urzadzeniem kilka :O WOOOOW

 

 

Na poczatku spodobal mi sie bardzo, cena tez nie byla zawrotna. A potem poznalem szczegoly, zobaczylem prezentacje i okazalo sie za ZNOWU jest po Applowemu - g.... w papierku od cukierka. Prezentacja Jobsa to jakis zart? Mowi natchnionym glosem ze bede mial cala strone przed soba... A teraz co mam niby? Ze paluchami ja bede przewijal to ta rewolucja? Brak obslugi flasha? To nie zart? Nie ma co - slabe toto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyziryzisusipiesi a Google to niby tego tego Nexusa wydało charytatywnie albo uznali, że jest to produkt na tyle słaby żeby go nie reklamować? Jeżeli tego nie potrafią robić to jest ich problem.. Pokaż mi produkt który nie jest och! i ach! w reklamie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus i tak wywołał sporo szumu jak na obecną sytuację na rynku, gdzie jesteśmy dosłownie zalewani innymi dotykowcami. Apple jako tako nie potrzebuje reklamy. Są tak rozpoznawalni jak nic innego. Pracowali na to i teraz mają coś czego mogą zazdrościć im inni. Polecam tez do obejrzenia film Mac Heads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę:

http://pl.engadget.com/2010/01/29/msi-ignoruje-konkurencje-przygotowuje-10-calowy-tablet/

 

http://allegro.pl/item904445715_umpc_viliv_x70_3g_hsdpa_gps_wifi_bluetooth_dotyk.html

 

Na pewno będzie trzeba poczekać z pół roku zanim inni producenci zbliżą się do jakości wykonania apple ale prędzej czy później to nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnia kwestia - mało to mamy na rynku produktów typu tablet pc - z normalnym systemem i pełną funkcjonalnością tego typu urządzenia (i już nie mówię nawet o tym multitaskingu, ale np. czytniku kart pamięci), żeby się tak podniecać i mówić o innowacyjności iPada ?

 

De facto ten projekt to nic nowego, a wszystkie innowacje jakie wprowadzono to ograniczenia funkcjonalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam zwolennikow i-pada tak:

Po co mi dwa urzadzenia zamiast jednego? I-Pad ma swoje ograniczenia ktore nie pozwalaja na szersze zastosowanie wiec przy warunkach mobilnych, wiec pod reka wymagany jest takze laptop. Skoro tak, to co ma na celu taszczenie dwoch desek zamiast jednego ktore takze moze stac sie padem wedle zyczenia (lapki HP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam zwolennikow i-pada tak:

Po co mi dwa urzadzenia zamiast jednego? I-Pad ma swoje ograniczenia ktore nie pozwalaja na szersze zastosowanie wiec przy warunkach mobilnych, wiec pod reka wymagany jest takze laptop. Skoro tak, to co ma na celu taszczenie dwoch desek zamiast jednego ktore takze moze stac sie padem wedle zyczenia (lapki HP).

 

 

iPad jest dla ludzi, którzy nie potrzebują laptopa. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPad jest dla ludzi, którzy nie potrzebują laptopa. Kropka.
I to powinno być podsumowanie tego wątku. Kulki - narazie brak konkretnych info o nim. Ballmer zaprezentował go na tegorocznym keynocie na CES no i ma podobno pojawić się w połowie tego roku. Przewidywana cena to ok. 500$, więc wybór między ipadem a slate będzie chyba oczywisty. W tej samej cenie dostajemy więcej od HP - jakże ważny (;)) multitasking, multitouch, normalny system itp. Sam jestem ciekaw co to cudo w sobie ma jeszcze :)

 

edit: i wersja engadgeta, którzy nie chcą widzieć newsów z Cupertino: http://www.engadget.com/exclude/apple/ :) Polecam też filmik z dołu tego newsa: http://www.engadget.com/2010/01/26/hp-slate-teases-us-with-another-video-appearance/

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności