Skocz do zawartości

Teczka 2D: Silvanus


Silvanus

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać. Zakładam sobie teczkę. Wczoraj kupiłem pierwszy tablet (Wacom Bamboo Pen A6), jednocześnie spełniając swoje marzenie. Nie będę się rozpisywał, komentarze i krytyka mile widziane. :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Silvanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pamiętaj, że tło i reszta obiektów czy to na pierwszym, czy na ostatnim planie jest ze sobą silnie powiązana. Złą metodą jest rysować po kawałku - robiąc tylko jeden element w całości i dopiero potem zabrać się za kolejny. Nie będzie to po prostu spójne, a i błędów się dużo wkrada. Najlepiej jest rysować wszystko naraz - zobrazować mniej-więcej całą koncepcję, potem wszystko pojechać kolorem, pamiętając o zależnościach a na końcu detal. Jeśli zrobisz wpierw samą postać, trudniej ci będzie zająć się otoczeniem.

Oczywiście na twoim miejscu zastosowałbym się do rady Mruka, która jest aktualna i dla dużych i dla tych maluczkich przez cały okres twórczości :).

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruk, Joel - dzięki, zacznę coś kombinować z tłem i spojrzę na to domowe przedszkole. Na deviancie ktoś mi napisał, żebym wyraźniej rysował zew. obrys i pewnie ma racje. Na razie chciałem pomaziać coś drobnego i wolałem się nie porywać na tło, ale spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tym razem walnąłem jakieś tło. :)

 

EDIT: Skoro podpis tak bardzo odwracał uwagę, usunąłem go. A i jeszcze dodam, żeby nie było, że już miałem tu konto o nazwie meariss, ale z okazji nabycia tabletu postanowiłem założyć nowe (wtedy myszką rysowałem).

Edytowane przez Silvanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wiesz co, tak patrzyłem na twojego avatarka i myślałem, że mi się z kimś kojarzy :).

Te twory wydają mi się ciekawe nawet, widać różnice od wprowadzenia w użycie tabletu. Jednak, każda jest albo niebieska, albo czerwona, albo fioletowa, bez szczególnych wariacji.

Jednak coś mało ogólnie widać, podrzuć jakieś jeszcze malunki :).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Łoo, czyżbym nie tylko ja grał w Baldursa? ;] Właśnie trafiłeś w sedno mojego problemu - boję się używać bardziej różniących się od siebie kolorów. Najczęściej maluję w jakimś tam małym obrębie odcieni jednego koloru. Nawet prackę na tyg. speedpainting, którą przed chwilą skończyłem zrobiłem właśnie w odcieniach niebieskiego.

Edytowane przez Silvanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo, czyżbym nie tylko ja grał w Baldursa? ;]

 

Raczej chodziło mi o to, że u ciebie jako u Mearissa widziałem tego avatara. :)

Co do kolorów - ależ na tym cały dżołk polega. Ciepłemu światłu przeciwstawiają się zimne cienie i na odwrót. Poczytaj o/popatrz na kolory komplementarne. Ale to chyba dość rozległy temat. Obejrzyj sobie pracę jakiegoś koksa przedstwiającą na przykład twarz. Mógłbyś dojrzeć odcienie czerwieni, zieleni, jakieś pomarańcze, fiolety. Przyglądaj się naturze, a co za tym idzie machaj duużo z natury prac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chęętnie bardzo zobaczył jakieś prace z naturki, na razie jest rączka i gut, tylko chyba troszkę ją olałeś, no ale cóż, dłonie do łatwych rzeczy nie należą. W pracy na końcu razi jadowita, nienaturalna czerwień, no i chyba coś w anatomii ci w nim pouciekało.

Keep working.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do opinie powyżej, wygląd uszu wygląda jak widziane z profilu , oczy małe i brak wypukłości widocznej przy nosie, dać trochę cienia by pasowało w okół oczodołów

 

daj troche bardziej nasyconych barw ja jej facjatę , będzie żywsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszy są na dobrej wysokości, ale są strasznie odstające, oczy zaiste za małe, szyja za gruba i nie ma światła na nosie. Kolorki są sztuczne. Wybacz Silvanus te ostre słowa, ale chyba rozumiesz, że po to to mówię, byś podciągał warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silvanus ja Ci proponuje anatomie jak sam ćwiczę jakoś koślawo ale coraz więcej ogarniam powoli :) wiem przynajmniej czego się mam uczuć a w między czasie można po bazgrolić coś innego

na boku rozwijać landscape'y chociażby i perspektywę ogarniać

 

a bryłka spoko :D ważne jest to by wiedzieć czego chcesz się nauczyć poprzez prace, choć to ciężka sprawa czasem xD łatwiej pisać niż zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - nie zastanawiaj się za bardzo nad narzędziem. Najważniejsze jest to, co chcesz uzyskać, mniejsza o to co będzie zostawiało ślad z pixeli ;)

 

To ostatnie przypomniało mi tutoriale S. Robertsona o cieniowaniu powierzchni. Polecam, opowiada tam o uniwersalnych zasadach (i do technik tradycyjnych, i do digitalu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic konkretnego, ale jakoś nie mogę nic wykrzesać z siebie ostatnio. Nie wiem, czy pracować w Photoshopie, czy w Gimpie, nie wiem, od czego zacząć naukę digitalu i jakoś nic mi nie wychodzi.

 

A co chcesz robić, jaki cel masz jeśli chodzi o digital painting ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz robić, jaki cel masz jeśli chodzi o digital painting ?

 

Ilustrator/koncept artysta, wiem, że przyglądając się moim pracom brzmi to śmiesznie, ale po prostu chciałbym robić coś co lubię, zresztą tak jak większość z nas. A konkretniej, podoba mi się perspektywa takiej pracy przy tworzeniu gier, chociaż gdziekolwiek, nie koniecznie przy grach byłaby by to ogromna przyjemność.

 

I tak dla rozluźnienia próba Paintera 11:

 

konceptytwarze.jpg

 

I jeszcze Ankheg:

 

ankheg.jpg

Edytowane przez Silvanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Akurat tutaj zaczynałem tylko od fotek, poszperałem w poszukiwaniu jakichś starych fabryk, a potem wszystko sobie ułożyłem i podmalowałem. W sumie myślę, że nie warto, bo i tak dużo mi nie pomogły. Ogólnie cały czas poszukuję swojego stylu, przeglądam sporo art blogów i muszę się przyznać - próbuję naśladować różnych artystów, m.in. upodobałem sobie prace Justin'a Sweet'a (stąd próba przy pracy na TSP) oraz styl (ale tylko sposób rysowania, nie lubię stylu kreskówkowego) Todd'a Harris'a. Jednak to wszystko nie jest takie proste, jak myślałem, że będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę pozy z 'Anatomii dla Artystów Fantasy' Glenn'a Fabry'ego. BTW, korzysta ktoś z Paintera? Jeśli tak, to może wiecie, czemu mam taki wyblakły kolor? Mam ustawiony czarny, a jest ciemno szary.

 

zgarbionymezczyzna.jpg

Edytowane przez Silvanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, muszę podziękować Łukaszowi Jaskólskiemu za podzielenie się linkiem do tego tutoriala Jasona Manleya. Ostatnio szukałem portretów postaci z Icewind Dale, a tu proszę, tutorial samego artysty. Na razie wrzucam mrocznego elfa/maga, po prostu według tutoriala.

 

portret.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze tutorial nie miał na celu "jak namalować...." a raczej "pod jakim kątem zmienić myślenie..." (możliwe że sie mylę bo nie doczytałem tutka do końca ale autor wyraźnie mówi od jakich wielkich mistrzów czerpał to co najlepsze. Jeśli tak jest lepszą opcją było by zrobienie master copies z tych właśnie mistrzów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika postaci trochę nie nadąża za fajną paletą. Więcej luzu w budowie postaci, bo sztywniaczek wyszedł. I nasyć go bardziej puchą farby, bo troszku płasko. :)

 

Racja, często mam problem z dynamiką, zresztą z używaniem bardzo różniących się od siebie kolorów też, dlatego nie mogę wydobyć bryły takiej, jaką bym chciał. Cóż, pozostaje mi ćwiczyć dalej.

 

myślę ze tutorial nie miał na celu "jak namalować...." a raczej "pod jakim kątem zmienić myślenie..." (możliwe że sie mylę bo nie doczytałem tutka do końca ale autor wyraźnie mówi od jakich wielkich mistrzów czerpał to co najlepsze. Jeśli tak jest lepszą opcją było by zrobienie master copies z tych właśnie mistrzów)

 

Heh, tak właśnie myślałem, że ktoś zareaguje. Wiem, że Manley miał to na myśli i w sumie masz rację, powinienem tak jak on uczyć się na pracach i studiach koloru mistrzów, których wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wielu z tych mistrzów rozumiało kolor w nieco inny sposób, chociażby akademicyzmowi dość daleko do podejścia impresjonistów, jeden nurt zwalczał drugi i trudno powiedzieć żeby ze sobą sympatyzowali. :)

Co do tzw. "master copies"... Picasso to fajnie określił: "Bad artists copy. Good artists steal." Imo kopiowanie bez zrozumienia jest mniej efektywne nawet niż samo zrozumienie bez kopiowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale zmień kolor tła, żeby postać się nie zlewała. Trochę ci się sypnęła anatomia, twarz wydaje się płaska, bo na dobrą sprawę maszs tylko 2 pola na tej twarzy, jasne i ciemne, a to ciemne takie mało ciemne (kontrastu więcej ), oczy trochę płaskie, ogromny policzek i okolice ucha są "nie teges". Czoło też wyskoczyło z miejsca.

Mozno na ciebie najechałem, ale czy nie o to ci chodzi ? ^^. Powiem jednak, że okolice ust fajne i nosek fajny. Keep working

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że zostawiłeś kontur :D to jej daje takiego komiksowego charakteru.

 

dziękuję, z konturem się akurat nieźle namęczyłem, bo jakoś koślawo ostatnio rysuję i nie mogę uzyskać 'płynnej linii'. Zastanawiam się jak najlepiej ustawić tablet, żeby łatwo ręka pracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie kwestia tabletu, tylko powiększenia na którym sie pracuje :)

a zawsze jak już chcesz uzyskać super precyzyjną linię, możesz użyć krzywych w Photoshopie, lub w ogóle zabawić się grafiką wektorową w Illustratorze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności