Skocz do zawartości

Teczka 2D : Grzessko


Grzessko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rewelacja, tylko dla mnie ten smok jest w tej samej odległości od odbiorcy jak mężczyzna, przez co wygląda dla mnie jakby stał od boku tego "mięska", a nie bliżej nas, a jeśli jest obok to frontowy wojak niech odwróci się w jego stronę... może wydłużone nogi pomogłyby... przepraszam szybki over...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, zgadzam się z komentarzami powyżej ale dodam coś od siebie. Chodzi o smoka, niby nie powinno się wnikać w kształty czegoś co nie istnieje, ale coś z tym smokiem nie gra. Jest jakby zbyt mocno pochylony do przodu, być może przez ogromny brzuch i bardzo duże przednie łapy, a przy tym stosunkowo małe skrzydła. Sprawia wrażenie jakby miał się za chwile przewrócić :). (pomijając proporcje) Bardzo dobrze wyglądają skrzydła, efekt sss rządzi :P szkoda że nie prześwituje tych wystających kolców no i oczywiście drugiego skrzydła ale widocznie nie można mieć wszystkiego. Gdybyś chciał kiedyś do tego wracać to na twoim miejscu głowę cofnąłbym bardziej do tyłu tak żeby podkreślić literę "S". W sumie to bym tu sporo zmienił ale po co mieszać :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooraz lepiej, ciagle kilka elementow w obrazku niszczy ci ogolny odbior, ale wg mnie jest ich coraz mniej. Na pierwszy rzut oka, wszystkie twoje prace sa strasznie "scisniete" jakby na sile w kadrze, photoshop pozwala na pelna swobode w poszerzaniu,przycinaniu dodawaniu obszaru roboczego itd :P Popracuj nad kompozycja bo twoim obrazkom brakuje powietrza, czasem lepiej zrobic jest za pusty panoramiczny kadr, niz taki w ktorym elementy nieprzyjemnie na siebie naciskaja-choc wcale w zamysle tego nie przedstawiles. Bardzo fajne masz kolorki, tutaj uwaga moze byc jedynie odnosnie waloru, a raczej braku zroznicowania w cieniowaniu. Nadal duza ilosc cieni schodzi u ciebie w najciemniejszy, prawie czarny walor. A tak w rzeczywistosci nie jest, pamietaj akcentuj tylko naprawde takie miejsca do ktorych swiatlo nie ma prawa dotrzec(takie do ktorego nie dojdzie ani swiatlo odbite, ani padajace). Odnosnie samego smoka, jego bryla jest dosc wyczuwalna ale troche mi przypomina teraz nadmuchanego pluszaka, niz umiesnione monstrum. Warto uwydatniac strukture miesni, ktora nie tylko nadaje dynamizmu obrazkowi ale i lepiej czyta sie bryle i czuc niemal namacalnosc smoka. Zachecam rowniez do podgladania natury przy malowaniu smokow/potworow. Zobacz jak wyglada otwarta paszcza np krokodyli albo jaszczurek. U ciebie smok jest smutny i malo straszny, zrob mu rozdziawiona dynamiczna szczeke bo to taki mily pluszak z niego jest ;p Zrobilem szybki over, w ktorym chcialem uchwycic chociaz kilka rzeczy ktore wspomnialem.

 

govv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przyczepię do anatomii smoka, który podobny jest do brachiozaura i kojarzy mi się bardziej z potulnym roślinożercą niż drapieżnikiem, ciężki i powolny.

lewe nogi smoka są dalej niż postać gostka, ale chyba lepiej zlikwidować na nich rozjaśnienie niż rozjaśniać gościa

tyle ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mordka stworka troche płaska. Skoro to pustynia czyli dość mocne światło właściwie z każdej strony to ja bym bardziej rozjaśnił ta paszcze. Mniej wiecej takim walorem jak masz na karku pociagnałbym mordę i na przedniej kończynie żeby mocniej zaznaczyc miesnie. Samego jeźdzca też mogłbyś rozjaśnić.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna kolorystyka, lepsza kompozycja, niz w poprzednich pracach.

Oprocz, delikatnych problemow z pyskiem gada jest natomiast jeden element kompozycyjny, ktory kluje moje oko, pewnie wyszedl nieswiadomie, ale kat nachylenia wydmy na ktorej jest postac i stwor z drugiego planu zderzaja sie pod nieprzyjemnym katem z naszym glownym bohaterem. Zlagodizl bym to delikatnie, aby wyszlo jak na dalszych planach.

 

Swietny postep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności