Skocz do zawartości

WIZ: wnętrza - meble biurowe.


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, żeby nie było że tylko krytykuję ostatnio, praca już dawno skończona - wizualizacje mebli biurowych (było kilkanaście zestawów, tu tylko kilka wybranych).

 

Tak naprawdę projektowania nie było - aranżacje na podstawie różnych wnętrz zaproponowanych przez klienta (2-3 zdjęcia na każde).

 

nie wszystkie modele moje (np. świetne modele Apple od RA).

 

ant_7_3.jpg

.

.

ant_5_1.jpg

.

.

ant_4_2.jpg

.

.

ant_2_2.jpg

.

.

ant_2_1.jpg

.

.

ant_11_2.jpg

.

.

ant_11_1.jpg

 

 

c&c mile widziane.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czesc,

 

po tej krytyce której wystawiasz innym spodziewałem się czegoś wow, a tymczasem widzę przeciętne wizualizacje, gdzie masz krzywo wpasowane tła, nie widzę również tutaj takiego renderu który przypominał by foto niestety, proponuje innym troszkę bardziej obiektywnie spojrzeć na pracki (chyba, ze to wynika po prostu z tego ze mało widzieliście) bo takim słodzeniem to tylko szkodzicie, może to taki chwyt, aby konkurencja nie podnosiła swoich umiejętności. Dodatkowo tilowane materiały, powtarzające się textury książek, no i spłaszczona kopia wazonu na ostatnim renderze to tylko niektóre z rażących błędów które można dostrzec. Po prostu następnym razem zwracaj uwagę na detale, nie kopiuj jednego np notesu do każdego ujęcia w każdym możliwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trzeba co nieco odpisać.

 

Błędów jest sporo, prace ostatnie powstały prawie rok temu, więc nie będzie poprawek (brakuje mi części plików itp).

 

SWRSC - te dwa ostatnie to faktycznie ostatnie robione obrazki i z nich byłem najbardziej zadowolony. Fajnie że się podobają.

 

żółty - otwory to mapa opacity (w innym obrazku, [2] perforacje za monitorami w blachach są modelowane)

 

siwy - dzieki - mam nadzieję że widać jakiś postęp.

 

adam_m - świecone hmm, różnie. VrayLight w oknach, czasami doświetlone jakims VrayLightem za kamerą (np ostatnie 2), czasami tylko to + VraySun/sky.

 

!Ewert - zgadzam się w pełni.

 

indian - dzieki, ale.. (patrz konkluzja)

 

Xiz0r - tło za oknem za każdym razem wstawione w photoshopie. Składane często z kilku (2-3) różnych zdjęć. Starałem się generalnie żeby tło nie dominowało nad obrazkiem i miało w miarę poprawnie perspektywę (co nie wszędzie się udało)

 

JunioR - dzieki za zdrowe podejście. Co do mojego krytycyzmu, cóż nie robię tego (a przynajmniej nie staram się) złośliwie, raczej zależy mi na podobnym podejściu ludzi z forum do moich prac.

Po 2-3 dniach pracy nad jednym zleceniem, człowiek zatraca perspektywę i nie widzi już swoich niedoróbek. Wtedy przydaje się takie krytyczne spojrzenie - ktoś powie że tło krzywo, ktoś inny że wazon się powtarza itp. (w tej roli dobrze sprawdza się moja kobieta). Normalnie sam nie wiem czy zwrócił bym uwagę na takie coś (zawsze się człowiek troche usprawiedliwia, "a nie zwróci nikt uwagi na wazon, w końcu chodzi o meble" , albo "tylko troche krzywo jest, nie ma czasu na szukanie innego tła"). A tu, dzięki krytyce - na przyszłość odpala się czerwona lampka "te książki już były w poprzednim ujęciu, trzeba coś innego na półkę włożyć".

 

konkluzja:

 

Sam oceniam te prace na 3 , może 4 gwiazdki. Po roku ich nie oglądania, dziś rano jak zajrzałem na forum mogę w pełni świadomie stwierdzić że sporo można poprawić / zmienić / dorobić. Zatem wytykanie błędów jak najbardziej się przydaje (np akurat nie zauważyłem nawet sam że na 3 obrazku część budynków po lewej się wali).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności