Skocz do zawartości

Postac 2D: Szmata - cwiczonko na cierpliwosc


dr Ug

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladalem sobie fotki i obaczylem sliczna szmate. Postanowilem wiec ja wydziergac, a dziewczynka i tlo to tylko dodatki.

 

Dodam tylko, ze wynudzilem sie przy tym potwornie i jeszcze bardziej utwierdzilem w przekonaniu, ze takie dlubanie wyprane jest z tego wszystkiego, czego poszukuje w pracach malarskich, m.in. interpretacji.

 

Nuuuudy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat raczej nieciekawy...wygląda to jakby to ona byla \"szmatą\"...tylko po przeczytaniu twojej wypowiedzi można zminić zdanie...

Gdyby nie liczyć twarzy to wszystko bardzo ladnie :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że skupiłeś się na szmacie bo ta jest najlepsza, dobrze się układa, tylko nie wiem czemu na dole jedna strona jest wyzej niz druga, ale to taki szkopuł. A dziewczynka wyglada jak z Ringa wyjeta z tymi wlosami, widac ze twarz nie dokonczona i rączki slabe, płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci odpowiem: bo jest naciagnieta.

 

W zasadzie nie ma o czym mowic, praca miala byc cwiczonkiem na cierpliwosc i niczym ponad to. Do speedpainta sie nie lapala, wiec wyladowala tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd :)

 

Dodam jeszcze, że włosy są bardzo fajne to włąsnie one, no i szmata nadają dziewczynce Ringowski klimat.

 

Skoro dałeś, to chyba po to żeby ktoś ocenił, mimo, że to tylko ćwiczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przeciez nie bronie oceniac. Chodzilo mi raczej o niedoszukiwanie sie przeslan i innych bzdetow, bo jest takie samo jak przy reczniku na wieszaku, albo poscieli na lozku;) Zle sie wyrazilem, sorry.

 

Ringowski klimat to wlasciwa diagnoza;)

 

EDIT: zapomnialem wspomniec, ze dziewczynka malowana byla tylko na jednej warstwie, coby zblizyc sie do \"natury\" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladna kolorystyka, swiatlo i kompozycja jak zawsze.

swietne wlosy, dlonie, rece, nogi, buty i tlo. szkoda ze nie dokonczyles twarzy i krzesla.

 

szmata moze byc, troche sztywna co widac zwlaszcza na rekawach nienaturalnie uniesionych na boki ale ujdzie :)

 

troche nudne ale o tym sam wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...co tu dużo mówić...bardzo ładne...najbardziej podoba mi się colorystyka i żywotność kolorów :) światełko tesh bardzo miło się rozchodzi...o tyle dziwne dla mnie jest tło i cienie ... wyląda to jak kiepski retush wklejenia dziewczynki na krześle w inny background...albo jak by wisiala w powietrzu :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto sie wynudzic, chociazby zeby pokazac innym na co Cie stac. Takie realistyczne buty czy prawy rekaw sa dla niektorych (np dla mnie) nie do uzyskania chocby dziergali tydzien. Fakt, ze szybkie rzeczy sa przyjemniejsze, ale samymi speedami w portfolio ciezko kogos przekonac.

 

edit

 

Ladny avatar :) To pewnie Andrzej, chlopak dnia ;)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhh, zapomnialem odpisac, wybaczcie. Calkiem zapomnialem o tym watku. ;| Juz nadrabiam:

 

@akdsn: thx a lot:) Oczywiscie masz racje co do rak:) To jest przyklad na to, jak bardzo wazne jest dopracowanie szkicu i jak bardzo duzo pulapek czycha na biednego artyste (nie znosze tego slowa) ;)

Tutaj zalezalo mi na dobrym wydzierganiu materialu i wszystko inne zlalem. To nic, ze material wyszedl kijowo i nawet nie mam czym sie zaslonic;)))

 

@leander: przyznaj sie, byles ministrantem i chodziles z kadzidelkiem;)

 

Fajnie, ze podobaja Ci sie buty. Je akurat namazialem w akcie rozpaczy, miedzy 8:40 a 9:02, gdy zalozylem ten watek;) Oto wyzszosc szybkiego nad wydzierganym! ;)

 

Reasumujac - dzieki za komentarze. Nauczylem sie... poraz kolejny hhyhy..... ze moje zamiary nie zawsze sa odbierane tak, jakbym chcial. Dlatego tez no more niedokonczonych mebli, albo przynajmniej spojrzenie na calosc obiektywnie ;)

 

Live long and prosper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał DruG

To nic, ze material wyszedl kijowo i nawet nie mam czym sie zaslonic;)))

 

nie wyszedl kijowo tylko taki jakis nakrochmalony sie wydaje. draperie sa troche sztywne no ale moze ona w worku z brezentu siedzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam. Czemu to jest szmata ? ja to bym nazwal: \"wiejska dzieweczka pracujaca w mlynie czekajaca w czwartkowe popoludnie na przyjazd starszego brata wierzechem w celu zabrania niewiasty do domu\"

 

Mi sie podoba a wlosy sa najlepsze. Ogolnie praca stwarza wrazenie mile i takie cieple mimo ze postac jest smutna ale tego na I rzut oka nie widac (przynajmniej mojego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"z materiałem to jeszce powalcz\"

 

yhyhyhyyyh....

 

Oczywiscie, ze z referki, przeciez pisalem o tym w pierwszym poscie.

 

Cien nijaki? Ups! Rzeczywiscie, nie jest maxymalnie czarny.

 

Dol skaszanilem w jaki sposob? Chetnie sie czegos naucze.

 

Leru: szmata jest na dziewczynce. wiesz, taki super-expressowy zabieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zebyscie juz nie doszukiwali sie bledow tam gdzie ich nie ma, wrzucam zdjecie, z ktorego malowalem.

 

Teraz mozecie dzieciaki brac lupki w lapki i zabawic sie \"czym sie roznia te dwa obrazki\" ;)

 

EDIT: Ty rozowy misku z ganja w dloni siedz cicho ;)

 

sanitorium.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug nie jestem z serwisu... średnio znam się na kserokopiarkach ale jak na moje niewprawione oko optyka bardzo mocno siada...

 

Główna zgroza polega na tym że..... Ona maaa.... Prawie idealnie jednolite czarne włosy... Boże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżordż ma troche racji, ta szmata po bokach sie dziwinie fałduje. Nienaturalnie i przez to cała powierzchnia na udach wydaje sie cholernie wklesła. Jakby polozyla se deske na nogi.

Poza tym pracka spox, ale od nuduf kupa. Mogłaby miec dłonie mnie renato-begerowskie ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle, ze nie ma co sie czepiac. Najlepszy dowod, to fakt, ze nie przeczytalem opisu, myslalem, ze ta ostatnia wersja to wykonczenie pracy przez DruGa. Ale kiedy zaczalem dostrzegac bledy w twarzy zorientowalem sie (z opisu), ze to fotka :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności