Skocz do zawartości

Scena 3D\2D : Kasjopejanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Praca robiona w ramach nauki czegos nowego i oderwania sie od przyziemnych projektow 3d .Pomysl na prace powstal w mojej glowie juz pare lat temu ,ale jakos tak wyszlo ,ze dopiero teraz sie zabralem za to ,a inspiracja byla okladka ksiezki dla dzieci to byl taki wielki grzyb wyrastajacy ponad las z oczami sowy czy jakos tak , pozdrawiam

 

miastoscifi1400.jpg

miastoscifi.jpg

modeld.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogromna ilość pracy to pierwsze za co cię pochwale. Tak jak chłopaki wspomnieli z góry... typowo egipską kompozycją zarzuciłeś. Wg mnie istnieją tutaj również nieścisłości w stylu i brak logiki pewnych elementów...które się tutaj znajdują (dlatego sci fi art jest taki trudny). Zaburzona skala elementów... Na pomostach niedaleko od kamery widzimy postacie wpatrujące się gdzieś... niewiadomo gdzie? Obok mamy światełka w konstrukcji które nie wiem po co są i w jakim celu.... okna? Wiele elementów powtarza się np księżyce na niebie... Swoją drogą powinny to być jedynie wąskie rogale oświetlone przez słońce jednak u ciebie widać pełne tarcze... Jestem nawet pewny że przy takim ustawieniu nie byłoby ich prawdopodobnie wogole widać ponieważ znajdowały by się w nowiu... Widać że stworzyłeś pełną scenę 3D ... jednak nie wykorzystałeś tej pracy by dodatkowo poeksperymentować z kompzycją oświetleniem... by upewnić się że skala wszystkich obiektów jest prawidłowa... np światełek na budynkach... w finalnym obrazie jeden z budynków jest przeklejony... Poza księżycami nie ma tutaj całkowicie konsekwencji ośwtlenia... na jakimkolwiek elemencie sceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę się wypowiadał na temat pracy tylko tytułu. "Kasjopejanie" to trochę nietrafiony tytuł. O ile wiem nie istnieje żadna gwiazda o tej nazwie a tym bardziej planeta. Dużo bardziej pasowałaby nazwa "Gliesejanie 581c", chociaż kolor może nie byłby taki ale ten można zrzucić na skład atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę się wypowiadał na temat pracy tylko tytułu. "Kasjopejanie" to trochę nietrafiony tytuł. O ile wiem nie istnieje żadna gwiazda o tej nazwie a tym bardziej planeta. .

 

Kasjopea to gwiazdozbiór i jak najbardziej istnieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie, jak cała reszta tego co widać w pracy Eden'a, więc pod tym kątem myślę, że tytuł jest spójny z dziełem:P

Pozdr

Praca przedstawia planetę i trochę budynków plus latające pojazdy. Nie widzę tam łamania praw fizyki, więc to jest możliwe. Biorąc pod uwagę rozmiary kosmosu można uznać że wiele nieprawdopodobnych rzeczy może istnieć. Pod tym względem praca nie jest realistyczna, gdyż autor nie wie czy gdzieś tam coś takiego istnieje ale ja też nie wiem czy nie istnieje więc jest możliwa. Natomiast tytuł jest bardzo nieprawdopodobny. Wizualnie to nawet praca przypomina mi pewną grę zatytułowaną "Star General" zdaje się lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

nie czuc przestrzeni bo pierwszy plan zamyka kadr i to w dosc nieprzyjemny dla oka sposob - niby kazdy dobry obrazek powinien miec 1, 2 i 3 plan ale w twoim przypadku te plany ze soba kompletnie nie wspolgraja... nie wspominajac juz te te konstrukcje na 2 palnie wszystko psuja bo kompletnie nie siedza w kadrze, psuja skale i w ogole nie dodales im atmosfery - 3 paln wyszedl bardzo fajnie. no i zastanow sie czy jakbys widzial to wszystko pod slonce to rzeczywiscie bys widzial tyle detali bo promienie slonca zdominowaly by ten obrazek. tak czy siak fajnie wyszlo, ale sa powazne bledy niestety:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Mimo tych wad o których piszą poprzednicy, bardo miłe dla oka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev - dziekuje ) render bez post wrzuce jak znajde chwile

 

ola-f- dziekuje )

 

plasti- dziekuje )

 

norden- dzieki wielkie za konkretne uwagi )

 

dac77-nie ja wymyslilem ta nazwe http://inne.przebudzenie.net/2-przekaz-kasjopejan.html

 

bbandi-dziekuje )

 

KLICEK - dziekuje )

 

Touch - dziekuje )

 

Harpoon- nie bardzo wiem o co chodzi ?.........+1

 

ArTooRo - dziekuje )

 

dekiel- dzieki wielkie za konkretne uwagi )

 

Maestro101-dziekuje

 

slowiak-dziekuje

 

 

 

Efekt jaki chcialem uzyskac to cos w stylu ilustracji 2d,na poczatku mialo byc samo 2d bo chce uczyc sie 2d ale ,stwierdzilem ze nie dam rady i postanowilem pomoc sobie 3d,juz na poczatku zrobilem duzo bledow ktore sie za mna wlekly do konca ,zabraklo mi skilla zeby ten problem rozwiazac,teraz czeka mnie analizowanie tych wszystkich bledow,pozdrawiam i jeszcze raz dzieki wszystkim za komentarze i gwiazdki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ładne aaaale...

Rozumiem, że chciałeś uzyskać efekt 2d jednak można było nadać większą głębię obrazkowi, inaczej oświetlić. Na screenie z viewportu widać, że potencjał ku temu był. Kompozycyjnie też bym parę rzeczy inaczej rozegrał no ale co tam.

Ogólnie praca przyjemna i podoba się.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wistak siedzi ,bo sreberka były kradzione

ha ha ha ha.......

 

Znowu jakiś pasywnoagresywny dorobił se drugie konto bo na normalnym boi się zaczynać. Kto to może być? Na imię ma chyba Jakub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ladna pracka. podobaja mi sie kolorki i dezajn miasta, troche brak cieni i mogloby byc bardziej czyde, no i moze nad szajderami mozna by posiedziec jeszcze, ale co tam, i tak jest ladnie

4*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche rzeczywiście niekonsekwentne to wszysko jest, szczególnie jak ktoś wspomniał po wzgledem oświetlenia. Sam pomysł na kompozycje dość ryzykowny.. centralnie, symetrycznie..

Duży plus za włożoną prace bo taki wysiłek zawsze przynosi korzyści w przyszłości.

 

Mnie od razu rzucił sie w oczy jeden szczegół. Głowne, duże budynki nie mają formy okrągłych koncentrycznyg grzybów w związku z czym przy tak szerokim kadrze wyraźnie widać byłoby na nich perspektywę. Rzuciłem okiem na 3d i rzeczywiście widać. Troche tu oszukałes żeby sobie ująć roboty i skopiowałeś budynki nie uwzgędniając perspektywy i wg mnie to widać. Dodatkowo oslabiło to wrżenie głebi.

 

Te dwa pontony na 2 planie chyba niepotrzebne. podobnie jak "pocztówkowe" zamknięcie kadru 1 planem

 

Suma błedów sprawia że obrazek pachnie oldschoolem z okładek fantastyki z lat 80.

 

Ale jest na czym zawiesić oko i myśle że za dwie, trzy takie prace ludziom powoli zaczną opadac szczęki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności