Skocz do zawartości

Pytanie: co się dzieje z polską siecią?


torm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tytul sensacyjny jakby conajmniej siec w Polsce zostala objeta cenzura albo cos w tym guscie a tu takie pierdołki.

Co sie ma dziac - zmieniaja sobie layout. Kwestia gustu - na przyklad filmweb wcale nie wyglada tragicznie wedlug mnie. W takich serwisach liczy sie dla mnie ich zawartosc, czytelnosc i funkcjonalnosc. Musieliby wypowiedziec sie ci odwiedzajacy te strony codziennie czy znajduja tam to czego szukaja czy nie, bo osobiscie rzadko tam zagladam lub wcale. Tym niemniej nie razi mnie filmweb jakos szczegolnie - wazne zeby byli na czasie, dostarczali informacjii mieli solidna baze danych ktora sie wygodnie przeglada.

 

Zobacz na przyklad http://global.nytimes.com/ - przyklad strony gdzie liczy sie zawartosc a mniej graficzny wypas.

 

Konkludujac - nic sie nie dzieje z siecia - to tobie prywatnie nie podobaja sie zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile filmweb dla mnie poszedł na plus to gry.wp jak mi nie podchodziły tak teraz też, jakieś takie, reklam pełno. Z koleji reklama to podstawa dla innych ale dla mnie wogóle bo akurat w temacie gier reklama występuje u mnie na szarym końcu pozatym stronka ma dla mnie jakieś wewnętrzne fuj i chyba trochę wzorowali się na gram.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, ale właśnie o tym mówię... nie liczy się graficzny wypas, a oni chcą zrobić graficzny wypas, przez co strony tracą na przejrzystości, intuicyjności... chociaż z drugiej strony, może to kwestia przyzwyczajenia.. ale o tyle o ile filmweb, był oryginalny... teraz wygląda jak każdy jeden portal...

Nie pamiętam już poprzedniego designu dokładnie... ale teraz jak się wchodzi to ma się wrażenie, że ta strona atakuje... nie wiem gdzie najpierw spojrzeć... np.

 

- górne menu zaraz przy samym logo, milimetr dalej kolejne menu "dodaj" za chwilke wyszukiwarka

- pod spodem kolejne menu (wszystko oddalone od siebie o kilka - kilkanaście pikseli)

- reklama? no ok... inaczej się nie da, ale w tym wypadku wygląda jakby była integralną cześcią strony.

- kolejne menu: ok, nie mam się czego doczepić oprócz tego, że bardziej standartowe być nie może...

- następnie pojawiają się boksy, które ani to estetyczne, ani przejżyste... po prostu napaćkane wszystko co im przyszło do głowy "fajnie jakby to było na głównej"

 

Jak dla mnie koszmar... tymbardziej, że zaglądam tam często...

Na szczęście napisali, że to wersja beta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innowacje to trudna rzecz. ostatnio zauwazylem, ze googe dal szukarkę na dole pod wynikami, na co czekalem kilka lat. Jeszscze 2-3lata i doczekam sie przewijaka stron na górze :)

 

Ciezko mi sie wypowiadac o cudzych pracach, bo mam zwyczaj nie krytykowac innych firm za ich prace, bo nie zawsze jest tak jak chcieli twórcy. Fakt filmweb wyglada jakby sie wysypal, wiec odruchowo sprawdzilem na kilku przegladarkach, ale nie - tak wyglada. Szkoda. Gdyby podlaczyli serwis pod eyetracking to byloby wiadomo, ze cos zawiodło, ale klient malo kiedy chce doplacic 10-20k za takie badania, a designerzy potrafiacy projektowac bez tego na drzewach nie rosną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z siecią nie jest tak ważne, jak to co dzieje się z Tobą. Twoje nawyki i oczekiwania stoją w miejscu, wiesz co było i jakie zmiany Ty byś wprowadził. Za to sieć się rozwija i to niekoniecznie w stronę, w którą Ty byś chciał pójść. Coraz więcej informacji i coraz nowsze metody segregowania ich. Mniej lub bardziej udane, ale muszą się ruszać, żeby nie zjadł ich jakiś młodszy brat. Filmweb skopał kolorystykę ale funkcje mi się podobają, ale ja zaglądam tam tylko, żeby zobaczyć jak moja Luba filmy oceniła (a teraz dali to na startową, dla mnie plus) i tylko czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Na filmweb chyba zmniejszyła się czytelność strony.. ale być może to kwestia przyzwyczajenia. Generalnie nie jest źle.

GryWP nie znam, wiec nie pisze na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nom, dzięki Nezumiemu mogę stwierdzić z pewnością, że w przypadku filmwebu czytelność strony głównej bardzo się zmniejszyła. Im głębiej w las tym lepiej, na szczęście ;)

Hmm.. ale gustomierz wygląda ciekawie - zobaczymy jak w praktyce ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności