Skocz do zawartości

Teczka 2D: Kubush


Kubush

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój pierwszy post na max 3d.pl

wcześniej troche pokazywałem sie na ca.org więc póki co to czuję sie tu troche zagubiony:P

 

dobra oto moje 2 prace na rozgrzewkę

mam nadzieję że ogarnąłem zamieszczanie prac tu

jeeebejbecopy.jpg

dodevianta.jpg

Edytowane przez Kubush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na dobry początek - Witam na forum:)

Drugi rysunek jest lepszy, dlatego od niego zaczne, trochę porobiło się nieciekawie z nogami, proporcje tez sie sypnely (ale byc moze bylo to celowe), cieniowanie dosc czytelne.

Natomiast pierwszy wygląda jakby byl zrobiony roznymi technikami. Głowa strasznie kontrastuje z otoczeniem, tak jakby byla doklejona z foty. Na takiego koksa to troche suche raczki ma. Robisz dobre plamy (moja subiektywna amatorska opinia;)

 

Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajne prace...nastroj pierwszej niezly, dobra tonacja. Domyslam sie, ze upraszczasz glowy by bylo Ci latwiej malowac, ale pamietaj, ze kontakt z widzem uzyskuje sie glownie przez twarz...wiec oczy szczegolnie warto rozpracowywac, nadac jakis charakter emocjonalny twarzy by powiedziala nam o glebii, ktorej nie widac w ksztaltach. To rozbudowuje obrazek.

 

W drugim obrazku, jesli decydujesz sie na taka sterylnosc niech harmonizuje z tym wszystko...formy i ksztalty niech beda staranne, rowniutkie, sterylne/mechaniczne i dobrze wykonczone.

Wtedy taki obrazek jeszcze lepiej sie obroni i latwiej bedzie odnalezc w nim sens.

 

Dajesz rade, good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote: chciałem się rzucić troche na wody horroru i zrobić coś w tym klimacie.Gra światła jest tu chyba kluczem ale po pewnym momencie ćiagłego przyciemniania i rozjaśniania nie wiedziałem gdzie pchnąć pracę żeby efekt

wiszącego w powietrzu mordu wydobyć jeszcze bardziej.

Efekt końcowy to był wynik troche zabawy z kolorem który ostatecznie był najbliższy wymyślonemu klimatowi.

 

Po drugie chciałem w koncu zrobic coś bardziej ilustratorskiego i dodać troche fabuły scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione na chow 200 na ca.org.-temat królowa muzyki

nie zdążyłem na deadline z powodu projektów uczelnianych:/

odłożyłem na pare tygodni

przysiadłem znów

skończyłem

babeczka z rurami organowymi w plecach i głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci wprost to, czego inni się boją.

 

Jest kiepsko.

 

Najważniejsze.

Przyciemnianie i rozjaśnianie całego obrazka i bawienie się z kolorem nic Ci nie da.

 

(krótkie rozwinięcie)

Bawić się ctrl+m, ctrl+l i ctrl+b możesz w trakcie robienia pracy ale cały czas musisz potem korygować elementy, które znajdują się na "obrazku" bo samo przyciemnianie i rozjaśnianie i zmienianie kolorów doprowadzi do zrobienia się tzw. błotka :]

 

Mam taką propozycję znajdź jakieś dobre zdjęcie z ciekawym oświetleniem i w ramach ćwiczeń "przerysuj ją" (tylko bez colour pickera i podkładanie pod spód) niech Ci to zajmie 1,5h max i będziesz wiedział (że tak to ujmę) gdzie jesteś (jeszcze lepiej jakbyś sobie strzelił martwą z biurka lub to co masz za oknem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudek- dzięki za koment,super że nie boisz się pisać co myslisz i krytykować. dla mnie tym lepiej.Ale chcę sie troche wytłumaczyć. Rozjaśnianie - przyciemnianie-nie użyłem ani razu. w sumie to dzięki tobie się dowiedziałem o tych skrótach bo jestem jeszcze zielony jesli chodzi o ten program.

no zabaw z kolorem u mnie polegała na 1.grayscale2. color layers dla klimatu i zaznaczeniu z grubsza używanych kolorów3. tradycyjne malowanie na takim podkładzie.

więc inaczej niż mniemałeś.

czekam na kolejne komenty

 

sroga babcia w natarciu, WIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiejsze z natury wg mnie ma dosc nieciekawy kąt patrzenia... ta ostra granica jasnej plaszczyzny nie wydaje sie grac w jednej druzynie z perspektywa kubasa...

Jesli zas idzie o Twoje studium mistrzow - wg mnie dzialasz bardzo dobrze. Fajnie pracujesz brushami, niezle radzisz sobie z kolorystyka - mysle, ze jakby tak oprocz przerysowywania, uczyc sie tez spojrzenia od strony artystycznej na to czemu tu jest taki kolor, tam taka plama, czemu obraz jest tak skadrowany itd - sporo sie od mistrzow nauczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha81-dzięki:Dco do martwej to masz racje, cza pracować nad kompozycją nawet takich małych ćwiczonek.Co do mistrzów to zawsze jakoś zapominam zastanawiać się a czemu taki kolor itd.,zawsze kończę przerysowując.

Ale jakoś to daje rade przynajmniej w moim przypadku bo potem widzę że dużo lepiej mi idzie z pracami z wyobraźni.Pozdro

 

skończyłem wkur.. babcię, niezbyt wiedziałem jak pchnąć dalej. Od cholery rzeczy tu jest które chciałbym poprawić mimo to al enie wiem zbyt jak.

twarz wyszła troche plastikowo, trawa, drzewa:/ chcę też poćwiczyć dużo zabawy kolorem i kompozycją bo czuję że nie do końca kumam.

babuszkacopy.jpg

dzięki za wszelkie rady i dobranoc:D

Edytowane przez Kubush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopia ze zdjęcia z dziś.

9.jpg

cholera zajęło strasznie dużo czasu, największy problem jest z odpowiednim doborem koloru. Nie wiem czemu tak się dzieje ale często kolor na zdjęciu czy obrazie wydaje mi się jasniejszy niż w rzeczywistości:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikodem:D i pewnie jedyna rada na uporanie się z tym to ćwiczyć i ćwiczyć

muszę się wziąć do roboty,cholera ciągle te prace słabo wyglądają.

Moim celem jest rozpoczecie robienia zleceń , ale jeszcze daleka droga a czasu mało:/

dzisiejsze

studium światłocienia, ktoś na ca.org doradził mi żebym poćwiczył więcej czarnobiałych rzeczy, i olać kolor póki co :/zobaczymy

10.jpg

i mały enviromencik

11.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa praca, starałem się tu zawrzeć jak najwięcej z tego czego sie nauczyłem podczas ostatnich studiów.

zajęło jakieś 15 h, z przerwami na wywalenie mnie z mieszkania przez właściciela, szukanie spania u przyjaciół i napad jakiejś holernej grypy(zaraz pójdę spać to holerstwo wyleżeć)

Zebrazulus duch sawanny_D

zulua.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rece swietne, ale ten speed z wampirem? wyglada jakby to malowal ktos o kilka poziomow nizej. No, ale nie zawsze na wozie

 

Nie wydaje mi się żeby to była kwestia "na wozie czy pod wozem". Różnica wynika z tego, że ostatni malowany z wyobraźni, a poprzednie z fotografii.

Poza tym - sam wiesz że kwestia roztrząsania co jest lepsze / gorsze często opiera się na subiektywnych ocenach. Mnie speed z wampirami podoba się bardziej, bo ładnie czuje w nim przestrzeń i widzę samodzielne decyzje, czego nie widziałem w tych odmalowywankach z NG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icecold- dzięki, masz racje stary ale zamierzam robić speedpaintingów mnogo więc bedzie lepiej

SBT77- dzięki , chyba wychwyciłeś jeden z moich głównych problemów- dużo gorzej mam z rysowaniem z wyobrazni niz z natury. Ostatnio miałem tak że -ćwicz studiuj, natura , kopie itp. zaniedbawszy przy tym pracki z głowy- efekt widać w najnowszej:/

 

pdate- chow na ca.org (dupa nie chow tak naprawde) i sie wkurzyłem bo na bakier z twarzami u mnie więc troche ich tutaj

aladin.jpg

 

twarze ze zdjęć

11-1.jpg

12-1.jpg13-1.jpg

msartwa2.jpg

a tu lekka modyfikacja alladyna (syndrom młodszego rodzeństwa)

wipdobry-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkonczyłem majstra z wczoraj. Tak go zostawie juz.

I speedy

aa i jeszcze jedno

www.sketchoholic.com - jak ktos nie wie kto to jest bobby chiu , co robi i co dzieje się na tej stronie to natychmiast tam wchodzić. Codziennie o 20 mają godzinne maratony (co godzina nowy temat-upload prac, głosowanie nowy temat 1h upload....)naprawde warto. Na ustream mozna znaleźć jego podcasty i jego wywiady z innymi artystami- tez naprwde warto, na jutubie sa jego starsze "tutoriale?"(malowanie i gadanie o dupie marynie-daje motywacyjnego kopa)

works:

 

m24-1.jpg

potato.jpg

alarmclock.jpg

brains.jpg

returnoftheking.jpg

Edytowane przez Kubush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności