Skocz do zawartości

Teczka 2D: Kubush


Kubush

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SBT77- nie do końca wiem o co Ci chodzi . Co do reprodukcji to robię Anatomy Series z CGtalka. Staroć robiony kiedyś przez Rebecca'ę Kimmel (uczy lub uczyła na różnych kalifornijskich uczelniach art.) więc myślę że ma pojęcie, i będe dalej jechał z koksem.

link do anatomy series 1:http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=375031

i link do strony z refkami(nie , nie są to przypadkowe refki z googla)

http://www.wga.hu/index1.html

Coyote:dzięki stary. Art renewal znam ale ta ruska to jest lodzio miodzio panowie:D

 

skończyłem jeden ze speedów wcześniejszych by sprezentować go pewnej Oli na urodziny. Ja tez mam urodzinyyyy dziś.

pozdrawiam wszystkich

urodzinowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek_lenia- dzięki , będę próbował z teksturami itp.

Coyote- kurde stary, potrafisz wynaleźć błędy- chwała Ci za to.

Tonic- nie wiem o co kaman ale dzięki. Poza tym to twoje prace są niesamowite , wgniatające i też tak będę:P

zły dzień był,

wszystko ok 1h

 

caravaggio22.jpg

actionpose1.jpg

bfly.jpg

kidsmafia.jpg

bigmouth.jpg

ninja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic za dużo nie ma,

zmieniłem (a raczej wspaniali moderatorzy zmienili i chwała im za szybkość i niezawodność) swój login żeby zmniejszyć niezliczoną ilość durnych loginów,

zmieniłem też konto DA . Trchę mi zeszło z głupotami zamiast rysować

 

 

animal1.jpg

livingmountains.jpg

spidey.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie- dzięki stary:D niestety od studia a rzeczy z głowy dzieli u mnie jedna wielka przepaść:/

Coyote-dzięki, i znów masz rację

Blejsoid- dopełniające to te po przeciwnej stronie koła barw?moje kolory ssą:/

 

dzisiejsze

 

masterstudy.jpg

hands.jpg

enviro-1.jpg

spaceshipeater.jpg

whereiam.jpg

prehistoric.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ty masz ustawienia pędzla ? Powinieneś mieć włączone opacity na 100% flow na 100%. Ewentualnie wyłączony pen pressure, ale to tylko na początku jak układasz forme czystym kolorem. Te prześwity burzą odbiór, już jak robisz speedy to rób to twardym pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedidan12- nadejdzie taki dzień że stanie sie jak mówisz(chyba:P)

Coyote- dzis miałem na pewno tak jak mówisz(upewniałem sie kilka razy), wcześniej chyba też, albo oscylowałem w pobliżu wartości maksymalnych. NIe wiem ale prawdą jest że gwałcę kolory i czystość w tych pracach

Fusman- prawdę mówiąc to wole pracować na nowszych ale to chyba Mullins wspominał że wracanie do starych to dobra praktyka.Btw. co rozumiesz przez zblokowanie kolorków( ja to że jedziemy bruszem z opacity 100 z wyłączonym pen pressure- czy tak?)

 

musze sie bardziej wziąć do roboty:/

attachment.php?attachmentid=26318&stc=1&d=1285974347

attachment.php?attachmentid=26319&stc=1&d=1285974347

Edytowane przez Kubush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easy men! :P nie rzucaj takich wielkich upów, bo strona ładuje sie ponad 5 minut i to aż wkurza :P

 

co do samej zawartości natomiast, to muszę przyznać że miło to wygląda :D niektóre landskejpy naprawdę udane, inne zdecydowanie słabsze, część rzeczy jest fajna. niektóre rzeczy rozpoznaję; chyba nawet adrien brody? :D

 

pejzaże ładne; ale widać ze lepiej sobie radzisz w monochromie niż w kolorze; często kolory są zbyt krzykliwe i zbyt nasycone. popracuj nad tym :P

 

co do portretów i postaci widać ze znasz proporcje i podstawy anatomii.

 

to czego brakuje w tej teczce to jakiejś własnej wizji :D tylko ten komiks póki co pokazuje na co Cie stać w kreowaniu własnej rzeczywistości.

 

obrazek z kolejką z komiksu http://i724.photobucket.com/albums/ww241/Kubawitek/1-1.jpg strasznie mi przypomniał kolejke do centrum nauki kopernik w wawie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thor,Tethlona dzięki

nie wiem czy zamieszczanie tutaj ćwiczeń z natury, kopii mistrzów czy zdjęć ma jakiś sens.Mało to ciekawe a upload zajmuje cholernie dużo czasu.

 

Póki co proszę o porady jakieś co do tego wipa,

osiągnęłem martwy punkt, nie wiem co zrobić więcej czy poprawić. Renderowanie zieleni wydaje mi sie zabijac obrazek, a zabijać nie wolno:(

 

pozdrawiam

wip31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE-nie do końca rozumiem. Chodzi o to że w mocnym świetle nasycenie barwy oświetlonej części i części w cieniu jest wysokie?W każdym razie trzeba ćwiczyć.

Pracę jednak uznam za skonczoną, troche uporządkowałem i dodałem kilka warstw

attachment.php?attachmentid=43855&d=130248163

 

dodam jeszcze troche rzeczy nagromadzonych ostatnio, głównie studia koloru z natury

 

attachment.php?attachmentid=43840&d=1302481512

 

attachment.php?attachmentid=43841&d=1302481512

attachment.php?attachmentid=43842&d=1302481512

attachment.php?attachmentid=43843&d=1302481512

attachment.php?attachmentid=43844&d=1302481562

attachment.php?attachmentid=43820&d=1302481420

attachment.php?attachmentid=43819&d=1302481420

attachment.php?attachmentid=43821&d=1302481420

attachment.php?attachmentid=43822&d=1302481420

attachment.php?attachmentid=43823&d=1302481420

attachment.php?attachmentid=43824&d=1302481440

attachment.php?attachmentid=43825&d=1302481440

attachment.php?attachmentid=43826&d=1302481440

attachment.php?attachmentid=43827&d=1302481440

attachment.php?attachmentid=43828&d=1302481440

attachment.php?attachmentid=43829&d=1302481462

attachment.php?attachmentid=43830&d=1302481462

attachment.php?attachmentid=43831&d=1302481462

attachment.php?attachmentid=43832&d=1302481462

attachment.php?attachmentid=43833&d=1302481462

attachment.php?attachmentid=43834&d=1302481487

attachment.php?attachmentid=43835&d=1302481487

attachment.php?attachmentid=43836&d=1302481487

attachment.php?attachmentid=43837&d=1302481487

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny upek dużo dobrego :)

 

oglądałeś swoje prace na innych monitorach u mnie jest trochę blado na czym pracujesz?

Poszukaj bardziej koloru w cieniach bo często jest to po prostu jeden kolor.

No i fajne duże formaty :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet w dzungli bardzo fajny, szkice i studia też. fajnie że zmierzyłeś sie z mistrzem Bouguereau :P rysuj dalej

 

tr3buh: obraz jest malarza Bouguereau http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/6/6e/20090922211353!William-Adolphe_Bouguereau_(1825-1905)_-_The_Wave_(1896).jpg

swoją drogą, ma on dużo fantasy obrazków na koncie :P dużo mitologii, satyrów, nimf etc :P na akademii uchodzi za synonim kiczu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote-dzięki :D

dziwne bo zazwyczaj na innych monitorach i przy wydruku rezultat był ciemniejszy niż na monitorze

pracuję na lapku Dell XPS 1530 15 calowym-matryca jest podobno ok ale to i tak lapek i kupię jakiś normalny monitor kiedyś wkrótce

tr3buch-dzięki:D nie przestanę

malunek jest kopią "La Vague " Bouguereau , pobrałem stąd -

http://www.artrenewal.org/pages/artwork.php?artworkid=1699&size=large

Robiłem go dość długo i z dużej rozdzielczości. Jako Cwiczenie koloru i odcieni skóry.Chciałem zrobić dogłębne studium w przeciwienstwie do wielu wczesniejszych szybkich.Nauczyłem sie przede wszystkim cierpliwości:P

Jaki sens uzywania pipety?:P edukacyjny żaden w tym przypadku, poza tym mama mnie nauczyła że nie wolno oszukiwać:P

telthona- dzięki, zmierzylem się i nie był to łatwy pojedynek:DDużo mi dał jeśli chodzi o walor barwy który jest trudny do uchwycenia(przynajmniej dla mnie).

Pozdrawiam

Edytowane przez Kubush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde po cichu od dawna trzymalem za ciebie kciuki, ale jak mi teraz dosrales tym updatem to zem az uszy skulil. Chyba musze zabrac sie ostro do roboty !

 

P.S Zmien sobie miniaturke w teczce i avatar, bo odstraszaja ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, praca jakby w calości sie broni, ale psuje efekt dziwna forma zbroi, i skrzydła jakieś takie rozciągnięte i nieanatomiczne, i nie wiadomo co to jest to na dole, bo wygląda jak tapeta cioci Krysi, a chyba miało być anielskim wojskiem? i nie wiadomo do końca czy główna postać to mężczyzna czy kobieta, bo różne elementy wskazują na różną płeć, ale chyba jeśli chodzi o anioły, to to nawet na plus, wszak są one aseksualne ? :P

 

PS: podoba mi sie kaptur i miecz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote-dzięki:D niestety masz racje- robie na laptopie. Jak zgarnę troche forsy telthona- dzięki za komentarz i słuszne uwagi. Poprawiłem tapetę cioci Krysi :D:D

 

oprócz nowej wersji "anioła" kilka świeżysz szybkich szkiców z natury i master study JS Sargent'a

 

anioly.jpg

67201090.jpg

48806816.jpg

12556540.jpg

54552129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko Ci te kopie Sarżentów i innych wychodza i w ogole sporo tego stuffu ciskasz, pozazdroscic samozaparcia, na pewno sie oplaci. W tej pracy z aniolem dzieje sie sporo dobrego, ale tez pare mykow mozna by podkrecic. Mi od razu w oczy rzucila sie jego poza - wyszlo tak sztywno-typowo-zwyciesko-fantasy, nienaturalnie zacisnieta piesc, druga lapa ledwo ugieta, no i dosc prosto stoi. I tego typu kiksow (anatomia, skrzydla o ktorych mowi RaVirr) troszke jest. No ale.. wiecej szybkich skeczy i takie rzeczy sie jakos tam uloza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to kwestia gustu, ale zapodam taka myśl do rozważenia: czy naprawdę chcesz kojarzyć się w środowisku z takim epickim designem, pełnym klejnotów na broni, kolczastych zbroi i pełnych pseudoelfiego designu dzieł płatnersko-kowalskich? Czy naprawdę lepiej kojarzyć się z HOMM lub WoWem niż z Władcą Pierścieni czy Wiedźminem? Z detalem a nie klimatem.

 

Chodzi o to, że uderzasz w tej pracy jakby w epicki wygląd, ale nie ma to żadnego fajnego klimaciku, jest takie cukierkowe. Wiesz, obcisła zbroja, rubin na mieczu, epickie skrzydła...

Piszę tak, bo osobiście nie lubię tego typu kierunku w ilustracji fantasy, ale bynajmniej nie próbuję odwodzić od tej drogi. Jest na to zapotrzebowanie, chyba szczególnie przy grach internetowych. Dlatego powyższe uwagi są tylko do przemyślenia.

 

 

Robisz świetne szkice kolorystyczne. Kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaVirr-dzięki, jakbyś mi jeszcze powiedział o które prace chodzi to byłoby mi łatwiej wyciągnąć wnioski. Ale ogólnie wiem że bajzel mam we własnym ogródku:/Nawet jak robię dłuższe prace to wyglądają bałaganiarsko- bede pracował nad tym!

Mocnek-dzięki,wracam do pracy więc:D

KarolGniazdowski- trochę mnie przeraziłeś ale masz sporo racji. Mam sporo do nauki i robię sporo błędów, więc dzięki za twoje 3 grosze( zainwestuję i obrócę w fortunę:D:D).

 

kilka szkiców z natury i enviro z głowy(próbuję sklimatyzować moje prace:D)

90.jpg

93.jpg

92-1.jpg

91-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności