Skocz do zawartości

Konkurs Panasonic 3D Challenge - informacja


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominamy o trwającym cały czas konkursie Panasonica. Prace na konkursowej stronie www.panasonic3dchallenge.pl przyjmowane są do końca lipca. Jednocześnie chciałbym Was poinformować, że również dla wszystkich głosujących i komentujących przewidziane są nagrody. Jeśli korzystanie natomiast z Blipa - jutro do wygrania kolejny aparat cyfrowy. Wystarczy odpowiedzieć na blipie na 3 pytania podane o 13, 14 i 15. Odpowiedzi na pytania należy razem podać o godz.15, wygrywa pierwsza osoba, która poda poprawne odpowiedzi.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1284

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe - i bedziesz patrzec przez palce jak nagrody za parenascie tysiecy pojda, na ktoras z tych prac, ktore tam teraz wisza? ;-) No mnie jako jurora to ciut zaboli, bo jakos tam firmuje ten konkurs, ale jak uczestnika nie boli to spoko luz . ;-) Wygrywaja konkursy w koncu tylko ci ktorzy wysylaja prace.

 

Czy temat "Pomysły na życie" jest taki strasznie trudny? ;-)

 

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń widziałem tam już maluchy, telewizory i inne statki kosmiczne więc cokolwiek nie zrobisz to chyba gorsze nie będzie ;)

Fakt, jak na razie poziom bardzo niski. Większość z tych prac można by zrobić w jeden dzień, ba w parę godzin... godzinę? ;)

Nie wierzę że ktoś z maxa3d nie startuje. Pewnie za parę dni pojawią się jakieś sensowne prace bo póki co nikt sobie na telewizor nie zasłużył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No licze na to ze pojawia sie lepsze rzeczy, bo inaczej kino domowe dostanie ktos za pracke zrobiona w jeden wieczor.

I co wazniejsze: dostanie zasluzenie. Tak jak wspomnialem, wygrywaja konkursy tylko ci ktorzy wysylaja prace.

 

Tak wiec, do pracy, do pracy, ja bym jednak chcial zeby panasonic sie nie przestraszyl po tej edycji i zrobil z tego rzecz cykliczna, albo wszedl kiedys sponsorsko do Bitew.

A jak przyjda 3 slabe prace na krzyz, to slabo to widze.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko jestem tegorocznym maturzysta a jak patrze na te prace to troche żałuję, że sam sie nie zabrałem miesiac temu jak info wyszło.. mimo że pojecia nie mam o stereoskopi :) doszła by jeszcze jedna pracka "na poziomie" hehe :) juz pomijając kwestie techniczne to sporo z aktualnych pomysłów oklepanych do bólu a przecież to chyba nic trudnego wymysleć cuś bardziej oryginalnego w końcu temat jest dość rozległy.. moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;)

wymęczyłem coś swojego,rzutem na taśmę bo wyjeżdżam kosić trawnik i nie mam dostępu do sieci przez 1-3 tygodnie..

Najgorsza sprawa z odległością oglądania.. z bliskiej

odległości (40cm) jest ok .

Nie widzę swoich wypocin, jak im kompresja znowu zeżre to daje full resa.

http://yfrog.com/ccfinal100000j

pzdr i powodzenia

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie o to czy są nagrody i jakie a o to że Max3d traci swoje niepowtarzalne bitwy na rzecz jakieś reklamowego pierdu pierdu firmy Panasonic. Co ma jedno wspólnego z drugim ? I od kiedy Max3d stał się portalem komercyjnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy patronem konkursu, sprawdzamy różne możliwości jeśli chodzi o promocję 3D w Polsce. Tutaj udało się coś takiego zorganizować, firma sama była chętna zorganizować konkurs z nagrodami o które w normalnej bitwie byłoby ciężko.

 

Ogólnie po ostatniej bitwie bez nagród odczuliśmy, że jednak nagrody są czymś co napędza konkursy. I chętnie wspieramy tutaj ten konkurs - jesteśmy ważnym patronem medialnym. I nie ma tutaj mowy o żadnych korzyściach finansowych dla Max3D czy dla członków jury. Jest to jakiś sposób promocji dla serwisu i sprawdzenie się w czymś takim, kolejne nowe doświadczenie. Wydawało mi się i nadal wydaje, że nagrody są o tyle atrakcyjne, że naprawdę warto było wesprzeć taki konkurs.

 

Coraz trudniej o dobre nagrody do Bitew chociaż standardowe bitwy też się pojawią. Ale to o tym pomyślimy po tym konkursie...

 

Szczerze - liczyłem i nadal liczę, że jednak użytkownicy Max3D pokażą się w tym konkursie i również mam nadzieję, że wiele osób czeka do ostatniej chwili. Zostało pół miesiące - nie za wiele czasu, ale zawsze coś można zrobić.

 

Dla nas jest to nowe doświadczenie, a dla Was możliwość wygrania naprawdę cennych nagród. I tak jak Tomek napisał, wygrają Ci, którzy wezmą w nim udział. I standardowe bitwy nie zostaną wyparte.

 

Co do tematu - tak naprawdę temat pozwala na stworzenie pracy o dowolnej tematyce. Kwestia interpretacji oczywiście :)

 

Nadal liczę, że pod koniec miesiąca strona konkursowa zapełni się większą ilością prac.

 

Ten konkurs pokaże czy faktycznie w Polsce jest miejsce na tego typu konkursy. Aby nie robić OT - pozostały 2 tygodnie - można stworzyć jeszcze pracę nieskomplikowaną a z pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja 3d ? 3d nie trzeba promować. To w tej chwili tak samo ważny i nieodzowny element pracy w każdej większej agencji reklamowej, firmie architektonicznej bla bla bla. Tym kto się promuje jest Panasonic a nie 3d czy społeczność.

 

Wiesz- to rozmowa o kierunku w jakim ma iść portal. Jeśli ma iść w stronę komercji, dużych nagród, reklam- jak najbardziej ok, podejście tak samo dobre jak i każde inne. Wolałem (czysto prywatne i kompletnie utopijne zdanie) kiedy bitwy były po prostu możliwością pokazania się wśród znajomych ale może po prostu się zapóźniłem i przegapiłem moment w którym Max3d przestał być forum w sumie niedużej grupy fascynatów a stał się w gruncie rzeczy portalem społecznościowym. Dla mnie który się liczy nie jest Panasonic tylko Max3d, pracę dla dużych nadętych firm mam "w pracy"- tu chcę móc od tego odpocząć. Jeśli "to se ne vrati"- ok, widać było i skończyło się, formuła się wyczerpała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ja napisałem, że formuła się wyczerpała? Nie napisałem tego. Bitwa to spore wyzwanie logistyczne dla nas, ale będzie. Wszyscy mamy coraz mniej czasu, ale będzie - na 100%. Jednak to, że od czasu do czasu teraz będziemy wspierali takie inicjatywy - raczej warto myśleć o tym bardziej pozytywnie.

 

Czy formuła i pomysł na takie sponsorowane konkursy się sprawdzi - zobaczymy po zakończeniu.

 

Nie chciałbym robić w wątku konkursowym większego OT. W tym przypadku firmie z tego co wiem nie zależało, aby w pracach znajdowały się loga Panasonica, telewizory - nie ma takiego warunku.

 

Dla firmy na pewno jest to reklama, ale jednak w zamian za tego typu nagrody i tak uważam, że nie jest jakaś agresywna.

 

Nic, trzymam jednak kciuki za to, że max3d jednak będzie na końcu widoczne i pojawi się więcej prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK - Czy masz problem kiedy konkursy na CG talku są sponsorowane przez Boxa, Autodeska i jeszcze całą litanię pomniejszych firm? Czy tam też grasz hehe punkowca ?

 

To jest konkurs. Można w nim uczestniczyć albo nie, ale nie doszukuj sie teorii spiskowych. Pewnie można conieco zarzucić formie konkursu. Sam o tym wiem. Przekazujemy sugestie z Adkiem wyżej, ale to pierwsza edycja ( jeżeli poziom będzie dalej się taki utrzymywał to będzie hehe, ostatnia pewnie i Twojej kontestacji stanie się zadość ). Pierwszym pomysłem na nagrodę, którego niestety czasowo nie udało sie zorganizować była wycieczka na Siggraph i do Pixara. To też byłoby takie strasznie straszne?

 

Max3d jest patronem medialnym tego konkursu. Nie jest to Bitwa i nie będzie. To jest oddzielna inicjatywa. Szkoda, że w ten sposób przez Ciebie odbierana.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tym raczej będzie problem. Raczej na to nie ma szans.

 

Co do wspomnianego wcześniej błędu z kompresją - również na to zwróciłem uwagę. Zostało to poprawione. Jury natomiast dostanie prace takie jakie wgraliście. Kompresa dot. tylko praca wyswietlanych na stronie konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z tego co rozmawiałe. Ale tak jak napisałem na forum konkursu na Max3d - nie jest to wymagane, i tak prace trzeba później wgrać poprzez stronę konkursową. Aczkolwiek WIPa ala bitwa można prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, moim zdaniem dzien przed koncem posypia sie fajne prace bo teraz to rzeczywiscie nie ciekawie z poziomem.

Co do teorii spiskowych to uważam że ten konkurs jest sponsorowany przez Masonów, żydów, cyklistów, i zrzeszenie gnostycznych przyjaciół żółtej kaczuszki. Będe propagował nienawiść do Panasonic i siał plotki i pomówienia, żeby zmniejszyć konkurencję ;)

Jestem po zdjeciach referencyjnych i kończe już główny model w zbruszu. Próbuje tak trafic z czasem, żeby skończyć na ostatni dzień bo mi się też przez upały nie chce ;)

Powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

a ja troszke moze nie za ladnie sie spytama ale co tam jedynie bana dostane :D

 

Baggins >> mozesz powiedziec gdzie sa jakies informacje jak zapisywayc material video (wyrenderowany z maxa) tak aby mozna bylo to ogladac na tv Panasonica 3D w technologii steresocopy ale nie anaglif tylko za pomoca ich firmowych okularow ;) tak bo sam Panasonic w polsce srednio mi na to pytanie odpowiada :( czy to tajemnica?? ;)

 

chce wlasnego avatara zrobic ;) zarcik :)

 

Bede wdzieczny za jaka kolwiek podpowiedz...

na dzien dzisiejszy wiem jak sie robi material pod anaglify i nVidia 3d vision :) i tylko tyle :(

 

Pozdrawiam i licze na jakas pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins-

 

"Czy masz problem kiedy konkursy na CG talku są sponsorowane przez Boxa, Autodeska i jeszcze całą litanię pomniejszych firm? Czy tam też grasz hehe punkowca ? "

 

Zwróć uwagę- sam piszesz: konkursy NA CGTalku (czy konkursy CGTalku)- a nie konkursy na stronach firm. O tym właśnie mówię. Nie masz chyba zamiaru udawać że nie widzisz różnicy podejścia ? CGTalk zostaje i to on jest najważniejszy- dzięki takiej polityce wyciął różne 3dluvr i inne z którymi walczył jeszcze 8 lat temu, dzięki temu firmy chcą być sponsorami w jego konkursach- bo umiejętnie promował własną markę (a nie cudze). A my ? Max3d jako przywieszka do łaskawego Panasonic'a czy innej kolejnej firmy ?

 

Gram punkowca ? :) Trafiłeś- akurat sobie wygoliłem irka. Teorie spiskowe ? stary, a gdzie ja napisałem cokolwiek o mrocznych spiskach i intrygach ? To ten upał czy co innego ?

 

Inicjatywa tak odbierana ? A jak ma być kurde odbierana skoro wpływa na "normalne" życie portalu ? Bitwy nie ma bo jest konkurs Panasonic'a- to ja tak napisałem ?

 

Wreszcie- nagrody. Pisałem jakie jest moje podejście do nich. Osobiście mnie nie obchodzą- niech bozia da zdrowie klientom- póki co wyjechać tak czy tak bym nie mógł i nie z powodów finansowych. NAWET gdybym wygrał (wyjątkowo mało prawdopodobne) i tak nie mógłbym zostawić projektów w toku. Taki life.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam spokojnie nie wadząc nikomu tluke sobie scenke, która jest interpretacja ody do młodości. W temat się łapie a jak by co mam ********* uzasadnienie :)

Kwestia tego czy jury je załapie bez tłumaczenia.

 

Parę osób widzę tworzy ale WIP'ów nie ma. To jest chyba zasadnicza różnica między konkursem Panasonica i bitwami. Tutaj jakoś nikt się nie spieszy by pokazać co tworzy, natomiast przy bitwach jest tych WIP'ów sporo i nie trzeba nikogo namawiać.

 

Może też bym parę nocek zarwał i coś zrobił. W końcu po co komu sen, tylko strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczcie się ze swoich komputerów artyści...tfu! graficy...

Wentylatory na upał wentylatory i moczenie pyska w wodzie co 30 minut... ;) nie w wódce w wodzie...

 

Norden sam złamał powyższe postanowienie i obudził się przed chwilą mimo że jeszcze 4h temu kolega, nordena niósł pod bramę z centrum...na dąbie obok zoo ;D Ale rześki, skacowany norden po prysznicu w zimnej wodzie siada kończyć ostatnie stadia pracay na konkurs 3D po 1,5 miesiąca siedzenia nad tematem...więc za jakiś tydzień norden na pewno wrzuci coś... bo ma lekkie parcie żeby opchnać ten telewizor na allegro... o którym wspomina baggins...żeby znowu mieć na alkohol ;DDDD Dlatego prosiłbym was... przeciwdziałajcie alkoholizmowi nordena...i zróbcie jakieś prace...bo jak norden zrobi impreze o ile wygra to pewnie wpadnie do odry backflipem i już pewnie nei wypłynie ;) (końcówka taka dla wtajemniczonych...)

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z blipa na początek:

"#

Wtorek, 22 czerwca 2010

 

*

 

13:21

 

Macie #pomysł jak przedstawić w grafice #3D rozwiązania ulepszające codzienne życie aktywnych i optymistycznie nastawionych do życia ludzi?"

 

Otóż moim pomysłem jest zerwanie z okowami narzuconymi przez "system", wyzwolenie umysłu otwarcie na nowe horyzonty, podejmowanie niebanalnych wyzwań. Proponuję przeczytać Odę, to dużo wyjaśni. Fakt, ze nie jest to kolejny super telefon, ani automat do podawania chipsów i piwa, ale życie to nie tylko fizyczne przedmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net jeszcze przez dwa dni będę miał mocno w kratkę, więc tak skrótowo.

Cieszę się, że jednak parę osób skusi się na konkurs i jest szansa na podbicie poziomu.

 

RK - wyraźnie jednak patrzymy na te sprawy zupełnie inaczej. Ja się nawet zgodzę, że sama forma konkursu nie jest zbyt szczęśliwa, i można to było zorganizować wizerunkowo lepiej. Błędy pierwszego razu. Jeżeli będą kolejne edycje to być może nasze uwagi będą uwzględnione. Ale dlaczego negować sam konkurs? Udział w nim nie jest przymusowy.

 

Do tego nie przesadzajmy też z tym jaki to wielki interes zrobi Panasonic na polskiej scenie 3D. Pewnie banalny konkurs na fotki z wakacji zrobiłby o niebo większy szum medialny.

 

Uważam, że grafika 3D powinna być dmuchana na maksa w jakichkolwiek mediach i w jakimkolwiek kontekście i z jakimikolwiek "kosztami moralnymi" i wszyscy zajmujący się grafiką tylko na tym skorzystają. Nie przesadzajmy z tą elitarnością. Tu się pewnie nie zgodzimy, ale 3D dla zwykłego zjadacza chleba to ciągle nisza obsadzona przez pryszczatych nastolatków i trzeba to zmieniać.

 

I jeszcze jedno. Nigdy nie organizowałem konkursów, ale od już 10 lat wielokrotnie widziałem jak są organizowane. Widziałem przy tej pracy swoich kolegów i przyjaciół. Widziałem z pierwszej ręki ile wymaga to czasu, jaki jest to wysiłek. Znam też ludzi organizujących konkursy na CGTalk.

 

NIgdy, żaden sponsor, sam z siebie nie wyskoczy z nagrody. To są zawsze dziesiątki maili, telefonów, rozmów i podskórnych rozgrywek. CGTalk jest największy i jest im najłatwiej, ale zdobywanie sponsorów to dalej jest ciężka robota. To tak nie działa. CGTalk jest największy, bo organizatorzy portalu wkładali i wkładają kolosalną ilość pracy w jego rozwój i tyle.

 

W ogóle, po zastanowieniu się mam wrażenie, że dotknęła Cię przede wszystkim sama forma a nie istota konkursu. I ja sie zgadzam, że dokładnie ten sam konkurs, z tym samym tematem, z tą samą nagrodą i tym samym sponsorem, mógł zostać opakowany lepiej. Ale tego nie przeskoczymy. Przynajmniej nie w tej edycji.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - pisze w dodatkowym mailu, żeby to podkreślić.

Temat to po prostu i aż:

"Pomysły na życie" ,

albo można jeszcze lepiej to skrócić i powiedzieć "Pomysł na życie" .

 

To może być cokolwiek. Nie sugerujcie się logiem sponsora. Niech to nie będzie reklama dla nikogo. Im dalej od banału tym lepiej.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojowo Baggins, fajnie ze wyjasniles co i jak.

Ja wczoraj sie zabralem za klecenie pracy. Mam nadzieje ze sie wyrobie w terminie bo do soboty bylem zawalony praca po uszy... tak po uszy, a nawet tak o kilka milimetrow powyzej uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też zdążę zrobić swoją pracę chodz też miałem tylko miesiąc. Pozostał mi tylko mały detal, shader materiałów oświetlenie, render i postpro więc przez ostanie dni muszę sporo nad tym posiedzieć bo słabo mi to idzie a w szczególności kadr i render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anaglif ma swoje wady niestety...nie ejstem w stanie przeboleć nigdy że pozostają "duchy" a kolory trafia szlag...i mozna jedynie w niewielkim zakresie kolorem operować...unikając np czerwieni i cyjanu w scenie i zblizonych... bo wtedy "migocze" tak jakby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności