Skocz do zawartości

2S7 "Pion"


Horus

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]86143[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]86143[/ATTACH]Początkowo planowałem wymodelowanie jedynie działa (do innego projektu było potrzebne) ale chyba skończę cały pojazd.

Lekko nie jest, bo referek niewiele, printy mimo, że całkiem niezłe, to mają błędy a detalu całkiem sporo, więc wiele elementów trzeba rozkminiać i się domyślać.

Z pomocą Latającego Potwora Spaghetti i błogosławieństwem Niewidzialnego Różowego Jednorożca dam radę ;-)

Spawy jeszcze nie były dopasowywane, więc miejscami są za duże/za małe - tym zajmę się przy unwrapie.

 

2s7r1.jpg

 

2s7r2.jpg

Edytowane przez Horus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wow, troche sie narobiles: ], mega detal. fajnie ze starasz sie opierac na wielu zrodlach, aby byc jak najbardziej wierny oryginalowi. hehe jesli texy beda tak dobre jak model, to bedzie miodnie. Powiedz mi,,,,, dlaczego mialo by tak nie byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Godzil!

Zresztą Horus na tym obrazku co dałeś linka jest już parę brudów, a do tego można dodać coś od "załogi" jak wymalowana goła baba :P czy odcisk buta sierżanta jak wlazł kiedyś na świerzą farbę.

A ileż błota może się pomieścić w tylu zacnych zakamarkach :)

 

Nieźle idzie, teraz wiem gdzie się podziewają te polygony co ich u komica poskąpiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RawMeat3000

Witam, mam tylko zarejestrowane tutaj, aby zadać pytanie Horusa i pogratulować mu niesamowite postępy. Gdzie zdobyć odniesienia do tego pojazdu? Nie mogę znaleźć niczego tak szczegółowy jak odniesienie w zdjęć i będę wdzięczny źródła zdjęć bardzo.

 

Czy kiedykolwiek jej dokończenie? Także przykro mi, jeśli mój polski jest straszny, Google Translate robi to wszystko dla mnie! : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom detalu bardzo fajny. Jak na razie nie ma się o co czepiać :-)

Co do tekstur to nawet sprawne działo może dać pole do popisu jeżeli chcesz dobrze oddać ślady eksploatacyjne/zabrudzenia polowe.

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tylko zarejestrowane tutaj, aby zadać pytanie Horusa i pogratulować mu niesamowite postępy. Gdzie zdobyć odniesienia do tego pojazdu? Nie mogę znaleźć niczego tak szczegółowy jak odniesienie w zdjęć i będę wdzięczny źródła zdjęć bardzo.

 

Czy kiedykolwiek jej dokończenie? Także przykro mi, jeśli mój polski jest straszny, Google Translate robi to wszystko dla mnie! : P

 

Thx RawMeat :) Blueprints are from russian m-hobby magazine (м хобби) but I don`t remember the year/month, I will check it on monday. Reference pictures founded on google :)

 

Somebody promised me to sent a lot of very good ref. pictures, but im still waiting for them, if I get them, I will continue this work.

 

PS. Propably reading/translating from english will be easier for You.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RawMeat3000

It is easier for me, thank you! Ale to także zabawa udawać, że mogę mówić polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo detalu i pracy nad modelem, aż się dziwie że brak komentarzy. Ciężko mi się wypowiedzieć czy model zgodny z realem bo nie znam tego pojazdu ale wkład pracy w detal itp zasługuje na szacun, nawet jak militaryści będą marudzić że to czy tamto niezgodne itp. Dobra robota no i czekam na postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, że się podoba, jeszcze z drugiej strony z błotniczkami:

2s7rs5.jpg

 

BLADE: militaryści mi nie straszni ;-)

Pixel-Factory: Pisałem na forum muzeum w Poznaniu, ale nikt nie zgodzil sie na ofotografowanie dla mnie piona :(

Pisałem też z modelarzem, który sam zrobił kilkaset zdjęć na swoje potrzeby, zdjęcia miał wysłać, ale nie wysłał i nie ma kontaktu.

KoMic: Modeluje tylko jak mam troche wolnego czasu, więc z "Pionem" czeka mnie pewnie jeszcze pare miesięcy dobrej zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności