Skocz do zawartości

wip: wojak - final! strona 2


Plugawiciel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od niedawna mam dostep do tutoriali na gnome workshop i postanowilm ostro wziasc sie za zb. wrzucam screna .prosze o wskazowki odnoscie proporcji, moze cos na temat zmarczek materialu

przepuszczam ze potem bede mial problem z xnormalem i bede mial kila pytan ,pozdro

 

war01u.jpg

Edytowane przez Plugawiciel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś nie gra z proporcjami. Klata za duża w porównaniu do nóg. Z puktu widzenia anatomi buty były za duże, ale z punktu obowiązujących trendów były ok. Często teraz daje się mięśniakom takie masywne buciory. Jeżeli chcesz sprawić wrażenie ogólnej masywności to zwiększ dłonie.

 

Fałdki troche gęste. Musisz pamiętać jaki rodzaj materiału kleisz. Spodnie(szczególnie wojskowe) są z bardziej sztywnego materiału, który się tak mocno nie fałdkuje (a przynajmniej nei wszędzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

okazalo sie ze muj paroletni juz PC slabo radzi sobie z 8mil w ZB,

w poniedzialek ma domnie przyjsc dodatkowy ram ,mam nadzieje ze pomoze.

prosil bym o pomoc w jednej kwesji , mianowicie:

 

znam 2 sposoby wypalania normali

1.baza w maxie

>skulp w zb

>retopologia

>UV w maxie

>detal w ZB

>wypalenie normala w ZB

do tej pory robilem to w ten sposob

 

2.baza w maxie

>skulp ,detal (ZB)

>retopologia (ZB)

>uv w maxie

>normal w xNormal

 

drugi sposub wydaje mi sie wygodniejszy ,ale mam jeden problem .

Po retopologi w ZB ,siatka low poly zapisana do OBJ jest przesunieta wzgledem obiektu high poly ,co uniemozliwia mi wypalenie normala w xNormal. co robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.baza w maxie

>skulp ,detal (ZB)

>retopologia (ZB)

>uv w maxie

>normal w xNormal

 

Zrób sobie z highpoly jakąś wersję zaznaczającą Ci bryłę na przykład zejdź do bardzo niskiego subdivision. Otwórz to w magie i zgraj z modelem z retopo. Kiedy zgrasz wywal niepotrzebny model i wyeksportuj na nowo. ;] Gotowe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojak69.jpg

dodalem troche masy na rekach ,zwerzylem obrecz barkowa i wygladzilem faldy na spodniach ,tkaniny jeszcze nie ida mi za dobrze :/

narazie chcem sie skupic na wypaleniu ladnych normali , wiec przy modelu nie bede juz dlubal

 

Sliterin -

Zrób sobie z highpoly jakąś wersję zaznaczającą Ci bryłę na przykład zejdź do bardzo niskiego subdivision. Otwórz to w magie i zgraj z modelem z retopo. Kiedy zgrasz wywal niepotrzebny model i wyeksportuj na nowo. ;] Gotowe
myslalem o tym , ale zastanawiam sie czy istnieje jakas bardziej automatyczna metoda,tak czy siak chyba zrobie jak napisales , dzieki

 

plasti - czemu w maxie dobrze nei rozloze ?

 

Creator - ciulik zostaje ! facet poprostu ma jaja !:p

 

F/X - dzieki za podpowiedz, przydala sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie wygląda obręcz barkowa. Czy pod spodem jest ciało? Możesz pokazać?

Poza tym wydaje mi się że postać jest zbyt prosta.

 

Jeżeli mogę ci coś poradzić to myślę że więcej masy w nogach dobrze by mu zrobiło. IMO tyłek jest zbyt plaski a rączki zbyt małe. Myślę że powinieneś nieco wygiąć ciało - golenie do tyłu, uda i brzuch do przodu, ręce nieco bardziej uforemnić.

 

O twarzy nie będę pisał bo to temat rzeka po prostu:) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek - tak jak pisalem ,na tym modelu che sie nauczyc wypalac normale w xNormal, wiec nieche za durzo czasu poswiecac na rzezbe , niektore z tych zeczy ktore wymieniles moge poprawic po origownia. obiecuje ze w nastepnym modelu bardziej przylorze sie do anatomi

 

tymczasem sa juz nogi i buty low poly z normalami 1900tri (scren z viveportu maxa)

wojaklp01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności