Skocz do zawartości

Kilka wybuchów


Gość wookey

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wookey

Destrukcja to bardzo intensywna forma kreacji jak to powiedział Donie Darko :-)

 

 

PS. Gdyby się znalazły pieniądze na więcej ramu i lepszy procek można by było w HD się pobawić ogniem, wtrackować to w obraz z kamery i byłaby w końcu jakaś akcja w polskim filmie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość wookey

W sumie przy scenie z autem nie chodzi o render tylko o fizykę. Nie widziałem sensu w poświęcaniu dodatkowych godzin na dobry render jako, że to tylko taki teścik był.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wookey

To ujęcie z palmą ma już ze dwa lata i w zasadzie dałem je tylko dlatego, że jest slow motion. Realizm jest w nim mierny. Gdybym je robił teraz to na pewno palma by zatańczyła przy wybuchu:-)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie, szału nie ma.

Ogień płaski i bez detalu. Chociaż w tle całkiem dobrze wyglądał. Wybuchy jeszcze ujdą ale znowu nie ma tam detalu. Chce człowiek obejrzeć dokładniej to kamera skacze, marny zabieg. Samochód przez kartony jest ok, gdybyś dodał tam jeszcze więcej detalu, gdzieś tak z 10 mln cząstek. No i dlaczego samochód cały ? :) No i końcówka z Krakato'a mogłeś sobie odpuścić. Ale jak na począteki to ok.

 

PS. przez te wizualne przeszkadzajki obsolutnie nie da się tego oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wookey

Kamera skacze tylko wtedy gdy chciałem ukryć jakieś większe niedoskonałości. Gdyby rendery były idealne to napewno bym nie szalał z kamerą i nie mrugał twitchem tak bardzo . Przeszło mi przez myśl żeby rozwalić też auto w ujęciu skoku ale doszedłem do wniosku, że szkoda na to czasu (przynajmniej 1 dzień by na to poszedł) i wolałem nauczyć się czegoś nowego. Co do reszty się zgadzam. Powinno być więcej detali ale niestety sprzęt nie zawsze na to pozwala.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wookey

Dzięki Bonifatz. Te wybuchy to była nauka dlatego nie ma w nich za dużo polotu. Następne będą miały większy wpływ na otoczenie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie, szału nie ma.

Ogień płaski i bez detalu. Chociaż w tle całkiem dobrze wyglądał. Wybuchy jeszcze ujdą ale znowu nie ma tam detalu. Chce człowiek obejrzeć dokładniej to kamera skacze, marny zabieg. Samochód przez kartony jest ok, gdybyś dodał tam jeszcze więcej detalu, gdzieś tak z 10 mln cząstek. No i dlaczego samochód cały ? :)

 

czepianie sie na siłe...

 

 

No i końcówka z Krakato'a mogłeś sobie odpuścić.

 

a dlaczego??? bo fajnie mu wszszło? typowe polskie dopierdzielanie się... gdy inny coś fajnego stworzy... i zeby sie z tego zbyt nie cieszył trzeba wyszydzić?! A tak naprawde Bardzo fajnie to zrobił i wygląda PRO mimo ze nowy na forum.. paranoja

 

 

PS. przez te wizualne przeszkadzajki obsolutnie nie da się tego oglądać.

 

dopierdzielania się na siłe ciąg dalszy...

 

 

 

 

PS: Dobra robota wookey.. Tylko lepszy sprzęt i możesz rozwinąć skrzydła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie, szału nie ma.

Ogień płaski i bez detalu. Chociaż w tle całkiem dobrze wyglądał. Wybuchy jeszcze ujdą ale znowu nie ma tam detalu. Chce człowiek obejrzeć dokładniej to kamera skacze, marny zabieg. Samochód przez kartony jest ok, gdybyś dodał tam jeszcze więcej detalu, gdzieś tak z 10 mln cząstek. No i dlaczego samochód cały ? :)

 

czepianie sie na siłe...

 

 

No i końcówka z Krakato'a mogłeś sobie odpuścić.

 

a dlaczego??? bo fajnie mu wszszło? typowe polskie dopierdzielanie się... gdy inny coś fajnego stworzy... i zeby sie z tego zbyt nie cieszył trzeba wyszydzić?! A tak naprawde Bardzo fajnie to zrobił i wygląda PRO mimo ze nowy na forum.. paranoja

 

 

PS. przez te wizualne przeszkadzajki obsolutnie nie da się tego oglądać.

 

dopierdzielania się na siłe ciąg dalszy...

 

 

 

 

PS: Dobra robota wookey.. Tylko lepszy sprzęt i możesz rozwinąć skrzydła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maxymilianmax :-) Następny reel będzie miał rozwałkę na większą skalę.

Sprzęt jednak wciąż taki sam :-(

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torm, żeby "wybuchnąć" jakiś obiekt masz kilka możliwości, możesz go podzielić na fragmenty modyfikatorem (volumebreaker - podobno używali go przy filmie 2012), możesz użyć pluginu ray fire albo reactora wbudowanego w maxa. Najlepiej jednak ogarniać wybuchy w połączeniu rayfire`a z particle flow tool box`em 2, który to wykorzystuje silnik phyx i daje bardzo dobre efekty, które widzisz praktycznie w real timie w vieporcie (oczywiście w zależności od kompleksowości destrukcji).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wookey

Dzięki Videoyogi. Zaiste zabawę mam z tym przednią choć muszę przyznać, że czasami mam ochotę zrobić rozwałkę kompa:-/

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wookey
strzałka :-) oglada sie superasnie. mam wielka prosbe, moglbys przyblizyc proces tworzenia ostatniej sceny? :-) tej z piaskiem? :)

 

Siemano. Robiłem to przy pomocy fumefx i krakatoa. Najpierw trzeba zrobić symulację dymu w fumie i dodać chanel velocity. Ustawić velocity multiplier na 0. Później trzeba w particle flow toolsie stworzyć fume fx birth i fume fxfolow i zapisać cząsteczki przy pomocy krakatoa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności