Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Renault 25 84\'


cine-FX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja również się zgadzam z tym, aby lakier nakłądać w fazie pracy, wtedy masz wizję tego przybliżoną jak to będzie na końcu wyglądało i ewentualnie można poprawić. Zrób takiego rendera, wydaje mi się że lepiej będzie wszytko widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie taki mały updejcik

Zrobiłem w końcu tylne lampy wraz z żarówkami, ogólnie mogę powiedzieć, że mi się komp już prawie wogóle nie wyrabia:

-Duron1400@Athlon2600+(2100MHZ)

-512 MB pamięci w dualu

-płyta na nforce EPOX-a

Jeżeli zdołam jeszcze tą scenę pomęczyć to dojdą koła, ale nie gwarantuję, że opony będą miały rowki, szukam bardziej wyszukanego pomysłu, a żeby nie obciązą kompa i w miare zrobić końcowy render.Obecnie brazil wskazuje na ok 550 000 poly.

Ostatni render renderował się w Vray-u 2:39:10 h jest to wg mnie bardzo długo, dlatego nie wiem kiedy będzie następny render, główną przyczyną jest brak czasu i dugie renderingi.

Jak coś nowego to zamieszczam narazie:D

I czekam na komenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze to jest naprawdę bardzo mobilizujące, teraz robię render z przodu ale miałem problem z ustawieniem procka p[onieważ od 2 dni mam bartona 2500+@2365MHZ ok 3600+ albo więcej,

a co się z tym wiąże że jest podkręcony max się wysypywał albo resety. Narazie idzie jeszcze powinnem dziś zamieścić render.

Doszło tylko podwozie low-poly. Muhaho ja też jestem z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no co ty. te są tylko po to żeby jakoś to całościowo wyglądało, bez nich nie umiem zrobić dobrego samochodu, teraz jest moment właśnie na nie ale jakoś nie mogę się za nie zabrać, myślę jak najlepiej zrobić bieżnik może macie jakieś tutki ale żeby koło z felą miało ok 15000 poly, byłbym wdzięczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bump to dobry pomysł i dobry efekt bedzie, przynajmniej jakbyś chciał zrobi ze by mieć orientację wyglądzie.Kiedy lakier...eh.

 

Gratuluję, też mam bartona 2500+ i jego mozna kręcić do 4100+...chwilowo niekrecilem choćmam odpowiednie chlodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZyli nie najgorzej, chodzi mi oto, ze zeby zobaczyć mniej więcej jak to będzie jako całokształt wyglądało to mu wystarczy, a jak skończy reszte toi zrobi lepsze opony. Z resztą jak będa na tym materiały to cień i reszta zrobią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nareszcie coś się dzieje słuszne uwagi i pomoc fachowców w tej sprawie. :)

To mi się podoba.

Wg. mnie ten pomysł z Vrey-owym displecement jest bardzo dobry i wydaje mnie się wystarczający przecież nie będę robił renderów bierznika tylko ogólnie samochodu.

Sikham jak znasz tego tutka albo jak to zrobić to podziel się tą tajemnicą :D

Przdało by mnie się to bardzo bo kiedyś próbowałem ale nie wyszedł.

Lakier hmm... dobry pomysł :) najpierw koła bo n lakie mam czas, zrobie oryginalne fele od tej renówki oponka prawdopodobnie bump, displecment, albo model jeszcze nie wiem.

Czekam na odp. i propozycje co do kontynuacii i techniki robienia kół i bierznika...

Narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dziś zamieszczam gotowe oponki do renówki.

W końcu znalazłem sposób na zrobienie ich.

Cała jedna oponka ma 13100 poly.Nie wiem jak inaczej ją zrobić, ale jak fela będzie miała ok 7000-8000 poly to wtedy będę zdowolony narazie kończe i póżniej biorę się za felgę oczywiście jedyna oryginalna od tego modelu.

Aha czy może ktoś z was wie jak zrobić napis firmy na boku opony, bo ładniej by wyglądało :) .Thx i czekam na ewentualną pomoc >...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyca opony nie będziesz widział na normalnym renderze. Chyba również samochód

Będze prawdopodobnie po przejściach jakby to wyglądało stary samochód i nowe opony

ale mogę spóbować zrobić je jak nowe ale nie obiecuje. ona się tak nie świeci tylko jest dużo świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha nie chodzi już o to, ten bierznik n oponce to mapa jakby się ktoś pytał

ale chodzi o to żeby opona nie była kanciasta i miała ładny ten paseczek

(żeby nie był kwadratowy), oponka robiona w zaledwie 20 min bo

kombinowałem a rendering ok 5-6 min, ale co tam mi osbiście przypadły do

gustu.

Przecież 13000 poly to nie masakra może siateczka i byście widzieli kształty,

ale jak mam zmienić to musze znaleść nową metodę tworzenia hoć wydaje

mnie się że na renderach nie będzie tego widać.

 

to opona z lekko inną mapą i lekkimi dziureczkami... narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto nareszcie po około 5 dniach pojawiło się całe koło wraz z materiałami.

Sama felga zajeła mi tyle czasu, powstały ok. 4 różne wersje,

lecz jak tworzyłem poprzednie to występowało w nich mnustwo bugów i zniekształceń naszczęście znalazłem inną technikę felga została stworzona metodą

poly w 3dsmax 6, z materałami standardowymi i po części vray-a i HDRI nie zamieszczałem renderu z zaawansowanym światłem ponieważ czas renderingu wydłużył by się o ok. 25-30 razy.

To by było na tyle życze miłych komentarzy i mam nadzieję że skończę ten model :D

>>>...Pozdrowienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oto prezentuje się samochód z oryginalnymi felami oczywiście całość jest bez materiałów,

to będzie najtrudniejdze(szczególnie lampy żeby miały takie małe kwadraciki lub trójkąciki).

Może postawie go w garażu lub na parkingu albo gdzie indziej.

Wszystkie sugestie jak zrobić dany effect bardzo mile widziane( chodzi o osoby znające się na tym). Zegnam...

 

 

I will have 6000 opens on my topic :) :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

ladnie...jesli sa jakies bledy to jak nalozysz materialy i tak ich nie bedzie widac, mam pytanie natury technicznej.. ile wazy ten model?? 300.000 zakladam :) dobre mam oko ??

 

pozdro i dawaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, narazie nie ma żadnego update bo 3dmax 6 się wysypuje jak ustawiam jako render Vray-a, polega to na tym że jak przerabia "BS building tree" to wtedy max zgłasza błąd i sam się zamyka ale to tylko przy v-rayu.

Przeinstalowałem go ale to nic nie pomogło, czy macie może dobre tutki o HDRI z brazilem lub Final render ?.

Jeżeli tak to pomuszcie rozwiązać mój problem.

Obecnie bawię się materiałem opon, lakieru, listew i felg jak będą jakieś postępy to zamieszczę. nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

512 MB ale jak wyłączyłem z map displacement to wtedy idze ,ale ja potrzebuję tej mapy bo bump nie daje efektu, może ktoś wie o co chodzi i potrafi pomóc.

Zamieszczam takie tam mapy na materiały. Mówcie które można zmienić albo popracować nad nimi, render ma HDRI ale lakier muszę trochę zmienić bo HDRI nie widać.

Aha, i czy da się zrobić ładny hdri w brazilu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te "kropki" :] na lakierze to taki metallic czy może np. niskie próbkowanie cieni??

felgi mam nadzieje że jeszcze nie ruszane bo wyglądają okropnie :P

ale ogólnie nie dużo widać bo oświetlenie kiepskie dałeś :/ daj skylight + directional i ogólnie jaśniejsze.

 

modeling skończony?? jakoś mi brakuje uszczelek przy oknach no i wnętrza :) choćby extreme low poly :] tak żeby przez prawie czarne czyby było widać kontury siedzeń reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kropki są zrobione specjalnie jak już poweidziałeś to jest metalic, nie mogę dać ze skylight bo stwierdza błąd i 3ds max pomija jeden proces próbkowania i jak zrobi końcowy 4 z 4 to robi się wszystko czarne na renderze, modeling prawdopodobnie skończony chyba, że antenka :)

Tak pozatym starałem się dobrać materiały jak najlepiej ale nie wiem czy effect jest zadowalający.

Może pomożecie mi z materiałami i wyborem rendera oraz jego ustawieniami, nie jestem dobry w te klocki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja renderuje Brazilem,Vray-em, jak ładnie wychodzi to mentalem.

Poprzedni render nie miał światła i był robiony V-ray-em przez 1:43 min.

Teraz render robiony brazilem ze skylight,z włączonymi cieniami scena nie zrobiona do końca bo za długo się renderuje obecnie to co jest zrobione to praca bartona 2310mhz, 512 ramu w dual, i pamięci wirtualnej 4096MB.

Ten sprzencik robił to ok 4,5 h nie wiem czemu tak długo ale może to wina lkieru i ustawień rendera.

Lakier taki zostanie ale nadam jeszcze HDRI ale nie potrafię zrobić tego w brazilu. pomóżcie

Tylko lakier i opona ma texturę reszta to zwykła mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w enviroment wstaw mape hdri i zmien jej mapowanie na sferyczne (przeciagnij slot z mapa do material editora i daj instance) jak chcesz oswietlenie z mapy hdri to w luma server daj use env. settings

 

za dlugo to trwalo moim zdaniem.. cos masz zle ustawione, moze view rate i GI sampiling pozmieniaj, i poodznaczaj niepotrzebne swiatla w ustawieniach GI brazila, point itd

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden renderek z identyczmy ustawieniem kamery.

Chodzi mi oto żeby jak najlepiej zoptymalizować render narazie się to udaje render zrobiony w 4:31 min to już coś. :D

teraz powiedzcie czy lepiej zrobić HDRI czy może same planenad sceną albo inne odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności