Skocz do zawartości

Teczka 2D : Kolsga


Kolsga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

Odkryłam forum bardzo nie dawno temu i po zapoznaniu się trochę jak-to-tutaj-działa, decyduję się na skok na wielką wodę ... no muszę przyznać z lekkim stresikiem.

 

Wiem że jeszcze droga jest dluga, kręta, pod górkę i w ogóle aby móc się pochwalić większą sztuką ale chciałabym pójść do przodu. Jestem samoukiem i ciężko jest mieć samokrytyczne spojrzenie na swoje prace.

Więc, oczywiście wszystkie opinie i konstruktywne krytyki są jak najbardziej mile widziane.

 

No to ...

 

1.trochę ćwiczen

 

z referencjami :

kilka paluchów ... bo zawsze psia kość z nimi :/

hands010.jpg

szukając referencji wpadłam na takiego przystojniaka no i umarłam ... bardzo fajny ubaw z tym pierzem.

piaf10.jpg

 

3. z natury: jabłko. Wydało mi się że to jakiś ważny tutaj temat :) Niestety jedyne jabłko, które miałam w domu troszkę tę soczystą świeżość miał za sobą.

jablko10.jpg

 

2. No i trochę prac :

 

pegaz310.jpg

 

cabane10.jpg

 

Bitwa Dacab na digarcie : swiatłocień

 

swiatl10.jpg

 

friend10.jpg

 

Bitwa DACAB na digarcie : Hellequin

 

helleq11.jpg

 

Chyba tyle na dziś :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kolsga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, witamy na forum! :D mało tu dziewczyn, więc ha ha, bedzie mi raźniej :D

 

Szczerze mówiąc, nie wiem za bardzo co teraz powiedzieć, moim zdaniem jesteś na dobrej drodze, bez "krytyki" i tak sobie radzisz nieźle, więc po prostu powiem, rysuj i wgrywaj więcej, a wtedy zobaczę co Ci wychodzi lepiej, a co gorzej, i może wtedy jakoś pomogę, zwrócę na coś uwagę. :)

 

A teraz oddaje głos kolegom, oni zwykle potrafią sie do czegoś przyczepić ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu bardzo fajnie malowany, chatka w perspektywie trochu nie siedzi mimo tego, że sie rozsypuje ze starości itd... goblin z kwiatkiem ma dziwny obrys i kompozycyjnie praca nie jest wygrana równie dobrze można uciąć górę... najfajniejsza jest płonąca łachmaniara... czy też łachmaniarz bo w zasadzie klatę męską ma, ale jak to jakiś demon to i tak wszystko jedno bo to obojnaki... najsłabiej wyszła bitwa ze światłocieniem... w ptaszku mam wrażenie, że zbyt wiernie skopiowałaś marne kolory fotki... o dłoniach szkoda gadać bo w zasadzie każdy z nas je posiada i dla mnie trochę dziwne żeby je z refek/fotek rysować zamiast sobie wolną od narzędzia twórczego dłoń upozować na stole lub w powietrzu i z natury walić... (wtedy już układu światła i cienia tak łatwo nie zaobserwujesz bo fotke bierzesz na b&w i masz podane na tacy jak rozłożyc plamy i kreski, a w oczach już takiego filtru nie masz)... pozdro ogólnie fajnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie, niby samouk, ale ogólnie ogarniasz. To ja tylko doradzę NIE korzystać z fotek do ćwiczeń, na przykład do rąk. Kuń najfajniejszy imho.

 

EDIT: A i uważaj z tym airbrushem, żebyś nie przedobrzyła ;).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona : dziękuję. eheh ... no to dziewczyny na max3D +1 i bardzo mi miło. =)

 

Areien : :) tak .. czytając kilka wątków tak pomyslałam że jabłko dobrze będzie się sprawdzał na przywitanie :)

 

Rotcore : o ! takie opinie sa dla mnie bezcenne .. bardzo dziękuję. Tak chata się nie trzyma. Perspektywa zawsze wylatuje mi totalnie w kosmos. Najsłabiej mi z nią idzie. Będę to ćwiczyła. Trzeba chwytać byka za rogi.

A co do malowania z zdjęcia, zgadzam sie absolutnie. Jednak jest to najlatwiejsze rozwiązanie (i nie ukrywam najwygodniejsze :p) jakie znalazłam. No chyba że olówkiem. Lecz na komputerze to ciężko mi pozować i rysować i jeszcze skróty wciskać :D Ale się postaram ... kurcze będę musiała odszukać i zdrowo odkurzyć jakiś szkicownik coś czuję. Już w nawyk weszłam by dziwne miny do lustra wyprawiać by zanalizowac jakiś tam wyraz. Ludzie się dziwią a teraz będzie z rękami :D

 

Fusman : dziękuję :)

 

Joel : dziękuję. Dobrze ... już nie będę z fotkami :)

 

No i tak żeby nie na pusto to wrzucam to co mi dzisiaj wyszło :

 

Parę siedzących pań bez referencji:

women010.jpg

 

i pejzaż ... pierwszy dla mnie. Czuć że to jeszcze nie to ... trzeba będzie jeszcze mocno poćwiczyć.

 

paysag10.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mało czasu ostatnio żeby rysować więc raczej poszło się w cwiczenia ... ale żeby nie było to mały updacik.

 

nogi z natury.

 

nogi_010.jpg

 

landscape

 

paysag11.jpg

 

Pomyslałam że lepiej zejść na chwilę z ambitnych półek i spróbawać zrobić coś prostszego. Postarać się o TO drzewo, w tym ujęciu, w tej kompozycji itd ... o ! Na razie jeszcze szukam. Zobaczymy co z tego pomysłu wyjdzie :)

 

arbres10.jpg

 

 

I tak wieczorowy charakter w wipie.

 

carac010.jpg

 

Powdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedświąteczny updacik z wieczornymi ćwiczonkami.

 

z refki :

 

hum2mi10.jpg

 

hum2mi11.jpg

 

face0410.jpg

 

 

Bez refki (oprócz pierwsza naszkicowana z góry ):

 

child012.jpg

 

child013.jpg

 

Pozdrawiam !

 

Ah ! ... o mal nie zapomnialam. Czy wie może ktoś jak mogę dodać załącznika jeżeli zapomniałam ( ofkurz :/ ) zrobić to w pierwszym poscie ? Z góry dzięki ;)... dręczy mnię ta sprawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Status : dzięki :)

@ Thor : :D Zgadzam sie z theltoną na 200%. Mało z krzesła nie spadłam :)

@ telthona : Oj ! no tak trochę mi zatonęłą teczka... nie dobrze, nie dobrze ... Wielkie dzięki za bardzo motywujące słowa

 

W zasadzie to na razie nic konkretnego opróć ćwiczeń.

 

z refki

skelet10.jpg

 

bez refki :

skelet13.jpg

 

z refki :

skelet11.jpg

 

bez refki, jak najszybciej :

skelet12.jpg

 

I tak dla ciekawości, ćwiczonko na podstawie dzieła Eschera, bo już nie chciało mi sie po prostu przerysowywać z refek układu kości dłoni...

sk_esc10.jpg

 

Gorzej mi wyszło z tą dolna ręka. Okazuję się że nie tak łatwo wpasować kości ... W dodatku nie byłam w stanie dorysować mu kciuka a tutaj myślę że powinien on byc widoczny. Wszystkie próby wsatwienia go mi nie wyszły :/ Chyba jakoś musi podtrzymywać tam pióro.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności