Skocz do zawartości

Mitsubishi Lancer Evolution X (Finał Białe Studio)


Oleksiak

Rekomendowane odpowiedzi

Niedowiarek ;)

 

Na początku myślałem że jest tylko jedna wersja, później że kilka, a teraz to nawet nie wiem jaką robię ;). Jedno jest pewne że taka wersja istnieje i jest nawet sprzedawana..

 

o proszę... ;)

 

(z salonu oczywiście)

th_PICT01462.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powoli do przodu. Poprawie przetłoczenie na drzwiach bo jakieś krzywe wyszło i szyby dopasuje bo widzę że też jest coś nie tak.

 

Komentarze mile widziane ;)

 

clay32.jpg

 

clay33.png

 

clay34a.png

 

clay35a.png

 

clay36b.png

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Oleksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróciłem felgę razem z oponą, a później tylko felgę :) Było późno jak to robiłem :P i zapomniałem dodać słupka w tylnej szybie - już jest.

 

dzięki Xiz0r za pomoc ;)

 

 

Edit: Pobawiłem się trochę ustawieniami IRR map.

 

clay36H.png

Edytowane przez Oleksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelowanie chyba skończyłem, choć są miejsca których nie jestem pewien czy dobrze wyjdą z lakierem.

 

Jestem ciekaw jak robicie takie elementy jak dziury pod klamki (w tym modelu są na linii która idzie przez cale drzwi co było dość trudne dlatego zrobiłem MSx2 i proboolenem tak samo klapka od wlewu paliwa. Mam nadzieje że kombinuje dobrze. ;)

 

Wprowadzę jeszcze drobne poprawki jeżeli coś znajdziecie choć teraz biorę tydzień odpoczynku a potem zaczynam zabawę ze studiem. Później wrzuce rendery w lepszej jakości bo niektóre słabo wyszły.

 

Komentarze mile widziane. ;)

 

ujecie1.png

 

ujecie5i.png

 

ujecie3i.png

 

ujecie4i.png

 

ujecie2.png

 

(sorki za ciasny kadr ale mogę wrzucać pliki do 1 MB )

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ok, ale: linia boczna wygląda nieco inaczej, nie jest tak głęboka i nie posiada podwójnego przetłoczenia (tak ostrego), nadkola też nie są jeszcze takie jak powinny być (z przodu na dole jest za ostro, z tył minimalnie też, nieco inne jest przejście z ostrego na gładkie, lusterko też jeszcze nie ten kształt:

 

http://www.netcarshow.com/mitsubishi/2008-lancer_evolution_x/1600x1200/wallpaper_40.htm

http://www.netcarshow.com/mitsubishi/2008-lancer_evolution_x/1600x1200/wallpaper_02.htm

http://www.netcarshow.com/mitsubishi/2008-lancer_evolution_x/1600x1200/wallpaper_22.htm

 

Linia boczna też wydaje się nieco za miękka:

 

http://www.netcarshow.com/mitsubishi/2008-lancer_evolution_x/1600x1200/wallpaper_44.htm

http://www.netcarshow.com/mitsubishi/2008-lancer_evolution_x/1600x1200/wallpaper_24.htm

 

I też weź pod uwage, że w zasadzie teraz nie wiadomo czy model jest prosty czy nie, na clayu tego poprostu nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie bardzo ladny model, przynajmniej tak to wyglada w clay'u, ale jak juz wczesniej zostalo powiedziane, na clay'u nie widac tak krzywizn jakie wyjda na lakierze, mimo wszystko uwazam ze odwaliles kawal dobrej roboty. Nie doszukiwalem sie minimalnych roznic z oryginalem, bo wiadomo to nie rysnek cadowki i twoj model to nie material ktory bedzie wysylany do tloczni, zazanczylem tylko to co rzucilo mi sie w oczy:

1. tam przy srodkowym slupku nagle robi sie plasko, brak ciaglosci luku, nie jestem pewien czy to tak ma byc, albo masz caly slupek za mocno zakrzywiony, albo gora, na linia okien za plasko

 

2. szyba wydaj sie byc troche zle spasowana do naroznika, choc z drugiej strony wyglada ok takze nie jestem pewien, ale sprawdz to.

 

beztytuuklg.th.jpg

 

Czekam na pierwsze testy z lakierem ;) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze !

 

Pawelkos - fajnie że się podoba. Te miejsca są według mnie poprawne no chyba że chodzi nam o co innego ;) Na testy z lakierem trzeba będzie chwilkę poczekać najpierw do studia trafia same koło. Postaram się sprostać oczekiwaniom Maćka.m ;)

 

Berger - przyznam że to wcięcie na drzwiach jest jednym wielkim nieporozumieniem. Nie rozumiem jak mogłem tego nie zobaczyć a przecież wali po oczach :D Zostanie to poprawione i linia boczna również, ciężko mi wyczuć te linie w samochodzie i nie chciałem przesadzić, szkoda tylko że tak późno się obudziliście z tym wytykaniem mi błędów bo sporo będzie trzeba robić od nowa ale poprawie ;) Te nadkola to możesz zaznaczyć na obrazku o co chodzi ? Lusterko poprawie racja jeszcze to nie jest ten kształt.

 

latos - racja i racja. dzięki. Zrobię bardziej estetyczne klamki ;)

 

maciek.m - fajnie że się podoba. Najpierw leci koło do renderowania. Mam nadzieje że udami się zbliżyć do tamtego obrazka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie.

 

Teraz tak to wygląda.

 

4-1.jpg

 

2.jpg

 

3-1.jpg

 

5-1.jpg

 

 

 

 

 

Postanowiłem zrobić próbne rendery i zobaczyć co pominąłem podczas etapu modelowania, poprawić to i dopracować studio i resztę. Pojawiły się jakieś dziwne refleksy pod tylnymi lampami - postaram się tamto miejsce poprawić. Zrobię nowy spód samochodu, jeszcze raz drzwi bo teraz są nowe ale i tak wydaje mi się że mogą być lepsze.

 

Ps. po wrzuceniu na neta widzę że zepsuł się kontrast hm... dziwne.

 

Edit: rendery podmienione -wrzuciłem jpg i im nie został zmieniony kontrast - ktoś wie dlaczego ?

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Oleksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku dzięki nie byłem co do nich pewny i... mówisz-masz, felgi teraz mają 20 cali co jest trochę nietypowe dla tego samochodu bo normalnie montowane są 18 i takie były ostatnio ale możliwe że gdzieś kopnąłem się w proporcjach. Co myślicie o nowych kołach ? zbyt kozackie ? :P

 

Popracowałem nad lakierem i innymi materiałami. Zostało mi zrobienie materiałów na tylne lampy i poprawiam wszystko co tak bardzo rzuca się w oczy (krzywe szyby, drzwi, złe podwozie itp.) i co wy podacie za złe więc pisać co nie pasuje.

 

Chciałbym teraz zostać przy czarnych szybach (tylko zrobię później im jakieś porządne odbicia) i później dodać prowizoryczne wnętrze.

 

kilka testów...

 

11.jpg

 

13.jpg

 

12.jpg

 

szybki test innego lakieru:

7.jpg

 

8.jpg

 

i najnowszy test:

14.jpg

 

Czekam na krytykę ;]

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Oleksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indian - Dzięki ;) Studia będą dwa to jest do ujęć wokół samochodu drugie zrobię specjalnie pod wcześniej przygotowane ujęcia. Taki mam pomysł nie wiem czy ma sens - okaże się później.

 

Smoku - na pewno coś się jeszcze znajdzie ;) To Vray. Studio to zwykła płaszczyzna wygięta nad samochód (położona na boki litera "U") i lekko zawinięta za kamerę. Jedno światło vray plain które świeci na to zagięcie. Oprócz tego jest kilka płaszczyzn wokół samochodu które mają nałożoną mapę gradientu do diffuse i opacity.

 

Materiał tylnych świateł mi się osobiście nie podoba i tylko z pomocą PS coś dało się osiągnąć. Następna wersja dostanie kaustykę i wtedy powinno być już ładnie.

 

15.jpg

 

18.jpg

 

Smoku speszli for ju

razem.jpg

 

i tył bez PS

th_18-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

beny - tak i będzie i błyszczeć i prześwitywać. Poradzono mi żeby zrobić lekko prześwitujące szyby więc zrobię prowizoryczne wnętrze i wtedy szyby zaczną wyglądać jak szyby.

 

Xiz0r - tak jak pisałem wcześniej mam jeszcze zamiar poprawić kilka błędów o których wiedziałem wcześniej i które miały wyjść podczas testów materiałów - jednym z nich jest posiadanie karoserii pod samochodem ;) Także poprawie.

 

Berger - hehe... sporo do ogarnięcia było i jeszcze jest ale dzięki ;)

Co do poprawek: grill - masz oko :P tyle się na ten model patrze a nie zobaczyłem tego;

przetłoczenie pod lampami - możesz zaznaczyć o co chodzi, ja tam nic złego nie widzę ;)

Co ciekawe jak mogłeś nie zobaczyć że odblaski na zderzaku mają nie taki kształt jak powinny - przecież to wali po oczach (jak ktoś zna dobrze model a my znamy :P) choć ja dopiero wczoraj to zobaczyłem ;)- zostanie poprawione.

 

Robię jeszcze drobne poprawki materiału nowej felgi - wrzucę później co wyszło i biorę się za błędy w modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie.

 

Chyba koniec... za kilka dni zabieram się za studio ciemne bo sporo osób pisało o tym.

 

final2.jpg

 

Co o tym myślicie?

 

Na koniec chciałbym napisać że nie byłem w stanie zlokalizować co powoduje takie brzydkie cienie co ciekawe kiedy robi się tylko render regiony między oponami a podwoziem cienie są dobre - nie rozumiem co render region ma z tym wspólnego.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Oleksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności