Skocz do zawartości

scena3D:max+vray=ranek


azazel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem pierwszy render był lepszy, chociaż w drugim podłoga jest lepiej oświetlona:-) Chyba wystarczyłoby tylko zmiękczyć cienie z pierwszego rendera i byłoby git.

Chyba niepotrzebnie ten bump na podłodze.

Przydałaby się jakaś delikatna textura schodów, bo na razie to wyglądają, jakby były z tektury;-) Tylko delikatna, bo ta czystość i sterylność to nawet mi się podoba:-)

Jeśli chodzi o balustradę, to może dorób takie cienkie linki stalowe w poziomie?

Rozdzielczość mapy podłogi pozostawia wiele do życzenia:-/

Ogólnie super, bardzo mi się podoba:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)jeśli chodzi o oświetlenie to render nr 1 mi się bardziej podoba - rozmyj tylko cienie aby byłypodobne do tych na drugim obrazku

2) podłoga - wygląda lepiej na drugim renderze

3) poręcz nie ma żadnej podpory - jeśli ktoś naprawdę będzie chciał się o nią oprzeć, to się raczej złamie :) chyba że to ma być własnie taka pułapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tak CS dobra sprawa (sam gram w klanie :) . nowy render zmianu jak widac dosc znaczne . co do podporki to znajduje sie ona w miejscu jdzie schody zmieniaja kierunek :P zielen jest przwidziana :P ale nie wiem czy w tych donicach czy dodam moze jakies szklane naczynie z woda :D te odbicia swiatla od skla zawsze bajerancko wygladaja :D nad tym cieniem popracuje i birac przyklad z nauk wschodu wybiore droge srodka :D

hhh3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak tak dla świętego spokoju dał podpórke na początku schodów, tak patrząc oczami Murphy\'ego to większość z gości (jak nie i sam własiciel domu), będzie się zabijało o te podpórke wchodząc na schody poprzez nabicie sie na nią. No chyba, ze to kolejna pułapka ;]. Ogólnie to pierwszy render był the best, ale kombinuj, bo wygląda to super:)

 

Aha i czy to jest dom dla Krasnoludów ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy render najlepszy, a z softshadows bylby poza dyskusją - ta neutralnosc barw wychodzi na dobre, sprobuj jeszcze BW.

Pozostale przekombinowane...

- potwornie przepalone schody!!!

- porecze sie zlewaja ze soba, poza tym zakonczenie poreczy - to by sie zgielo jak by sie kto oparl zglaszal ten fakt mkk3a

- poza tym porecz jest za niska,

- obraz rowniez wisi za nisko co juz zauwazyl chveti.

Mysle, ze wydluzenie kadru nie spowoduje zadnego uszczerbku - kompozycja sie utrzyma, a porecz i obraz bedzie na wlasciwej wysokosci.

Wlasciwie procz rozmycia cieni, reszte koncowego efektu moglbys uzyskac w PSie, zamiast kombinowac z emisja GI renderera. Sugeruje rowniez koncowy obraz zaopatrzyc w mocną ramkę!

 

Pozdro

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusem 1 renderu jest podloga .. tak krytykowana przez wiekrzosc ... nadaje ona jednak sterylnego swiatlo ... ktore najlpeiej pasuje do tego otoczenia ... taka samo jes z ostrymi cieniami ktore wspolgraja z ascetycznym wnetrzem ... a wiec aby pojsc dalej cosfne sie do poczatku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyczepię tej balustrady. Myślałam, że jest jeszcze niedokończona, więc ni ekomentowałam, ale widzę, że na tym zamierzasz pozostać:-/

Balustrada standarowo powinna mieć wysokość 110 cm. Stopnica schodka to ok 30 cm, więc z proporcji \"na oko\" wynika, że Twoja balustrada ma wysokość ok 50-60 cm:-/ Proporcji innych elementów się nie czepiam, bo do końca nie wiadomo co to za elementy (ale oczywiście to jest OK).

Co do samej balustrady: ta rura powinna mieć pionowe podpory co minimum 1 metr. Poza tym wypadałoby rozpiąć pomiędzy tymi pionowymi podporami jakieś stalowe linki (choś oczywiście niekoniecznie).

Tak jest oczywiście w realu, ale może Twoim zamierzeniem nie było wierne odtworzenie rzeczywistości. Jeśli tak, to OK:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazeczek nabiera wyrazu i coraz bardziej mi sie podoba ... mam jednak kilka pytan co do niego ...

 

1) co to jest to zalamanie przy gornym mocowaniu tego filara srebrnego ?

2) gorna krawedz obrazu sprawia wrazenie jakby odstawala znacznie od sciany (bardziej niz dolna)

 

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pionowe elementy balustrady są za gęsto rozstawione:-/ Ja bym dała co drugi schodek, ewentualnie co półtora, przydałoby się też rozpiąć te linki (linka stalowa, grybość około 0,5 cm, w odstępach w pionie co 10 cm).

Materiał chrom jest do bani, może zrób mniej świecący (czyli stal a nie chrom), ewentualnie polakierować to czymś - np. na czerwono:-D

Coś się dzieje z rogiem tego nawisu, tuż przy słupie.

Obrazy to się nawet wiesza pod skosem:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziaki za za trafne spostrzezenia :D ale co do obrazu to naprawde jet on bardziej odchylony (ale nie znacznie ) u gory . jest to wynik takiego a nie innego mocowania go na scianie . gdy obraz znajduje sie na wiekrzej wysokosci niz zwykle pochyla sie go zeby byl w oelni widodoczny . co do zalamania na scianie to mialo to byc takie fajne wykonczenie :) ale nie bedzie .... a porecz przy scianie usune :P bo to naprawde nie pptrzebne :D poeksperymentuje tez z chromem moze wynajde cos leprzego co zadowoli najwiekrzych smakoszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności