Skocz do zawartości

Osoby początkujące


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drug: a czy w mojej wypowiedzi doszukałeś się podniecenia? \"... ta mała gropka co stara sie pisac cos wiecej, przedewszyskim moderatorzy ...\" - czy to prawda? myślę, że \"coś więcej\" piszą osoby, które wiedzą więcej, to chyba oczywiste ...;a że często mają dopisek \'moderator\' nad avatarem - to chyba nie ma większego znaczenia; a gdy dodać do tego, że Damian w wielu postach używa słowa \'moderator\', to człowiek zaczyna się trochę dziwić; osobiście uważam, że Damian to spoko koleś, ale ma się czasem wrażenie, że zadziera nosa - może ma taki styl bycia ... nie wiem, nie wnikam.

 

Kołbuc: nic nie piłem, po prostu oprócz stwierdzenia \"...bana i juz, burakow sie nie toleruje...\", które to wyjaśnia stanowisko Damiana w tej sprawie jest tam wiele informacji dosyć luźno do tematu nawiązujących; są tam jakieś obliczenia statystyczne (ilu z nas potrafi sobie przysfoić krytykę), krótki rys z życia Damiana (o tym ile już siedzi w maxie i jak długo jest na forum), coś o idolu i britney .... itd. -można się pogubić; tak naprawdę mi to jednak nie przeszkadza, podkreśliłem tylko zamiłowanie Damiana do retoryki ... that\'s all.

 

chyba już nie ma sensu do tematu wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto uspokoić rozmowę? Bez personalnych wycieczek proszę...

Wróćmy do tematu bo się OT zrobi...

Wiadomo że nowicjusze nie powalają, dlatego zasługują na dużą dawkę wyrozumiałości z naszej strony. Jeśli kogoś to wnerwia i traktuje ich hamsko, dostaje po kubku. Jak ktoś chce, może nowch traktować jak dzieci specjalnej troski, które trzeba prowadzić za rękę bo sobie nie radzą. Jeśli jednak będzie w tym pogarda to też po kubku...proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k jeszcze tylko to powiem i EOT:

wydaje mi sie ze to ze moderator mowi wiecej niz zwylky user wynika z tego ze zostal moderatorem. Jednak zeby nim zostac przewaznie trzeba cos umiec. Nikt nie umie bo jest modem ale jest modem bo umie wiec nie mozemy mowic tu o zadnej megalomani wynikajacej z zajmowanej pozycji.

Dobrym na to przykladem jesy CHYBA (bo nie jestem na 100% pewnien) Bzyku. Pokazal swoj niesamowity model (nie pamietam co to byl za samochod ale byl) i jakos sie pozniej to zbieglo z jego poczatkiem modowania. Nie wiem czy to przypadek czy nie, moze tylko zbieg okolicznosci ale jesli nie to fakt mowi sam za siebie (nie bez kozery jest w koncu moderatorem rhino). Kolejny przyklad to ostantni WIP. Wszyscy mowili \"o jakie fajne, o powodzenia podoba mi sie\" a wszedl Gotham i posypala sie krytyka. Jesli przeczytac to powierzchownie to mozna stwierdzic ze sie czepia ale w istocie sa osoby ktore cos wiecej potrafia, a calkiem tak niedawno Gotham odszedl od modowania. Przeciez to samo sie tyczy Kris_R`a, Damiana i w ogole.

Ja jako zwykly uczacy sie typek moge ocenic prace pod wzgledem wrazen artystyczych albo odwzorowania rzeczywistosci itd bo mam oczy. Ale przewaznie poziom wypowiedzi MODA a np moj znacznie sie roznia i to od razu widac. Takze nie mozna mowic o megalomani ale raczej o stwierdzeniu faktu.

 

Kolejny fakt to to ze osoby poczatkujace nie powinny byc, bez wzgledu na to co pokazuja dyskryminowane. Kris slusznie zauwaza ze potrzebuja od nas (mowie tez o sobie - jako user forum, osoba z prawem do wypowiedzi) wyrozumialosci. I czasem naprawde lepiej nic nie mowic niz plesc glupoty. Nawet sam wiem ze lepiej nic nie czytac niz tylko \"acha super, dobrze Ci idzie\".

 

edit: Jestem rowniez za \"dostawaniem po kubku\", albo jakims systemem ostrzezen i ich nastepstw. Zeby to jakos skutkowalo i dzialalo.

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > Leru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wrocmy do tematu...

obesrwowalem watek od poczatku zrazila mnie postawa kilku uzytkownikow forum, ktorzy pragna podzielenia go, glownie za sprawa slawnego bezimiennego uzytkownika (:) nie chce ujawniac danych);

co im przeszkadza jego watek na forum to nie rozumiem! on tylko umiescil swoje dwa wlace i box, przeciez nikt nie karze wam zagladac do jego watku, po prostu nic nie odpisywac i koniec, sam taki gosc umilknie i zagladnie do helpa czy tutkow;

zamiast pisac odpowiedzi typu: \"ale dno\", \"mi sie bardzo nie podoba\", \"poziom forum spada\" proponuje abyscie umiescili swoje dorobki pracy i zaprezentowali swoj poziom (propozycja dla tych, ktorzy zabiegaja o podzial) i wtedy zobaczymy jak bardzo podniesie sie poziom forum (oczywiscie nie mam tu na mysli \"starych uzytkownikow i bywalcow\", ktorych prace caly czas podziwiam)

ostatnio odnosze wrazenie ze czesc forumowiczow, ktora sie wymadrza robi to dla nabicia sobie ilosci postow

tyle ode mnie

 

EDIT-->jak pisalem nie bylo wiadmosci Leru :)

 

 

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > mikeb]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu dla niektorych ilosc postow staje sie wskaznikiem umiejetnosci (przynajmniej takie wrazenie odnosze)

i nie mowie tego dlatego ze mam malo :>; ja sie odzywam wtedy kiedy uwazam to za stosowne, a nie o byle g.... zabieram glos

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > mikeb]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kogos podnieca nabijanie postow?? jest jakas nagroda za najwieksza ilosc postow? o_0

 

pudelko czekoladek czy moze juz skrzynka piwa dla co poniektorych pelnoletnich...

 

wracajc do tematu to niech kazdy sobie zamieszcza co sie mu/jej zywnie podoba a reszta niech komentuje w sposob jaki im sie zywnie podoba. i tyle. kazdy bedzie hepi. jedni beda mogli sie pochwalic boxem ze scanline\'a a inni beda mogli sobie pobluzgac na te osoby do woli. czyli po staremu. i po co ta cala glupia dyskusja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dirty: sa pewne granice, max3d powinno trzymac jakis poziom.

 

Podobaja Ci sie gadki na pl.comp.grafika3d? To istne forum onet.pl w Twojej skrzynce pocztowej, poziom wypowiedzi ten sam, taka sama chamowa i gowniarzeria. Osobiscie nie mam ochoty takich ludzi widziec na tym forum, nie wiem jak Ty.

 

Wlasnie po to jest \"ta cala glupia dyskusja\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadzam sie DruG ale chodzi mi o to, ze \'ta cala glupia dyskusja\' prowadzi do nikad. no bo zreszta gdzie by miala prowadzic. niech jest po staremu jak juz pisalem, czyli niech kazdy zamieszcza co chce, niech kazdy komentuje jak chce (oczywiscie w granicach przyzwoitosci) a chamstwo bedzie tepione i banowane.

 

 

edit: kurcze napisalem chamstwo przez samo-ha.... niedobrze z moja ortografia;)

 

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > dirty]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się zupełnie z wieloma opiniami...

 

 

Część modów wpada naprawdę w megalomianię... Wytykanie błędów wedle własnego gustu/widzimisię ma jakiś sens? Jeśli nie umie się oddzielić błędów technicznych od zamierzeń autora to jaki sens ma krytyka? Co to komu da, przecież cała taka wielka krytyka może być streszczona przez autora: ?nie poruszyło go to/nie zrozumiał?, lub też cyniczne ?ego przysłoniło mu monitor?. Bez obiektywizmu ani rusz, czy chociaż ?bym to widział?, troszkę inaczej ma się sprawa z błędami bezwzględnie technicznymi.

 

Posty moderatora nie są tak samo odbierane jak użytkowników i zdało by się aby taki klient miał mózg + umiejętności składnego przekazywania myśli... Admin powinien to weryfikować...

 

Co do krytykowania jest jeszcze oczywiście wielki symptom wzajemnych adoracji, potocznie nazywany lizaniem tam gdzie nie trzeba....

 

 

Na szczęście są osoby które naprawdę genialnie potrafię krytykować, tyle że publicznie praktycznie nigdy tego nie robią... Może właśnie tutaj jest metoda?

 

 

Co do kupek o jakich wcześniej pisałem to rozumowanie jest proste: użytkownik brudzi gdzie popadnie (kupki), moderator musi latać i sprzątać (przywołanie kupek ma pokazać że to nie jest przyjemna robota). Jeśli kogoś ta metafora uraziła czy też została nie zrozumiana to szczere kondolencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyscie mieli ten swoj podzial WIPa to jak bylby dokonywany podzial na te \"lepsze\" i \"gorsze\"????

 

Mysle ze tutaj chodzi tylko o kulture o ktorej coraz wiecej Forumowiczow zapomina. Przeciez dobrze wiecie ze prawie kazdy mial swoje poczatki, i dla wiekszosci z nas na poczatkach by sie skonczylo gdyby nie to forum. Przychodzi nowy pelen zapalu uzytkownik jakiegos programu 3d, wystawia totalnie pierwsza pracke i tu BACHHHH.... Op$*$@%$l od kazdego, ze nie powinien tego wogole pokazywac na forum i najlepiej by bylo gdyby zajal sie czyms innym, wiec jak tu sie nie zalamac.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ludzie powinni miec wybor karzdy powinien wystawiac prace tam gdzie chcce jesli \"sam \"uwazam ze jestem dobry wystawiam na normalnym wipie swoja prace a jesli \"sam\" uwazam ze moje pracki mogly by byc troszke lepsze i nie sa rewelacyjne wystawiam sobie je dla wipa dla poczatkujacego ewentualnie pozniej przenosze do normalnego.osobiscie najpierw zaczal bym od wipa dla mniej wprawionych. w ten sposob nikt nikogo nie dzieli na lepszych i gorszych tylko sami oceniamy swoje zdolnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotham: uuu mam nadzieje ze dobrze odczytales moje intencje dot. twojego sformulowania `kupki`. user robiacy kupki = gnojek.

 

btw jak by ktos nie zauwazyl to ten watek zostal zalozony wlasnie z powodu chamskich atakow niektorych userow na innych userow, lacznie z personalnym ublizaniem i wysmiewaniem w dziale np. wolne dyskusje > rzeczy zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotham... :) ty wiesz co ja o tym mysle :) intence autora - widzimisie krytykującego? jak ktos chce takich zasad to niech wogole porzoci sztukę, plastykę czy grafikę czy cokolwiek co sie odnosi do wrazen widza. wiem gothamie do czego nawiązujesz i wiem ze starszasz sie samoracionalizowac swoją słabosc do krytyki :) straszną glopote napisales w tym poscie powyzej.. ręce mi opadły po pierwszy7m zdaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam te wszystkie wypowiedzi i wpadł mi do głowy taki pomysł... żeby nikogo nie urazić to może by tak stworzyć dział \"Moja pierwsza praca\" lub coś w tym stylu... nie byłoby jakiejś dziwnej segregacji, bo pierwsza to pierwsza i tyle, chociaż może znalazłoby się od razu kilku delikwentów, którzy mając już jakieś doświadczenie zamieszczali by tam swoje prace czekając tylko na \"ochy\" i \"achy\" jaki to on zdolny, że pierwsza jego praca a taki poziom...

 

ehh, ciężki temat, bo rzeczywiście z jednej strony każdy ma prawo zamieszczać swoje prace, ale z drugiej niektórym naprawdę brakuje samokrytyki i zamieszczane przez takich delikwentów prace czasami wywołują dziwne reakcje u niektórych forumowiczów (bluzgi, śmiech, dołowanie)

 

myślę, że otworzenie takiego działu jak \"Moja pierwsza praca\" lub \"Moje początki\" może być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza że sama nazwa tego wątku nie byłaby chyba dla nikogo obraźliwa, prawda ? :)

 

pozdrawiam

 

P.S. Gotham, w zupełności się z tobą zgadzam, należy odróżnić wytykanie błędów natury technicznej a wytykanie typu \"zmień kolor bo ja to bym wolał żółty\", co jest już ingerowaniem w pomysł autora

 

[Wyedytowany dnia 15-6-04 > Loozack]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianku słodki, dokładnie tak jak napisał SansSerif...

 

Wiesz to nie ja mam problem i piszę w kółko aluzje do tego. Jak coś Cię jeszcze boli to serdecznie zapraszam na priva. Nie chce mi się już odpisywać na te zaczepki...

 

Tak w ogóle to ten tekst nie był do Ciebie, tylko były to zwykłe przemyślenia.... Więc nie truj mnie już swoimi spostrzeżeniami misiu :*. Skrajnie się z sobą nie zgadzamy więc pewnie nigdy nie dojdziemy do tożsamych wniosków -> debaty na forum są zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack: juz ten pomysl byl walkowany z dzialem dla poczatkujacych. http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=10947

 

dzielenie i segregacja nie ma sensu. przyklad: ostatnie moje przygody z userem ktory zalozyl sobie kilka kont i pod roznymi nickami komplementowal swoje prace w wipie zaznaczajac ze jest bardzo poczatkujacy. watek musialem raz zamknac bo inni userzy juz szykowali lincz ;)

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem powiedziec ze ja uczylem sie na tym forum. i jeszcze sie ucze i pewnie kiedys sie naucze:) duza wiekszosc ludzi tutaj to zawaliste osoby ktore zawsze pomogol i nie skapial czasu dla innych ani nie ponizaja ich ale sa tacy ktorzy naprawde traktuja ludzi z wyzszoscia, jak by byli najwspanilsi i to jest troche przykre:( tacy ludzie nie powini wogole sie odzywac bo oni najczesciej nic nie pomogl tylko skrytykuja, objada i na koncu odwolaja do helpa bo to doskonale potrafia i to wszystko ale niestety nic nie pomogol. Ale nie ktorzy maja pelno wytrwalosci i zawsze pomogol jeszcze w taki sposob ze jest zabawnie wlasnie takim osobom bardzo dziekuje, szcegolnie moderatorom ale jest tez kupa ludzi ktorzy naprawde wspaniale potrafia pomuc. BArdzo im dziekuje i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Piotr Dobosztacy ludzie nie powini wogole sie odzywac bo oni najczesciej nic nie pomogl tylko skrytykuja, objada i na koncu odwolaja do helpa

 

piotrek tak moze sie wydawac jesli przychodzisz na forum po to tylko by brac. forum to nie charytatywna infolinia discreeta. wiele osob z checia ci zawsze pomoze ale jesli ktos lubi dzielic sie swoja wiedza to moze po pewnym czasie sie znudzic powtarzanie kilka razy tygodniowo tych samych rozwiazan jesli juz byly opisane wczesniej na forum. odsylanie do helpa to nie jest zlosliwosc. logiczne sprecyzowanie pytania, wstukanie tego na forum i oczekiwanie na odpowiedz zajmie ci w wiekszosci przypadkow wiecej czasu niz poszukanie tego w helpie. uwierz mi :)

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie podzialy forum na poczatkujacych i zawansowanych nie maja racji bytu moim zdaniem, zdecydowana wiekszosc dojdzie po jakims czasie do wniosku ze to jest to \"gorsze\" miejsce na forum inni znowu by tam pouciekali a jeszcze inni by czekali az im sie na tyle skill podniesie zeby zawitac wszedzie tylko nie tam.

 

Pozatym takze napewno mile wrazenie sprawiaja posty masterow liczace 1 czy 2 linijki tekstu przepelnione kpina. Jednak mysle ze lepiej aby poczatkujacy przebywali w gronie lepszych od siebie, jednak ci drudzy tez powinni schowac swoje przerosniete ego i w miare lopatologicznie przekazac swoja wiedze ktora by pomogla danej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ok wiec nie wiem czemu tego wczesniej nie zauwazylem (jako ze watek odzyl a nawet link do niego podal Salvator) ale nie chodzilo w tym watku o to ze chce dzial dla poczatkujacych ale ze osoby poczatkujace sa chamsko traktowane. Moze w sumie powinienem wyjsc nie z tytulem OSOBY POCZATKUJACE ale ogolnie CHAMSTWO, bo My userzy, ktorzy troche tu siedzimy, tez jestesmy wobec siebie chamscy. Nie chce mowic ze chce jakis dzial ani zadnych restrykcji bo juz nie raz SansSerif zauwazyl ze to My jestesmy ograniczeniem a nie forum. Wiem juz byla mowa o tym i tak dalej ale mowi sie a ciagle to samo jest. W sumie po co to pisze to nie wiem, moze zeby sie wytlumaczyc z tego na co ten watek zszedl, a moze dlatego ze lezy mi to na sercu. Jesli ktos wezmie to sobie do serca to fajnie, jak nie to kazdego sprawa indywidualna - ja nic nie narzucam.

 

W sumie fajnie zeby watek (po jego I rezurekcji) nareszcie umarl bo znowu zejdzie tam gdzie nie trzeba i znow sie pojawia komenatrze, ze to juz bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności