Skocz do zawartości

Honda S2000 AP1


Pawlito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w kolejnych pracach nad moim samochodem. Chciałem podzielić się postępami prac, które obecnie prezentują się następująco: (obrazki w zmniejszonej rozdzielczości wg wymogów serwisu Fotosik.pl na który wrzuciłem siatki z powodu strajku Image Shack).

 

LP

8acf981a42bf2c39m.jpg 1a538a90cee748d2m.jpg dd1c9518a4104d54m.jpg

 

MS

711dffd7eefecc51m.jpg 235ebd29a0fc0bd6m.jpg 688837bee6d3d7cfm.jpg

 

Zdjęcie poglądowe efektu jaki chciałbym uzyskać:

f9e798ea482ab15am.jpg

 

Etap modelowania nadwozia uważam za zakończony i biorę się za środek. Gdybyście mieli uwagi to proszę pisać. Wczoraj próbowałem odświeżyć miniaturkę (chciałem zrobić podobnie jak w dziale Mini Bitwy edytują pierwszy post i podmieniają ikonkę) i skasowałem pierwszy wpis co zaskutkowało na całym wątku. Napisz ktoś proszę jak to zrobić żeby się tak nie stało znowu.

 

MatiSk8:

Z miękkimi chamferami to dobrze mówisz i pewno teraz tego nie zmienię ale będę pamiętał otym.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mógłbyś wrzucić jeszcze screen boku auta siatki po meshsmooth?

Tam przy tylnym nadkolu masz vertex z 5 krawędziami. Chciałem sobie porównać jak się wtedy układa siatka bo zacząłem auto (dopiero baza) i trafił mi się taki przypadek i jednak mnie nieco zniekształcało nadkole. Tylko ty masz tutaj gęściej niż na razie ja.

Poza tym mam też 1vertexa z 6 krawędziami to już w ogóle po meshsmooth kosmos robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slide, na twoją prośbę:

 

siatkab.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Pewnie mam więcej vertexów z pięcioma krawędziami czy pięciokątnych polygonów, ale się nad tym nie zastanawiam bo oceniam głównie siatkę MS i jeżeli ona jest ok to robię dalej. Przyjrzałem się temu miejscu o którym mówisz i błędów nie widzę. Komputer i tak "widzi" trójkąty pomimo stosowania quadów i innych "n-kątów". Może masz niepospawane wierzchołki, spróbuj Welda na małym zasięgu i obserwuj liczbę vertexów.

 

Edit:

38152568.th.jpg 78890404.th.jpg

 

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale jeszcze siatkę MS chciałem zobaczyć. U mnie dokładnie w tym samym miejscu taki się trafił.

No i słusznie że jeśli po MS jest ok to nie ma co sobie włosów z głowy rwać z powodu trójkąta czy n-gona. Zazwyczaj wszystko będzie w porządku na płaskiej powierzchni i u Ciebie jest OK.

 

Wrzucam screen porównawczy. W zasadzie nie widać różnicy (bugów) na powierzchni poza dziwnie wygięta siatką MS'a. I widać że jak nie 5 krawędzi od vertexa to n-gon.

 

12064852.jpg

Edytowane przez slide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wczoraj (nie wiem co stało się z tematem) masz w kilku miejscach zbyt łagodne chamfery, przez co wyszło to nieco plastelinowo. Na pewno zauważysz, o które mi chodzi.

 

Poza tym jest świetnie. Tak trzymaj i zarzucaj szybko jakimś renderem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini bitwa dobiegła końca i nadszedł czas na powrót do projektu zaczętgo wcześniej. Z szacunku do włożonej dotąd pracy i poświęconego czasu, samochód ten zasługuje na dokończenie. Wytykanie błędów oraz uwagi jak najbardziej będą słuchane.

 

Siatka (po konwersji z 1x ms):

 

wip0201.th.jpg wip0202.th.jpg wip0203.th.jpg

 

TS x2

 

wip0201smooth.th.jpg wip0202smooth.th.jpg wip0203smooth.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie umiem robic calego auta wedlug tutka podgladam jak ktos swoej auta robie na tutku i modeluje wogole co innego a od jakiegos czasu to juz wogole bez tutkow jade modelowanie. Poprostu nei mam Cierpliwosci :). Teraz tego CV mecze. Wczesniej zrobilem subaru i ferrari i jeszcze jedno ferrari :D ale srednio podobne byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zrobiłem taki oto zarys wnętrza.

 

[edged faces]

 

wip0301egdedfaces.th.jpg wip0302egdedfaces.th.jpg wip0304edgedfaces.th.jpg

 

 

[smooth]

 

wip0301smooth.th.jpg wip0301smooth.th.jpg wip0304smooth.th.jpg

 

 

Zostały do zrobienia deatale wnętrza i myślę że będzie można powoli mapować bryłe i teksturować. Planuję wykonać wersję drogową jednokolorową, oraz usportowioną ze sztywnym dachem i jakimś malowaniem. Póki co szukam inspiracji co miało by się znaleźć na blacharce. Do następnego.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłem. Z netem u mnie jest kicha, bo mam przez iPlusa i limit się wyczerpał, więc transfer leży. Czasami takie właśnie cudawianki wychodzą.

 

Jeszcze wersja sportowa o której pisałem w poprzednim wątku:

 

wip0303edgedfaces.th.jpgwip0303smooth.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drakul: Proporcje są w porządku, przynajmniej wg blueprintów. Modelując porównuję na bieżąco z referkami po to aby właśnie ten samochód wyglądał jak S2K, a nie był tylko do niego podobny.

 

Detale wnętrza z bliska.

 

wip0401.th.jpg wip0402.th.jpg wip0403.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Niestety, pracuję w zawodzie nie związanym z grafiką i dłubać przy tym aucie mogę jak znajdę czas wieczorem albo w dzień wolny tak jak dziś. Stąd też i updaty niezbyt częste ani postępowe. Tym nie mniej zamierzam ten projekt ukończyć. C&C are welcome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jest coraz lepiej. Studio jest takie sobie jeszcze ale lepsze o niebo od poprzedniego. Lakier też nie najlepiej wyszedł bo nawet jeśli dążysz do matowego to wyszedł an razie jak plastik. A generalnie lepiej wyglądałby z normalnym lakierem. Popracuj nad glosami ;]

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Dzisiejszy dzień spędziłem nad dopasowaniem shadera lakieru, i oto wszystko co na chwilę obecną potrafię zrobić. Przy okazji uwidoczniły się niedostaki modelu. Fajnie jakby się wypowiedział znawca tematu lakierów samochodowych i oświetlenia studia, co jest nie tak. Ja już tego lepiej zrobic nie umiem. Jak potrzeba to wyrenderuję w wyższej rozdzielczości.

 

rendertest020.jpg

 

Edit: jeszcze ujęcie

 

rendertest021.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Pawlito
dodać obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio mam tak:

 

*Gradient Ramp w slocie Enviroment Map (robi za tło i oświetla trochę)

*2 fotometryki w kształcie Rectangle, z wyłączonym Diffuse, a z włączonym Specular (dla blasków na bokach karoserii)

*3x mr Sky Portal doświetlajace od góry, z przodu i z tyłu

*Skylight z Gradient Ramp (tym samym co robi za tło) w Sky Color

 

Podłoga ma na brzegach Cutout z Gradient Rampem radialnym po to aby stopniowo zanikała.

 

Rendering w mental rayu, cień z ambient occlusion.

 

studioviewport.th.jpg carpaintsettings.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślałem trochę nad koncepcją tego samochdu jako maszyny wyczynowej i zdecydowałem że będzie to samochód driftingowy. Jako że wóz jest japoński a sama idea pokonywania zakrętów z wykorzystaniem uślizgu tylniej osi z Japonii się wywodzi, to myślę że elementy tej układanki będą dobrze pasowały.

 

rendertest026.th.jpg[/url] rendertest028.th.jpg rendertest029.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Macie pojęcie dlaczego AO renderuje mi się na zielono? I tylko gdy włączona jest kontrola ekspozycji, bez niej ao jest idealnie czarno-biały.

 

55032141.th.jpg

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzubr: Masz całkowitą rację. Już to poprawiłem. Masz u mnie piwo za tą uwagę (no i repa).

 

@Smoku: Wiem że można zdesaturować ale ja chciałem żeby się to jednak nie kolorowało.

 

Ostatecznie zrezygnowałem z AO bo obiektywnie patrząc nie respektował on różnych cech materiałów (przezroczystość, chropowatość), a nawet je maskował. W przyszłym tygodniu planuję poprawić shadery i wstawiam do skończonych.

 

rendertest036.jpg

 

rendertest037.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Edit:

 

Stockowa wersja

rendertest054.jpg

 

rendertest052.jpg

 

rendertest057.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, prawdę powiedziawszy to nie wygląda za bardzo jak driftingowy wóz... chyba niepotrzebnie dodałeś te naklejki, zbytnio nie pasują do Twojego modelu. Robiłes auto, które było seryjną furą i niech tak pozostanie raczej - podkreśl jego zalety poprzez bardziej stonowany lakier i ciekawsze, bardziej dynamiczne ujęcia - podpatrz najlepszych na forum, często piszą co i jak, dzielą się swoimi ustawieniami. Masz kawał fajnego modelu, wykorzystaj to.

 

Pzdr.

illusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności