Skocz do zawartości

Bitwa 3D: "Kryzys" - wyniki!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz szesnasty w przypadku "3D" mam przyjemność ogłosić wyniki naszego cyklicznego konkursu - Bitwy 3D. Przypomnę tylko, że tematem tej edycji był "Kryzys". Do finału przeszło 12 osób i to właśnie spośród nich jury głosowało na te najlepsze. Tradycyjnie jury przyznało jedną statuetkę Grand Prix (1 miejsce w rankingu), dwie statuetki Award (2 i 3 miejsce w rankingu) oraz wyróżnienia.

 

W przypadku dwóch pierwszych prac różnica punktowa pomiędzy nimi była naprawdę minimalna.

 

Aby nie trzymać dłużej w niepewności zapraszam do galerii finalistów 16-tej edycji Bitwy. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkich uczestnikom za udział w konkursie.

 

Zobacz wyniki Bitwy 3D #16 "Kryzys"

 

 

 

Sponsorami tej edycji konkursu były firmy:

 

 

 

Wyniki Bitwy 2D już wkrótce. Prosimy o cierpliwość. W przypadku 2D do finału dopuszczonych zostało prawie dwa razy więcej prac i zostało jeszcze trochę pracy z przygotowaniem strony z wynikami. Ale myślę, że wyniki jutro już się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gratuluję KMiklasowi i reszcie. Chyba decyzja nie była łatwa, bo prace są bardzo różnorodne i każda ma inne mocne punkty.

 

Co do MKocilli, dla mnie jest to jedna z dwóch prac (drugą jest Viater) która wywołuje jakieś mocniejsze emocjonalne przywiązanie do bohatera. Niektóre inne prace są technicznie lepsze albo mają lepszy klimat, ale tutaj "to coś" w twarzy bohatera wywołuje emocje u widza, bohater jest jakby żywy (przynajmniej na mnie tak to działa). Pierwsze dwie prace są plastycznie lepsze, ale jeśli spojrzeć jedynie na postacie, to one przede wszystkim są elementami plastycznimi obrazka, a nie tak bardzo czującym stworzeniem.

A ile na ocenę wpływa plastyka i klimat obrazka, a ile emocje, to się chyba indywidualnie bardzo różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie moja błędna interpretacja ocen Jury ale praca ttaaddeekk'a otrzymała lepsze recenzje niż KMiklas'a a mimo to zajęła II miejsce. I to chyba zostało oddane w kategorii nagrody publiczności. Ale jak piszę, to może być wcale nie taka doskonała interpretacja decyzji jury. Tak czy siak ogromne gratulacje dla finalistów, znakomite, bardzo motywujące prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam gdzie się podział 2gi tablet?

Trochę mnie zaskoczyła 4 pozycja mookie, byłem pewien lepszej. No i komentarz, że średnie tekstury, oświetlenie itd. sorki ale z wyjątkiem skóry na głowie to tekturki były git, oświetlenie bdb, ale ja się nie znam.. Może trzeba było v-raya użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablety są dwa, tak jak napisał Adamek - po jednym w każdej kategorii. Jak tylko będą wyniki Bitwy 2D będziemy się kontaktować ze zwycięzcami.

 

Co do pierwszego miejsca - matematyka :) Zobaczcie ilość punktów, jak mała różnica. Każdy Juror układał prace miejscami (1 miejsce - 12pkt, 12 miejsce - 1pkt). Tak niewielkie różnice to były.

 

Nie wszyscy Jurorzy komentowali bo nie było takiego obowiązku, komentarze były opcjonalne aczkolwiek do następnej bitwy będziemy chcieli stworzyć system (informatyczny) do głosowania i zrobić komentarze wymagane chociaż przy typowanych 3 pierwszych miejscach. Sporo prac ogólnie w dwóch kategoriach było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się jak zwykle narażę, ale robiłem to już tyle razy na tym forum, że raz jeszcze nie zaszkodzi. Ogólnie poziom bitwy wyjątkowo niski tym razem. Zabrakło wielkich tego forum. Prace KMiklasa,ttaaddeekka wybijają się przed resztę o parę długości. Nie wiem czego to jest świadectwo i nie wnikam. Gratuluję zwycięzcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście głosowałem na mkocille, dla mnie najlepsza historia, stąd nie dziwi mnie wysoka pozycja. Praca tadka dla mnie najlepsza technicznie, niestety fabularnie słabo i nie czuję tutaj kryzysu. KMiklas nie miał najlepszej historii, ani techniki, ale oba aspekty miał b. dobre. Zasłużone zwycięstwo jak dla mnie. Gratulacje dla zwycięzców, organizatorów i wszystkich osób, które brały udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się jak zwykle narażę, ale robiłem to już tyle razy na tym forum, że raz jeszcze nie zaszkodzi.

 

Nie. Faktycznie poziom był zdecydowanie niższy jeśli chodzi o 3D niż w poprzednich edycjach. Sporo "starych wyjadaczy" po prostu też nie ma czasu na Bitwę, w przypadku 3D jednak to poświęcenie czasowe spore. Ale dzięki temu od czasu do czasu pojawiają się też nowe twarze co mnie cieszy.

 

W tej edycji mocne było 2D. Dzisiaj wyniki :) Mam nadzieję, że się z tym do wieczora uporam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałam w moim wątku:

"Wow. Muszę powiedzieć że jestem zaskoczona trochę. Pozytywnie, rzecz jasna. Wydaje mi się że były lepsze od mojej prace które jakimś cudem zostały z tyłu. Chyba na ładne (psie) oczy ta nagroda . Tak czy siak, jestem zaszczycona i dziękuję. A już najfajniejszą sprawą jest dla mnie pozytywny komentarz Jakuba Jabłońskiego, mojego idola! Z całą pewnością emocje i atmosfera konkursu motywują do dalszych działań.

Gratuluję wszystkim i dzięki za wsparcie (zwłaszcza w wiadomej dramatycznej chwili... ;))

To kiedy kolejna bitwa?

 

PS. Mookie, jak dla mnie larwa i tak rządzi!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności