Skocz do zawartości

\"takie tam\" vol. 9 i 1/2


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyzej, dodam jedynie, ze to troche wiecej jak speed troche mniej jak work, m,niejsza z tym calkowicie expresyjne w swej drodze powstawania, pomysl budowal sie w czasie rzeczywisty, ostatecznie przerost tresci nad formą, ale jakies zaczątki klimatu są, inaczej bym tu nie zamieszczal..

 

PROPORCJE itp. -nie byly wazne (oczywiscie :) ) swiadomosc bledow mam. prosze nie robic mi OT\'ów jak to bylo w topicu z ilustracjami. postac to mazianina z glowy, bez referek, wiec nie mam zamiaru jej wymierzac sowmiarką! sugerowane tytoly:

\"world owner\" \"intro vs outro\" \"pressure\" itp..

worldownerlowres.jpg

worldownerlowres00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kurde co wy ze mnie chcecie me najwieksze secrety wyciskać! ;)

tytoly / hasla takie jak\" \"your own world jail\" czy tez \"mind implode\" \"narrow scope of creativity\" i te wytzej podane, mowią same za siebie :) maksymalnie dynamiczna kompozycja, pełna napiec i kontrastow, dająca wrazenie \"przepływu\" tresci, od formy zamknietej do otwartej, od syntezy do analizy od figuratywnosci do abstrakcji i expresji, od rozedrganej bryły do expresyjnego gestu, - moglbym tak sobie gadac z godzine jescze, wiele mam takich pracek pokazujących zunifikowana postac, w akcie kreowania, tworzenia... np. moj film \"the aim\". lubie poprostu ten klimat surrealistycznej pustki i człowieczka zawieszonego w prozni. cos jak ilustracja \"aktu tworzenia\" , artyzmu, artysty, tworzenia samego z siebie, itp itd, etc... i całe stronice innych idealistycznych banałow mozna dopisywac :) - ale sami prosiliscie. co do [pracki, to powiedzy jedna z wielu, tak zamiast maziac bez celu ubrałem to w jakąs ładna idee i wykreowalem to wg, jud wymeczonego przezemnie \"surrealistyczno - expresjonistycznego\" wzoru. -( w tym przypadku pojęcia są bardzo \"umowne\" ) ;)

 

[Wyedytowany dnia 19-6-2004 > Damian]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2advanced tylko to znacie? 2advanced nie odkrylo nowego stylu w grafice uzytkowej inspirowanej flashem. 2advanced to przebajerowana czesc tego nurtu wcale nie najlepsza i na pewno nie prekursorska. nie wiem kto wam wmowil takie bzdury.

przed rokiem 2000 jakos sobie nie przypominam 2advanced. na linkdup rzadzil niejaki gmunk z kumplem ktorego imienia juz nie pamietam. jesli juz kogos posadzac to oni wyznaczali trendy.

 

damian jestes trendy? ;)

i znow poser? :P

 

not bad not something special. good work dude ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn nie obrazaj mnie tym pozerem, chyba bym dwa razy dluzej go tam ustawial niz to narysowalem!. i co ty sie tak wsciekasz na to 2adv to dalem do zrozumienia iz nie cierpie tego stylu,(nasladownictwa stylow) ale po dodaniu typografi, wyszlo to jak jedna z ich wielu tapet. co do 2adv to nik tu niue debatowal czy są spox czy nie są i czy to ich styl czy nie... wiec nie wiem z kąd to nagle oburzenie.... zly dzien? :P:P:P ;) rozmowe o 2advanced bede od tej pory tolerowal jako OT i bede usowal kolejne posty. ten dzial sluzy dyskusji na temat pracy a nie trendow. no i piszcie cos konstruktywnego.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze, a czego Ty sie spodziewasz na tym forum? Wiekszosc nie podskoczy Ci do piet, a Ty chcesz konstruktywna krytyke.

 

A co do pracy - nawet fajne ;>

 

edit:

 

ps. pokaz siatke! ;>

 

 

 

[Wyedytowany dnia 20-6-2004 > dr Ug]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany damian, gdy oglądałem ten projekt pierwszy raz, to miałem nadzieję, że jest on częścią większej całości za którą kryje się jakaś myśl; z twojego opisu jednak widzę, że jest to tak naprawdę tylko ćwiczonko na kompozycję i dopasowanie stylistyczne; tytuły typu \"your own world jail\" czy też \"world owner\" są tylko usprawiedliwieniem efekciarstwa do którego dążyłeś; z komentarzy typu \"no nawet fajne\" powinieneś wyciągnąć wniosek, że to co chciałeś osiągnąć osiągnąłeś; całość jest przyjemna dla oka, nie przegiąłeś w kierunku kiczu (co jest łatwe w takich klimatach) - masz wyczucie kiedy powiedzieć stop i to ci się chwali; można się tak rozpisywać a można to lapidarnie określić \"no nawet fajne\" to wszystko; zamiast się cieszyć - marudzisz.

mnie osobiście takie extremy emocjonalne się przejadły w czasach gdy w dzieciństwie zaczytywałem się w komiksach from USA; teraz bez szerszego kontekstu już mną nie zakręci; ostatnie znaczki z tej serii znalazłem w teledyskach zespołu \"tool\" np. \"sober\", \"schism\", \"stinkfist\"; jeśli chciałeś wskoczyć na tę samą półkę pod względem wartsztatu i emocjonalnego przekazu to dłuuuuga droga jeszcze przed tobą.

dr ug ma chyba rację, niewielu z tego forum da radę zaszaleć w tych tematach tak jak ty to robisz, więc ciężko o wymianę doświadaczeń; z twojego komentarza czuć, że masz dystans do pracy i świadomość niedoskonałości; życzliwy user może to tylko potwierdzić i życzyć powodzenia w dalszj pracy.

 

//p.s. czcionka w stylistyce 2advanced nie razi, ale rzeczywiście trochę spłaszcza przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian przeciez wiesz ze sobie jaja robie. twoja praca nie jest odkrywcza ani powalajaca lecz po prostu bardzo dobra w swojej prostocie. do momentu kiedy jest to `tylko` artwork, sposob i celowosc zastosowanej typografii moze niektorych razic (mnie rowniez czasami) ale uzycie takich trickow w grafice uzytkowej juz ma sens. jeszcze sie uczysz i takie cwiczenia sa bardzo dobre, a uczyc sie bedziesz cale zycie, tak jak wszyscy ;)

 

ja jestem zblazowanym, bezkompromisowym w swoim krytycyzmie cynikiem, ktory porzucil studia a pozniej codzienne przewalanie gnoju za kase by siedzac w domu moc zrobic jeden dobry projekt raz na pol roku. wiec nie wiem jakich ty komentarzy oczekujesz ode mnie :)

ze niby co: `ladna kontynuacja napiecia postaci przez zastosowanie elementu graficznego typu rozbryzg nadajaca pracy dynamike ale jednoczesnie bardzo wywazona przez uzycie typografii jako elementu dekoracyjnego`. przciez sam to wiesz bo to zrobiles ;)

 

[Wyedytowany dnia 20-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Damian

... swiadomosc bledow mam. prosze nie robic mi OT\'ów jak to bylo w topicu z ilustracjami.

 

to po co wogole umieszczac prace? dlaczego wszyscy tak sie boicie zejscia z tematu, dzizas, tyle ciekawych rzeczy z tego wychodzi a tu nie. suche fajne i pocaluj sie gdzies(upraszczam sprawe oczywiscie)...beznadzieja ludzie...tylko tego oczekujecie od forum?? bo takie cos ogranicza jakiekolwiek intelektualne pojedynki i straszenie ze usuniesz posty jest na poziomie przedszkolaka ktory dostal spluwe i straszy wszystkie dzieci dookola

 

ps praca ma klimat i dobre rozplanowani graf

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca trafila na nowinki, to moze ktos jeszcze sie dorzuci z \"nawet fajne\" ;)

 

Po komentarzach dzudzu i Serifa dochodze do wniosku, ze to \"duze wywazenie pracy\" zle wplywa na \"emocjonalny przekaz\". Brakuje mi mocniejszego akcentu, czegos co by od razu uderzylo w odbiorce.

 

Aktualnie swietny material na tapete wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no są postępy :D ninja czepiasz sie slow, i na sile probojesz wcisnąc swoje 3 grosze ot mial byc jedynie w sprawie mierzenia co do milimetra proporcji, ja sie nie boje otów, ale ich nie lubie, bo są bezcelowe i nic mi nie dają. OT to bardzo plynne pojęcie wiec sie mi tu nie burmusz ! ;P piss & loff ! robmy grafe a nie wojne! itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakby postac byla lepiej trafiona z odwzorowaniem materialu;) Za bardzo sie lapa blyszczy i pewnie przez to niektroym moze sie wydawac,ze to podmalowane 3d z posera;)

mnie tylko razi upozowanie postaci,tzn. rejon barkow..jak wyciaga prawa reke to moglby tez przekrecic sie troche w tulowiu i barkach, tak jak to sie zwykle robi zeby miec wiekszy zasieg;)

Nie podoba mi sie tez,ze od lopatek az po palce prawej dloni wszystko idzie tak rowno prawie po prostej linii. Nie wzmaga to naturalnosci i wyglada jak przyciete z gory. Reszta jest ladniutka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Damian

ja sie nie boje otów, ale ich nie lubie, bo są bezcelowe i nic mi nie dają

 

tiaa...i całe forum jest tylko Twoje :)

 

co do pracy...to dla mnie jest w niej za dużo chaosu...czcionka...owszem małe jest piękne...ale mi naprawde nie chce się przybliżać na odległość 10 cm od monitora żeby rozczytać cokolwiek...pozatym color czcionki zlewa się z tłem...czyli rozczytanie staje się jush arcytrudne...

 

ja uznaje to za średniaczka...nie czuje żadnego dynamizmu niczego co by przykuwało uwage...

 

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom: czytajac pierwsze zdanie pomyslalem, ze Damian musial nacisnac Ci na odcisk, skoro dostrzegasz cos, czego w jego wypowiedzi nie ma. No ale nic to... Dopiero po przeczytaniu reszty stwierdzilem, ze chyba sie nie pomylilem.

 

Twoje zarzuty sa wyssane z palca i chyba w ogole nie rozumiesz co piszesz.

 

Chaos? :>

 

Font nieczytelny? To nie ksiazka, nie musi byc czytelny z 50 cm.

 

Piszesz tez, ze nie czujesz dynamizmu. Wspolczuje, bo akurat dynamizm latwo w tej pracy zauwazyc, a nawet jezeli by go nie bylo, to i tak zarzut jest glupi.

Tego o nieprzyciaganiu wzroku nawet nie komentuje.

 

Tyle ode mnie.

 

[Wyedytowany dnia 21-6-2004 > dr Ug]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytając tych całych wypocin powyżej - praca niezła, widać jakiś zamysła autora, co chciałeś przekazać niewiem ale to chyba nieważne (pewnie nic) , jak dla mnie to troszke może te napisy popsuły sały klimat pracy i wyszło troszke jak na jakąś stronke ale jest ok. Plastycznie w pełni poprawnie i z polotem oby tak dalej i niezamykaj sie w jakiś ramach spróbuj czegoś innego :) dalej do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mogl napisac jedynie ze przerostu formy nad trescia nie widze, wrecz przciwnie, tytuly sugeruja nadbudowe filozofii ktorej jak piszesz nie ma ( takie wrazenie odnioslem bo wspominales ze to szybka pracka, bez odgornych zalozen ) - tym samym jest to ciut nieszczere i to sie odczowa - przez to zaczyna sie to odbierac jak 2advanced, zamias doceniac jedynie forme zaczyna sie szukac znaczen ktorych tam tak naprawde nie ma ( moze jednak sa? nie wnikam zabardzo w \'co autor mial na mysli\' bo jak zaczne wyjdzie mi \'umierajacy gal\', hellenistyczny patos ) - hehe, teraz mozesz sie tlumaczyc:)

 

Co do tego co napisal Phantom to, coz - masa bzdur - Nie kazdy napis jest \'do czytania\' typografia moze czasem funkcjonowac przedewszystkim lub wylacznie zdobniczo, a o dynamizmie to juz Drug napisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

ciekawa pracka,

ale mam jedno pytanko

Damian dlaczego dajesz tytuły angielskie?

polskie też ładnie brzmią.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności