Skocz do zawartości

Zestaw PC: 6000-7000 zł


janior88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Składam sobie aktualnie zestaw komputerowy. Pracował na nim będę w Maxie, After Effects, PhotoShopie oraz będę zajmował się obróbką video i postprodukcją. Fajnie by było czasem pograć w jakieś gry na najwyższych detalach, stąd gtx 580 w zestawie.

 

Bardzo proszę o opinie co myślicie o tym zestawie oraz ewentualne propozycje zmian.

Procesor: Inter Core i7 1155 - 2600K 3.40GHz 8MB

 

Płyta główna: Socket 1155:AsusSabertooth p67 R3.0 (p67 2xPCI-E DDR3)

 

Karta graficzna: MSI GF GTX580 1536MB 384bit Twin Frozr II OC (N580GTX TWIN FROzR II/OC)

 

RAM: DDR3: PDP Patriot: 8192MB 1600MHz Viper II XMP CL8 (2x4096)

 

Zasilacz: Chieftec :750W CFT-750-14CS BOX

 

Chłodzenie do procesora :: Scythe :: Mugen 2 rev.B (478/775/1156/1366/754/939/AM2+/AM3)

 

Obudowa: ATX/BTX Thermaltake Element T

Dyski twarde SATA III:: Western Digital - Caviar:: 1TB 7200obr. 64MB GP

 

Monitor: Samsung Syncmaster SM FX2490HD

 

Karta dźwiękowa: ASUS Xonar DX/XD

Za wszelkie propozycje zmian i podpowiedzi bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pare dni temu moj komputer dostal zawalu (wielka rozpacz byla) i tez wlasnie szykuje sie na cos nowego. Specyfikacja bardzo podobna tylko, ze bede sie nastawial na 12GB ramu i nie wiem jeszcze czy zamiast GTX580 (grac nie gram a specjalnego sensu w renderowaniu na GPU jeszcze nie widze)nie wziac czegos slabszego a kupic jakiegos SSD na system.

Co to jest, ze wszyscy teraz biora 2600K ?

Edytowane przez velopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm małe ostrzeżenie dot. Mugena 2. Nie wiem czy w twoim przypadku będzie dokładnie to samo, ale na PurePC człowiek miał właśnie Mugena i Asusa ale P8P67Evo i miał mały problem z zamontowaniem chłodzenia [http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencjonalne-f14/Scythe-mugen2-kontra-Asus-P8P67EVO-t334975.html]. Nie wiem czy przy :AsusSabertooth p67 będzie ten sam problem, ale tak tylko uczulam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zainteresowanie i okazanie pomocy :)

Na początku chciałem płytkę Sabertooth x58 1366 z prockiem Intel i7 970 ale musiałem troszkę z ceny zejść. Wybieram 2600K bo kosztuję 1000zł a ma świetne możliwości podkręcania. Na GPU nie renderuje ale skoro już kupuję dobry zestaw to chcę móc cieszyć się grafiką w grach na najwyższym poziomie. Jaki ram byście radzili w takim razie? Albo 8 albo 16 gb wchodzi w grę. Na tej płycie są 4 sloty. Myślałem o ssd na system ale niestety ceny odstraszają póki co. Do tego zestawu jeszcze jakąś dobrą mychę muszę dobrać, klawiaturę i tablet graficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten xonar serio ci jest potrzebny? Obróbką dźwięku też się będziesz zajmował?

 

Idę od października na magisterkę w Łodzi do WSI na kierunek "Inżynieria audiowizualna" tam będzie miedzy innymi obróbka dźwięku właśnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ci się przyda.

Zastanawiałem się bo w dzisiejszych czasach integra na płycie jest w pełni wystarczająca dla 99,99% ludzi. Nawet tych ceniących jakość. Reszta to właśnie muzycy lub ludzie od obróbki. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, te studia kosztują 600 zł miesięcznie, do tego dochodzą raty za kompa i reszta na życie studenckie :) Nie będę przez dłuższy czas dokładał do tego kompa bo nie będę miał z tego dlatego chcę już teraz kupić go nawet na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowalem sie na cos takiego

OCZ 850W ZX SERIES PSU 80+ GOLD RATED Ultra-quiet double-ball bearing fan

Intel Core i7 2600k 3.4GHz Socket 1155 8MB Cache

Asus P8Z68-V PRO Z68 Socket 1155 8 Channel HD Audio ATX Motherboard

Corsair CWCH80 Hydro Series H80 High Performance Liquid CPU Cooler

G-Skill 8GB (2x4GB) DDR3 2133MHz RipjawsX Memory Kit CL11 (11-11-11-30) 1.5V

PNY NVIDIA Quadro 2000 VCQ2000-PB 1GB GDDR5 PCI Express 2.0 x16 Workstation

Corsair 120GB Force 3 SSD 2.5" SATA-III 6Gb/s Read = 550MB/s, Write = 510MB/s

Coolermaster Silencio 550 Case

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny zestaw, choć wydaje mi się że przepłacasz za pamięci. Wydaje mi, że lepiej więcej ramu wziąć tańszego, niż mniej droższego.

 

Tez sie nad tym zastanawialem ale jesli to ma biegac na 4,6 to jest to dosc bezpieczna opcja(a najczesciej to wlasnie pamiec kladzie system przy kreceniu). Z reszta moje sceny nie sa zbyt wielkie i w chwili obecnej na 6GB puszczam 16000x12000 bez zajakniecia.

PS. To jest moje pierwsze quadro w zyciu...zastanawialem sie nad GTX580 ale ja i tak nie gram wiec...

Edytowane przez velopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ci się przyda.

Zastanawiałem się bo w dzisiejszych czasach integra na płycie jest w pełni wystarczająca dla 99,99% ludzi. Nawet tych ceniących jakość. Reszta to właśnie muzycy lub ludzie od obróbki. ;P

 

Adobe Premiere: Sound card compatible with ASIO protocol or Microsoft Windows Driver Model.

 

Warto przed zakupem trochę jeszcze poczytać czy oprogramowanie nie potrzebuje specyficznego sprzętu. Np. przy obróbce HD video, albo materiałów nieskompresowanych bardzo przydają się dyski w RAID'zie. Warto więc sprawdzić Płytę pod tym kątem - czasem lepszym rozwiązaniem jest zewnętrzny sterownik Raid z własnym buforem, bo np. ten na płycie jest kiepski, lub w ogóle go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszly klocki. Najwieksze wrazenie zrobil na mnie chyba ten zasilacz (tak wizualnie i wagowo) w czasie rozpakowywania a najmniejsze...quadro. Samo pudelko juz jest tak strasznie biedne jakby sie mialo do czynienia z karta za £40 a nie £400. System stoi (mialem lekkie problemy z dyskiem http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=95825 ale juz wszystko jest OK) No i wszystko jest ladnie pieknie poza moimi oczekiwaniami co do quadro :( Chyba jeszcze nie potrzebuje takiej karty i lepsza opcja byloby chyba GTX580 jednak. No ale jak to mowia...jak sie nie przekonasz to sie nie dowiesz.

To chlodzenie H80...generalnie rewelka poza tym, ze jak narazie nie moge rozgryzc predkosci wiatrakow, chodza caly czas na maksa i sa potwornie glosne !

Obudowa...jedna z sensowniej przemyslanych jak narazie widzialem...no i te maty bitumiczne. Goraco polecam

Moze pozniej zrobie jakies testy krecenia to podrzuce wyniki w watku dotyczacym 2600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzy1976
No i wszystko jest ladnie pieknie poza moimi oczekiwaniami co do quadro :( Chyba jeszcze nie potrzebuje takiej karty i lepsza opcja byloby chyba GTX580 jednak. No ale jak to mowia...jak sie nie przekonasz to sie nie dowiesz.

specjalnie się zarejestrowałem żeby odpisać :-) ja mam podobne odczucia co do quadro tylko że mam 600-setkę ale myślałem też nad kupnem 2000, i się teraz cieszę że tego nie zrobiłem. Komputer lepiej pracuje na grafice zintegrowanej na płycie głównej niż z quadro 600 :-) Grafikę kupiłem na wiosnę żeby mi komputer szybciej działał ale teraz wiem że jest to kwestia procesora (phenom 9950) a nie grafiki, ani pamięci (dokupiłem niedawno 4GB i mam teraz 8GB DDR2 800MHz) zamówiłem teraz nowy komputer z procesorem i7 2600K i po to wymontowałem grafikę żeby przełożyć do nowego kompa i takie zaskoczenie :-) pracuję w autodesk structural detailing i wystarczyłaby normalna karta graficzna a nie żadne cudawianki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz CI odpisalem na pm. Zapomnialem dodac, ze jesli zdecydujesz sie na to H80 to juz teraz moge zaoszczedzic Ci troche czasu przy instalacji. Pierwszy moj blad to bylo zainstalowanie tej pompy a pozniej...szukalem miejsca w obudowie na ten radiator z wentylatorami...wiec tak. Najpierw zdejmujesz ten duzy wentylator w obudowie co jest fabrycznie zamontowany i na jego miejsce podpinasz ten co jest w H80 z tym calym wielkim radiatorem. Co do halasu. Podpialem te dwa wentylatory od H80 pod plyte a jak dobrze zerkniesz, to w tej pompie sa dwa sloty i pod nie podpinasz a nie pod plyte. Z pompy wychodzi jeden kabel ktory podpinasz do plyty i wtedy sterujesz sobie predkoscia klikiem na pompie. U mnie w tej chwili chodzi na 5Ghz na najnizszych obrotach i nie mam zadnych problemow. Maksymalna temperatura jaka osiagnalem to chyba bylo 75stopni przy czym caly system jest niemalze bezglosny !!

Edytowane przez velopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności