Skocz do zawartości

MateuszMazurek


Nilfheim

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, ja też nie widze problemu w ogóle :P są przypadki że ludzie robią fanarty do Alice Madness czy do Mass Effecta, i nawet wklejają logo na obrazki :P Warto jednak wspominać o źródle, o tym ż ejest to fanart :)

 

Bardzo dużo fanartów widziałam któe są na zajebistym poziomie, i nic nie przeszkadza by wrzucać to do swojego folio. Dla przykładu: Garret http://patryk-garrett.deviantart.com/ dostał nawet jakąś tam robote w BIOWARE dzięki swoim fanartom do masseffecta ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Latające monolity najlepsze z ostatnich :) Przydałoby się tylko odrobinę bardziej nasycona trawka.

 

Jeżeli chodzi o portret - spędź więcej czasu nad szkicem, poanalizuj odległości między poszczególnymi partiami twarzy. To cholernie ważne w przypadku portretu - najmniejszy błąd w proporcjach jest od razu zauważalny. Polecam też przerzucanie pracy horyzontalnie - otwiera oczy. Walorowo sprawnie Ci idzie! :) Możesz też spróbować pobadać rysunkowo czaszkę - ja tak zrobiłem i twarze na portretach przestały mi 'pływać', po prostu świadomość tego, co jest pod spodem daje mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rothbart za rady. Co do monolitów to ciekawe że najbardziej Ci się podobają, bo mi średnio. Ale przejrzałem twoją teczkę no i dziś wieczorem ustawię sobie martwą i namaluję :)

 

 

Próba czegoś z głowy, anatomia leży. Muszę następnym razem korzystać ze zdjęć pomocniczych

1Iy0I.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że fakt że cisnąłem akwarelę w kółko przez półtora roku sprawił że jestem w tym w miarę dobry, natomiast tablet cisnę naprawdę (nie mówię o malowaniu raz na miesiąc) od dwóch miesięcy czyli wakacje. Za mało jeszcze namalowałem żeby dojść do podobnego poziomu na tablecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update:

pracka jeszcze z niedizeli nieskonczona

xMz94.jpg

drugie powstało na podstawie widoku przez okno w pociągu ktory zapamiętałem z dzisiaj

B52td.jpg

link z głowami miałem już dawno, ale dopiero jak zobaczyłem u Karola, to też się zabrałem na za szkicowanie

a4avu.jpg

no i speed na zakonczenie

yvOIr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sprecyzuję, ale ty też się zrewanżuj, bo tak to napisałeś, że mam ochotę zatrudnić detektywa, albo prawnika, tylko nie wiem który lepiej ogarnie o co chodzi. :)

 

Design wg mnie leży całkiem dobrze. Jest sensowny, nie ma w nim ociekających designem, ale zupełnie idiotycznych kolców, i wygląda przekonująco. Dla mnie wystarczy w zupełności. Natomiast drętwo jest to pokazane. Teraz myślę, że źródeł może być kilka. Pierwsze i oczywiste to anatomia i proporcje, nawet jeśli korzystałeś z refek, to mimo wszystko nie są uchwycone najlepiej. Drugie, które właśnie rzuciło mi się w oczy, to ułożenie ubrania na ciele. Zazwyczaj szaty nie korespondują (spodnie laski w żółci, klata pana w mundurze, a także butki, ramiona i olbrzymia czapka która lewituje nad głową, chyba, że podłożył gazety) To tyle.

 

 

 

 

Weź napisz mi jak znaleźć te narzędzia, a jak będziesz miał czas, to powiedz też co konkretnie z nimi robisz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rzeczy robię w różnej kolejności

wyostrzanie - filters-sharpen-unsharpmask z tego sie poprawia kontury

filters- noise - add noise tak fakturka się robi najprostsza - raczej niskie wartości procentów i monochromatic

no i curves image-adjustment-curves bawię się krzywymi żeby jakieś kolory fajne się zrobiły, tutaj to dużo losowo, no i to narzędzie nie tylko do postprocessingu ale też i w trakcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kamera niżej, postać w półzbliżeniu. Oś kamery tak, by postać i dym były bardziej do środka ekranu. Poza tym dym mało spektakularny.

Jak robisz plan pełny to pokazuj ze stopami a nie ucinaj. Plan amerykański musi być skończony nad głową bo dziwnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E7VG1.jpg

ze szkicownika pokolorowane, miala byc seksowna rosjanka na mrozie z czerwonym nosem, ale poleglem przy twarzy wiec pojawila sie maska :)

Coyote słusznie zauważył że nie rysuję nóg, co widać też w górnym obrazku, więc zacząłem jednak:

zO3nT.jpg

 

Razem z Karolem zacząłem chodzić na zajęcia z rysowania modela (tzn. on tam już chodził wcześniej, ja dołączyłem)

oto wybrane 2 lepsze z trzech

AGJCd.jpg

 

Lucek, w sumie to miał być gigant za mgłą a nie dym... zobaczę co jeszcze z tą pracą zrobię

 

malyboa dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie enviro, mam pewna porade.

Mysl troche tak, jakbys malowal akwarela, lassem badz sama jednolita plama namaluj zaznaczenie, tak jakbys moczyl to miejsce, pozniej uzywaj gradacji w srodku zupelnie jak w akwareli, by na koniec dodac jakas fajna fakture na gore ( nawet sie zrymowalo )

 

Postepy widac, a o to wlasnie chodzi, najbardziej podobala mi sie pani w kapeluszu, ma charakter.

 

EDIT: Przydatna rzecza jest takze chowanie mrowek zaznaczenia, kombinacja "CTRL+H" ( Command+H na mac'u)

 

Gorąco polecam takze ten tutorial, nauczysz sie wielu ciekawych trickow: http://www.thegnomonworkshop.com/store/product/85/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności