Skocz do zawartości

New Skin


adamakis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Domyślałem się monitorując temat, iż znajdzie się ktoś niedowierzający realności konstrukcyjnych rozwiązań w takich wizjach i powiem, że na świecie paręnaście lat temu pokrywano trawą, łąkami domki jednorodzinne, a parę lat temu pokrywano niektóre większe pojedyncze budynki w różnych miejscach na świecie. Dla chcącego nic trudnego i załączam 2 linki

 

[Link1] - przedstawia co "Pani" WiKi mówi na ten temat "Green Roof"

[Link2] - najciekawsze wdrożone zastosowanie tego tematu ;]

 

Miłego oglądania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia konstukcyjnego budynków na których przedstawiono wizję mogę jedynie stwierdzić, iż największy problem byłby z wodą, gdyż nie obciąża budynku jak poszczególne elementy budynku, lecz napiera również na boki i tu powstaje problem - trzeba by liczyć taki dach jak basen ;), poza tym prawdziwa skałą nie mogła by się tam znaleźć z uwagi na jej wagę, za to można by wykonać jej imitację malowanie lub pokrycie zewnętrzne płytkami.

 

Wizja bardzo mi się podoba - zamiast chodzić po brudnych ulicach można by po prostu wyjść na "dach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem ale jeśli miałbym gdybać co w tym nierealnego to stawiałbym na łączniki pomiędzy budynkami.

1. Duże obciążenia dynamiczne (każdy budynek pracuje osobno).

2. Szczeliny dylatacyjne muszą być zminimalizowane (wymagana szczelność).

3. Parcie wody.

 

 

A koncept i wizualizacja jak zwykle świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności