Skocz do zawartości

Soulinka


Soulinka12

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) dziękuję Bombadil . Miło to usłyszeć ;) co do większej ilości planów ,myślę ,że tak to zostawię. Podoba mi się ,choć może faktycznie można ,by się pokusić o jakieś skałki z przodu i kilka kombinacji.

 

Pozdrofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoczek wyszedł bardzo fajnie. Jeżeli chcesz dodać jakiś detal z przodu, pamiętaj żeby nie przesadzić, aby skały nie stały się ważniejsze od smoka. To Ty decydujesz gdzie ma się znajdować wzrok widza i trzeba tak kombinować by zawsze zostawał gdzie chcesz.

I tutaj mam małe zastrzeżenie co do ogólnych walorów w tej pracy. Jeżeli zdesaturujemy obraz to zarówno skały jak i smok mają podobny walor. Przez co wzrok trochę ucieka na bok.

 

Pozwoliłem sobie zrobić lekki przepalony over aby pokazać o co mi chodzi:

http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2013/047/2/f/smok_1_by_sebel-d5v5udy.jpg

+ gif porównanie waloru.

smok_by_sebel-d5v5ueb.gif

 

Pozdrawiam,

Sebel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sebel :) dzięki za zwrócenie uwagi :) faktycznie walor troszkę nie gra i musiałabym posiedzieć nad tym. Co do detalu właśnie nie chciałam zbytnio odwracać uwagi od smoka i bałam się tam zbytnio ingerować.

Chyba odpocznę sobie ciut od tej pracy , a potem wrócę do poprawek :) dzięki za overka i gifek :) Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przestrzeni brakuje w tym obrazku.

W ogóle nie widać perspektywy, co jest za czym. Przydałoby się mieć jakieś nakładanie się linii czy brył.

Dlatego nie wiadomo jakiej wielkości jest smok, w jakiej odległości.

Po drugie smok jest w ujęciu z góry, bez czegokolwiek co pokazuje skalę - postaci czy czegoś rozpoznawalnego.

Jak masz smoka z góry - można odnieść wrażenie że jest dosyć mały - potwór który jest wielki raczej powinien górować nad kamerą, być widoczny z bardziej "żabiej" perspektywy.

Szybki over, bez skrzydeł bo jakoś nie weszły a nie chce mi się skrzydeł w tej perspektywie rozkminiać.

Zresztą bardziej mi się podobają smoki które mają skrzydła-przednie łapy jak w Game of Thrones.

Jakoś poprawniej anatomicznie takie wyglądają.

 

ECxyxmJ.jpg

 

Ujęcie perspektywy jest niżej, smok wydaje się większy. W sumie powinienem jeszcze kamerę obniżyć ale musiałbym więcej przemalować:P

Dodalem jakieś szkieleciki dla skali.

Rozszerzyłem kadr, żeby smok miał jakiś kontekst.

Ogona nie ma bo smok wyglądał jakby miał dziwnie wygiętą dupkę.

Ogólnie to smok ma światło z przodu - efekt podobny do zdjęć z fleszem, takie charakterystyczne zacienienie płaszczyzn skierowanych "od" kamery wtedy się pojawia.

Jak masz stawy w kończynach - to tam jest bardzo "kościście" - popatrz na łapkę.

Użyłem jaskini do tego żeby pokazać perspektywę - jest tam dużo lini nakładających się na siebie, jaskinia dzięki temu ma głębię - Tutaj taki schemat:

 

RH7fdxY.jpg

 

Ogólnie to najpierw w obrazku wszystkie problemy z perspektywą/kompozycją oświetleniem, dopiero potem zacznij renderować detale.

Edytowane przez gutekfiutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Dzięki Kamesanian :) zapraszam częściej :D choć z wrzutami to jest raczej różnie u mnie ;)

 

Cześć Gutek :) trafiłeś z tymi radami zresztą jak zwykle :D Kościotrupek był na początku ,ale potem się zapodział ^^

Skrzydła podobne widziałam w filmikach ze skyrim i właśnie to samo pomyślałam ^^ Choć w tym malunku już przy takich skrzydłach pozostane jakie są.

Trzeba będzie dupkę przemalować ^^

Ogólnie nie pozostaje nic innego i wyciągnąc z tej illustracji jak najwięcej i przemalować ^^

Dziękuje za overka i czas ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo ! po dłużej nieobecności na forum i w kraju trzeba teraz nadrabiać zaległości w rysowaniu ,bo niestety nie miałam za wiele czasu ostatnio na to . Kilka szkicyków z kwietnia ;) (kredka i długopis)

 

wzrkoliber.jpg

twarzyczka5.jpg

syrenka7.jpg

potwr.jpg

doodlewithpen.jpg

autozmoleskina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello ;) odkopałam starą prackę jakiś czas temu przed wyjazdem jeszcze i zamierzam ją dokończyć .Rady mile widziane ;)

Cycuchy czarownicy do poprawki będa, zwłaszcza oświetlenie ,które sama nie wiem jak tworzyłam ^^ ;)

 

tuuningczarownicy3y.jpg

 

a tutaj after i before ;)

porwnaniepy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje z noga krasnala? :p czy on wyrasta z czegoś? Moim zdaniem ta kula magii na "łonie" wiedźmy nic nie wnosi, bo nie wiadomo o co chodzi, a robi zamieszanie. Te nietoperze w tym miejscu też wprowadzają zbyt wiele zamieszania... Popatrz na te obrazki w mniejszej wersji - tak dużo się tam dzieje i tak wiele jest kierunków, że nie wiadomo na co patrzeć. zrób kilka czarno białych szkiców kompozycyjnych i wrzuć, bo takie dodawanie mnóstwa nowych elementów robi tylko ogromne zamieszanie. Zaczynamy tak: mały szkic kompozycyjny bez koloru - na jego podstawie decydujesz co ma być jasne a co ciemne i dzięki temu dobierasz kolory - wykańczanie ilustracji. Zawsze patrz na całość i traktuj każdy element jako część całości bo inaczej powstanie chaos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jameli , a wiesz na tą noge to wogóle jakoś nie zwróciłam uwagi ^^ Przemysle co zbędnego i usunę .Na pewno tej kuli też jakoś się pozbęde ^^ :D dzięki za uwagi

 

Dzięki Kamesanin ^^ no miał to być niejako obraz do powiedzonka, każda potwora znajdzie swego amatora ;) zaczełam się bawić i przedobrzyłam z ozdobnikami ^^ fantazja mnie poniosła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anatomia jest ciągle na tapecie .Zwróce na to uwagę przy zmianach ,choć tutaj czarownica i krasnal są odrobinę przerysowani jak to przy takich malunach ,ale ogólnie czarownica taka trochę połamana w paru miejscach ^^ i w grabiach .Dzięki grass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast "przerysowywania" proporcji, pociśnij czarownice naprawdę fajną i atrakcyjną a z krasnala zrób twardziela z toporem któremu się kolana ugięły pod urokiem wiedzmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej prosze o pomoc związku z tą pracą .'Potrzebuje ją ukończyć i trochę już od niej oślepłam próbując ją ratować. Bardzo mile widziane będą overki badź inne możliwe intruktaże .Mam nadzieje że nie kuje zanadto po oczach .Pozdrofka

 

motorpiratkaemini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello ;) dawno nie wrzucałam ,żadnego stuffu :D

 

pracka na DA CAB cudem odratowana ,bo komp padł w pewnym momencie. Ma pewne nie dopracowania z tego tytułu jak chociażby kopytka i róg ,ale ogólnie jestem z niej całkiem zadowolona z powodu jej sweetaśności :D Dzięki wyrozumiałości jury została dopuszczona do głosowania :) niestety żadnego głosu nie dostała ,ale frajda z brania udziału w bitwach jest bezcenna ,zwłaszcza ,że jest teraz przesiew prac.

 

0sk6.jpg

 

szkice podrajcowane na PSie z podróży codziennych pociągami.

 

Pan Rysiek poczyniony na Cintiqu z praktyk

9n1z.jpg

 

Babuleńka z pociągu

jc34.jpg

 

 

Stara pracka z duala z kamesaninem

 

ksiedzorrradn1200f.jpg

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulinka12 ja bym zaczęła na Twoim miejscu od pojedynczych postaci, szkiców anatomicznych, kompozycji a kończąc na zestawieniach kolorystycznych.

Wiedźma i krasnal - muszę powiedzieć wzbudziły mój uśmiech, bo Pan Krasnal chyba zaraz bęcnie na twarz depcząc swoją brodę:P Trochę źle czyta się go bez drugiej ręki. U Czarownicy niepoprawnie wyglądają buty szczególnie ten na jej lewej nodze, taki trochę koturnowaty jak z klubu go-go. Ma zbyt chude kostki, nieforemny biust i troche zbyt mocno skreciłaś jej twarz. Wszystko masz też rysowane na taką samą modłę, tzn - nie widać różnicy planów, gdzie jest zogniskowana uwaga widza? Popracuj też nad kolorem przy tej ilustracji, bo bardzo mocno weszłaś w monochromatyczność,a kora drzewa na pewno nie jest niebieska, tak samo krzaczki, ciuszki czarownicy i krasnala:) powodzenia i pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nereida , dziękuję za konstruktywną krytykę ;) postaram się podziałać w tym zakresie jeszcze oraz przełożyć te wskazówki na inne prace zwłaszcza różnicowanie planów. Co do monochromatyczności była ona celowa ,ale faktycznie może poleciałam po bandzie.Będe miała ten miesiąc w miarę luzacki to mam nadzieje ,że poćwiczę anatomię . Cheers !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou pozbierałam trochę reszty dziabaniny i po odświętnych odleżeniu maluneczków ,zdecydowałam się je jednak wrzucić.Dodziabałam też babuleńkę i odkryłam lepszą forme pracy dla mnie nad materiałem. Robię szkice na kartce ,a dopiero później działam w programie. W moim przypadku jest to duże efektywniejsze.

Po miesiący praktyk w Action Heroes dostałam kopa do ćwiczeń i stwierdziłam czas wziąść sprawy w swoje ręce. Poznałam mega świetnych ludzi , rewelacyjnie zdolnych i zniewalających pozytywnością myślenia.Jak ogarnę temat to może i wrzucę kilka rzeczy z praktyk.

Cheers ! :D

 

6skq.jpg

 

jvg5.jpg

 

7yx0.jpg

 

i na koniec portrecik

 

c4nc.jpg

 

veav.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rzeczy ,które zrobiłam na praktykach ,ale w ostateczniej decyzji nie poszły w produkję , wygrała prostota innych konceptów. Życie ....

 

hvgk.jpg

 

bhhg.jpg

 

skromny koncepcik który robiłam naprędce co widać

 

xp7g.jpg

 

i kilka szkiców które pójdą w ruch niedługo...

 

rcy6.jpg

 

578g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej , po dłuższej przerwie jakieś ćwiczonka i szkicyki ... ciężko z czasem bo tylko niedziele wolne :P

 

 

a więc przystepując do konkretów

 

kopia obrazu Ilja Riepin

 

6sz8.jpg

 

 

 

i kilka szkicyków po przerobieniu fun with pencil .Choć książka wydaje się być może wręcz błaha ,przerobienie ćwiczonek jest owocne i przygotowuje do poważniejszych ksiąg tajemnych w nader przyjemny sposób , także zachęcam ;)

 

jze2.jpg

 

a5zr.jpg

 

7qrb.jpg

 

8id4.jpg

 

 

sh4t.jpg

 

pozdro ziomki :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, że za dużo w twoich cyfrowych pracach softu, kolory bardzo dobrze wyczuwasz, chociaż w sumie sam mało mogę w tym kierunku powiedzieć, podsyłam ci szybkiego tuta, może go nawet widziałaś. Odrazu nabiorą smaczku i przestrzeni, no i nie odpuszczaj tak szybko! Paintover01.jpg

Jestem cienki jak sandecja, także jeśli gdzieś się machnąłem to poprawcie i mnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ,dzięki za tuta :) fakt z miękkimi pędzlami musze sie pilnować ,ale akurat tutaj tez dużą zasługe ma to ,że malowałam w małej rozdziałce i potem ją powiększyłam i tadam!

Mam czas tylko zaczynać coś ciągle ,ale nie mam czasu nic skończyć ;P Odstresowując się naciapałam to ;)

 

fc77.jpg

 

A propo Wrocławia , zna ktoś fajne kursy rysunku albo grafiki we wrocku?Typu maya ,3Dmax albo after effects? Będe wdzięczna za info wszelkie !

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska :D Wypada się pochwalić ,że udało mi się zdobyć wyróżnienie w wyzwaniu Techlandu na Fantasy Expo we Wrocławiu .Wyzwanie polegało na wymyśleniu koncepcji stwora - kreatury lub lokacji wpasowującej się w nowo powstającą grę Hellraid Techlandu. Ogólnie miały być 3 nagrody, ale chłopaki zdecydowali się jeszcze na 2 wyróżnienia :D Niestety na nagrodę się nie załapałam , a osoby nagrodzone zapraszane były na rekrutacyjną rozmowę.

Dostało mi się za to pudło kolekcjonerskie Dead Island :D grabież w domu nastąpiła szybko. Kukiełkę zombii dopadł syn, koszulkę mąż , a otwieracz do piwa w postaci siekierki mam ja :D Reszta łupu nie została przydzielona :P:P:P

Jako ,że ja nie za bardzo z projektowaniem wnętrz ,bo to się dopiero zgłębiam w temat ,to oczywiście wybrałam stwora . Na wymyślenie i narysowanie konceptu mieliśmy 1,5 h do dyspozycji kartek kilka i 2 ołówki.W tle leciały refki w slajdach co by się nimi sugerować , aczykolwiek ,trzeba było głównie polegać na własnych umiejętnościach konstrukcji i wyobraźni przede wszystkim ,bo trzeba było się jakoś wyłamać z kanonów "modnych" w grach.

Jak wyszło oceńcie sami.

 

wlm5.jpg

 

We wcześniejszych dziejach razem z moją sis nawiedziłyśmy warsztaty we Wrocławiu prowadzone przez Luca Montagliani. Pan ładnie opowiadał po włosku o komiksie , a drugi pan Marcello ładnie tłumaczył po polsku ,ale co dziwne z włoskim akcentem.Bardzo dobrze się bawiłyśmy na warsztatach.Było kameralnie bo miejsca były ograniczone ,ale dzięki temu atmosfera sprzyjała koncentracji i jako takiemu kontaktowi z wykładowcą :D

 

hu05.jpg

 

Wracając do Fantasy Expo to pierwsza niby taka impreza we Wrocku kultywująca gamdave. Organizatorem był Techland .Sama impreza przerosła chyba oczekiwania nawet samych organizatorów ,bo tyle ludu to się chyba nie spodziewali.

Link do artykułu kto by był ciekaw o co kaman http://playingdaily.pl/2013/10/15/fantasy-expo-we-wroclawiu/

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodziło mi to po głowie... jak w końcu będe mieć czas zasiąść na tablecie to poekperymentuje nad nim ;) nazbierało mi się szkiców ołówkowych z pomysłami i jak w końcu przestane pracować po 10h to wezmę się za nie :D dzięki za pozytywny odzew.

Wogóle to cud ,że udało mi się uzyskać skan tego szkicu ^^ jakoś sama nie pomyślałam ,żeby zrobić zdjęcie ^^

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności