Skocz do zawartości

Warszawa prawie jak z "Matriksa"


uncle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie czytałem wszystkich komentarzy ale... coś takiego to można w domu poskładać i oddać jako projekt na studiach dla srednio wymagającego prowadzącego :/

Za 500 tyś to mogli by się trohę postarac... , znależć jakichś prawdziwych pasjonatów parkour (jeśli już w tę stronę muszą iść), zrobić jakieś... "konkretne" efekty.

 

Promocja Rzeszowa KLIK (a to tylko projekt zaliczeniowy jakichś studentów)

 

Szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - mocno bronisz tezy jakoby jedynym kryterium byla cena. a to czesto jest bzdura. nie tak dawno z jakas firma startowalismy do przetargu rowniez na zlecenie panstwowe, odrzucili nas z jednego powodu - za niska cena;) nie wiem jak bylo tu, ale czasami przetargi robi sie tylko po to zeby dopelnic formalnosci, bo wykonawca juz dawno jest wybrany.

 

A co do samego spotu i wykonawcow to ja nie rozumiem co tu sie stalo. Dla przykladu spot od tego samego rezysera, produkcja i postprodukcja gdzieindziej:

 

 

A jeszcze w kwestiach inspiracji:D -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mt - nie zawsze, ale prawie zawsze. I moze to nie tyle obrona co zawsze slyszy sie dziwne rzeczy o przetargach. A nie wszyscy wiedza jak to dziala. A to, ze rozne sa sytuacje to sie w prasie slyszy. Ale nie mozna wszystkie wrzucac do jednego worka, ze wszystko to "przekrety".

 

Wiem jak to mniej wiecej wygląda. Różne instytucje, zwyczaje. Za niska cena to też może być próg jeśli było dofinansowanie. Przetargi można robić od jakiejś tam kwoty. Tutaj też jako firma wtedy możecie zgłosić protest i macie wgląd do złożonych ofert. Wasze stanowisko i odpowiedź winna być opublikowana na stronie. Plusem jest wiec dla stron bioracych udzial wglad do pozostalych ofert, a wiadomo, nikt tam lepiej nie sprawdzi oferty jak konkurencja. To wszystko powinno byc wtedy na stronie. Ale jako jedna ze stron warto protestowac i prosic o wyjasnienia. Warto z tego korzystać.

 

A forma przetargow jak widac nie jest dobra do wszystkiego. Ale to chyba oczywista oczywistosc.

 

Zresztą. Oceniamy efekt końcowy.

Ukraina była kopia czy inspiracją? W każdym bądź razie strasznie mi się podoba. Przez telefon nie mogę znaleźć klipu Opola. Nagrodzony gdzieś, ale średnio mi podszedł. Zły nie jest. Wstydu nie ma :)

 

mt: Spot pierwszy faktycznie dobry. A drugi klip faktycznie - podobne.

 

Dobry się wątek zrobił z innymi tego typu produkcjami!

 

Edit: znalazlem spot nagrodzony na Camerimage

 

[video=youtube_share;SfoivPwY4yU]http://youtu.be/SfoivPwY4yU

 

--

Wysłano z telefonu

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ukraina raczej inspirowala sie (mocno:)).

z tego co kojaze najpierw zrobil platige identa dla tvp2 http://community.platige.com/news/430?lng=pl w 2010

potem zauwazylem na bbc knowledge bardzo podobne rzeczy: http://logos.wikia.com/wiki/BBC_Knowledge http://www.tiltdesign.co.uk/workBBCK.html

 

a teraz ukraina ma w sumie to samo:P

 

czy platige sie czyms inspirowal to nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to chodzilo, ten motyw z kolejnymi literami. Jest to pewne zaczepniecie pomyslu, ale pytanie czy to jest takie zle? W spocie ukrainy wlasnie najlepsze to bylo to, ze na poczatku tego nie widzialem, ze tworzone sa poszczegolne litery z poszczegolnych scen. Dopiero na koncu. Raczej bym to nazwa inspiracja. Pomysł w tym wypadku sprawdził się w mojej ocenie świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przeczytalem sobie ten scenariusz i wyobrazilem jak mogloby to wygladac - nie byloby zle gdyby pokazac ich jako rywali w biegu a nie jako faceta co to zapamietale sciga kobiete... Z efektami przynajmniej na poziomie tutoriali Andrew Kramera...

 

Swoja droga wie ktos gdzie mozna sledzic takiego typu konkursy na scenariusze? Bo nie mam, jak pan Pisarek "zaprzyjaźnionego producenta" ktory by "zaproponował mi udział w konkursie organizowanym przez Stołeczne Biuro Turystyki". Kazdy moze wziac udzial czy trzeba wytropic taki konkurs posiadajac siec znajomych? W prasie sie ukazuja jakies ogloszenia czy na stronach internetowych?

 

 

A studio niech tak bardzo nie zwala na scenariusz - moze nie jest on ani wybitny ani odkrywczy, ale trzeba przyznac ze realizacja byla tu duzym gwozdziem do jedynie niewielkiej trumienki rozpisanej w scenariuszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A studio niech tak bardzo nie zwala na scenariusz - moze nie jest on ani wybitny ani odkrywczy, ale trzeba przyznac ze realizacja byla tu duzym gwozdziem do jedynie niewielkiej trumienki rozpisanej w scenariuszu ;)

 

Dokładnie. Skoro TPS nie widzi problemu po swojej stronie to ja nie mam więcej pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności