Skocz do zawartości

Warszawa prawie jak z "Matriksa"


uncle

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,warszawa-prawie-jak-z-matriksa,337505.html

 

 

"Miało być dużo efektów specjalnych i jest ich faktycznie sporo"

 

"Mimo, że film trwa zaledwie 3 minuty, jego produkcja wymagałą dużych nakładów. W jego powstawanie zaangażowane było ponad 100 osób z ekipy i 50 odtwórców. "

 

"Produkcja filmu kosztowała ponad 0,5 miliona złotych, nieco mniej, bo ponad 400 tysięcy, wynosi koszt kampanii reklamowej."

 

 

nie_mam_pytan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak się w Polsce zarabia grubą kasę. Ręce opadają!

Ej no patrzcie na to inaczej. Zyjemy w kraju gdzie nasza branża daje dochody. Wolelibyście urodzić się w miejscu w którym na chleb zarabia się wożąc kokę w odbycie?

Jeszcze raz brawa dla akanta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no patrzcie na to inaczej. Zyjemy w kraju gdzie nasza branża daje dochody. Wolelibyście urodzić się w miejscu w którym na chleb zarabia się wożąc kokę w odbycie?

Jeszcze raz brawa dla akanta :)

 

To dobrze, że się zarabia. Mogło by być jednak tyci lepsze. Scenariusz jak z podstawówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no patrzcie na to inaczej. Zyjemy w kraju gdzie nasza branża daje dochody. Wolelibyście urodzić się w miejscu w którym na chleb zarabia się wożąc kokę w odbycie?

Jeszcze raz brawa dla akanta :)

 

Płacze. :D:D:D

 

 

Klip kiczowaty ale zły nie jest. Nie wiem gdzie poszła ta kasa.

 

Edit: No dobra. To jest faktycznie koszmarne.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad pol miliona za to cos? Zlodziejstwo i tyle. Poziom jest zenujacy - ludzie dla jaj robia lepsze rzeczy. Kurde - widzialem lepsze testy blenderowego trackera. Pan "rezyser" tez dal popis klasy i umiejetnosci na swoim poletku. A Warszawa takie fajne miasto... Wstyd po prostu.

 

Aaaaaaaaaa...

2u73swm.gif

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy miasto w innych dziedzinach (na których się nie znamy) też tak bezsensownie kasę wywala? ...

 

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak :)

 

Na obronę twórców powiem, że robiłem kiedyś kilka projektów dla miasta - najlepsze pieniądze, ale wymagany poziom jest dążący do zera i tych rzeczy nie wrzuca się do reela :) ... wiem, wiem - należy ciągnąć jakość do góry itd. - sam tez tak uważam ale jeżeli klient widzi mój animatik i skacze z radości że "to jest to" i wysyła kuriera po kasety do emisji to nie dyskutujesz, bo kolejne projekty czekają :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy miasto w innych dziedzinach (na których się nie znamy) też tak bezsensownie kasę wywala?
Powiedz że żartujesz. ;D Wszystkie możliwe przetargi są ustawiane pod krewnych i kumpli, to są miliardy złotych robione na boku. Niedawno była afera że pomimo prawomocnego wyroku sadu ratusz warszawy nie ujawnił faktur z ostatniego roku. Sprawa już ucichła wiec można tą farsę ciągnąć dalej. Takich sobie miłościwie panujących wybraliśmy. ;)

 

Ale miliony do rozdysponowania po kolesiostwie są nadal bo:

[video=youtube;H2-l4Z5dLVI]

 

Narwik- To raczej pokazuje porównanie inicjatywy państwowej i prywatnej. Bez kompleksu warszawskiego plix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie możliwe przetargi są ustawiane pod krewnych i kumpli, to są miliardy złotych robione na boku...

 

No to już brednie trochę, przesadzone. Ale rozumiem złość :)

 

Widzę, że to już jest wszędzie news numer jeden. Prawda jest taka, że przetargów jest dużo. Kryterium prawie zawsze jest cena. I o ile w wielu przypadkach takie przetargi mają sens (nie wiem np. w przypadku sprzętu - najtańszy wygrywa. Powiedźmy, że to jest ok) to jak widać w takich się to nie sprawdza. Bo każdy oferent tak naprawdę zaoferuje inny produkt.

 

Ja się nie znam, ale czy takie coś jak Parkour to nie było "modne" kilka lat temu? Czy to dalej jest "na czasie"?

 

ps. Chyba muszę wyłączyć embedowanie jednak.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie miliardy, chyba że w skali lat, tak czy siak jest to rozbój. Mój ojciec jest powiedzmy że działaczem politycznym (nie politykiem) i zapewniam cię że jest jeszcze gorzej niż piszę. ;) Takie rzeczy że zwykłego człowieka to przerasta. Niestety tak to jest skonstruowane że władza na tym szczeblu jest wyjęta spod prawa i nietykalna. Skoro po paru tygodniach ucichła sprawa za którą przeciętny kowalski poszedłby siedzieć 25 lat to chyba o czymś to świadczy.

 

Cool story: Mieliśmy 20-pare lat temu drukarnie Tygodnika Mazowsze w domu, tzw Bibuła. Tata drukował a Mama szmuglowała ją w wózku dziecięcym razem z moim starszym bratem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek: co do parkura to te osoby chyba nawet obok niego nie staly w tym "klipie".

 

swoja droga, nikt by nawet nie zwrocil uwagi na ta produkcje gdyby nie byly upublicznione szczegoly jej dotyczace pewnie..

 

 

a co do zachwytu ludzi z miasta nad pracami na etapie animatikow to powszechne zjawisko, chociaz i przy pewnej agencji reklamowej tez sie to zdarzylo... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ten making of jest lepiej zrobiony...

Dżizus, zaraz nakręcę making of my śniadanie. Jak mi pomożecie z doborem muzy, bo ja nie jestem muzyczny, to zgarnę więcej "lajków" niż oni. No i będziecie w creditsach of making of. :)

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad pol miliona za to cos? Zlodziejstwo i tyle.
Wg RP produkcja kosztowała 700k. Za to nawet Maybacha nie kupisz, więc nei mów, że złodziejstwo;p Taka kwota owym "dobrodziejom" to na waciki starczy. Odliczajac koszty MANIPULACYJNE to pewnie nie wychodzi tak dużo.

 

Zresztą...w fabule tylko biegną, więc z założenia jest to film drogi. Mozę na poziomie komunikacji coś poszło nie tak.

 

- My z urzędu miasta. Chcielibysmy film promujący Warszawę.

- Jakieś konkrety?

- Pani prezydent chciała tylko przekazać, żeby był to film drogi.

- 700k tysięcy może być?

- Myślę, że wystarczy.

-Przyjęłam zgłoszenie. Będzie za tydzień.

Edytowane przez Chasdiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie tej produkcji bo nie ma czego ale apropos pieniedzy...-

 

Zdajecie sobie sprawe ile kosztuje wynajecie sprzetu, ekipy filmowej, aktorow, kaskaderow, wynajecie lokacji, zdobycie wszystkich pozwolen (gdzie budynek tez jest praca jakiegos architekta, wszystko kosztuje), wynajecie helikoptera, zdobycie pozwolen na przelot, montaz i post produkcja ?

Zdajecie sobie sprawe ile moze kosztowac jeden dzien zdjeciowy calej ekipy z jedna kamera do 30sek reklamy?

 

Moze czasami sobie lepiej nie zdawac sprawy jak sie patrzy ile z tych pieniezdy tak naprawde trafia dla nas, grafikow, do kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą...w fabule tylko biegną, więc z założenia jest to film drogi.

:D

 

Zdajecie sobie sprawe ile kosztuje wynajecie sprzetu, ekipy filmowej, aktorow, kaskaderow, wynajecie lokacji, zdobycie wszystkich pozwolen (gdzie budynek tez jest praca jakiegos architekta, wszystko kosztuje), wynajecie helikoptera, zdobycie pozwolen na przelot, montaz i post produkcja ?

 

Patrzac na efekt koncowy to jakie by to nie byly pieniadze - zostaly wyrzucone w bloto.

 

Nie majac bladego pojecia o kosztach produkcji (tu moglby Baggins cos powiedziec realnego na ten temat) pozwole sobie zalozyc na podstawie "wygooglowania" cennikow ze koszty sa dalekie od 700 tysiecy...

- Wynajem helikoptera kosztuje przykladowo blisko 6000 zlotych za godzine lotu (w najdrozszej wyszukanej przeze mnie opcji - http://www.skypoland.pl/).

- Wynajem kamer i akcesoriow - przykladowy cennik http://www.rentcam.pl/files/Rentcam%20cennik%202011.pdf

- Ile kosztuje postprodukcja i montaz to mniej wiecej wiemy bo nam placa za to ;) Nie wiem jak w Polsce ale macie jakis rzad wielkosci chyba patrzac na wlasne wyplaty.

Pozwolenia, aktorzy (jacys tam aktorzy, bo nie sa to postaci znane i "z nazwiskiem" z tego co widze wiec i gaza nie jest pewnie niebotyczna. Jakbym nie liczyl tego to te 700 tysiakow pozostawia mi ogromny zapas.

 

Ale raz jeszcze - jesli o mnie chodzi to wisi mi to czy dostali za to miliard dolarow w zlocie czy 100 zlotych w banknotach po 10 zeta na reke . Chodzi o to ze film promujacy stolice naszego kraju wyglada zalosnie. Produkcja zostala powierzona osobom ktore zmontowaly lepszy making of od samego filmu i ciezko tutaj nie myslec o ukladach i kolesiach. W innym przypadku pozostaje tylko czystej wody glupota co nie rzuca szczegolnie lepszego swiatla na calosc sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie oznacza, ze robia to za darmo

Sami sobie licza za wypozyczenie sobie swojego sprzetu? :D

 

"Koszt eksploatacji kamery za dzien zdjeciowy - 20 tysiecy zlotych"

- Stasieeeek! Wez no mi pomoz bo nie wiem gdzie upchac te 100 kawalkow co zostalo, nooooo..!

 

Gimme me a break, will ya? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego film jest prezentowany tylko w SD? Oto odpowiedź:

 

38388301.jpg

71333956.jpg

26472431.jpg

 

I moje ulubione:)

 

61118834.jpg

 

Sorry Panowie ale jakbym miał brać udzial w takim projekcie to bym po nocach siedział i poprawiał bo nikt normalny by mi tego nie zaakceptował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami sobie licza za wypozyczenie sobie swojego sprzetu? :D

[...]

Gimme me a break, will ya? :P

 

dlaczego sobie? to TPS jest klientem czy wykonawca tutaj?

 

Myslicie, ze sprzet byl uzyty gratis bo zrobili rowniez inne rzeczy?

Edytowane przez tmdag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego film jest prezentowany tylko w SD? Oto odpowiedź:...

 

hehehe ale żeś to wnikliwie oglądał :D - ja obejrzałem, załamałem ręce i zapomniałem o filmie a tu widze poklatkową interpretację odstawiłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ApaczoS, tam również było widać jak na dłoni, że oni nawet tej ściany BUWu nie dotykają przy wchodzeniu. Gdyby nie making of, to bym powiedział, że to Chińczycy robili.

 

Ano wiele rzeczy tam widać, ujęcia ze studia też:)

Chińczycy akurat robią dobre filmy, przynajmniej się starają przy produkcjach, które obejrzy pół świata.

 

Spot mnie urzekł... Na deser prawdziwa historia pana z erekcją: http://www.youtube.com/watch?v=h3GOwTv2SKU&feature=share

 

Hehe, szybko działają:D A to zapewne dopiero początek przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności