Skocz do zawartości

Zapomniany ogród [wątek 1 - kontynuowany w wątku 2]


arturskoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Przedstawiam mój najnowszy 'projekt' czyli tytułową palmiarnię. Wzorowałem się bardzo mocno na palmiarni znajdującej się w Wiedniu, natomiast nie chodzi mi o odtworzenie jej w najdrobniejszych szczegółach, raczej chciałem mieć zarys tego budynku. Również z powodów technicznych nie mogłem zrobić tak wielu szczegółów jakbym chciał, staram się mieć jak najwięcej obiektów 'instance', tak aby zbytnio nie obciążać sceny (która i tak jest już mega ciężka).

 

Plany:

przede wszystkim na tą chwilę muszę skończyć budynek, posiada on jeszcze jeden gmach, identyczny jak ten najbliżej kamery - więc będzie kopiuj wklej.

optymalizacja sceny - aktualnie obiektów jest multum, mam wszystko porozmieszczane na warstwach, ale plik tak czy siak waży swoje a praca na nim staje się mało komfortowała. przede wszystkim to co muszę zrobić to usunąć jak najwięcej obiektów których widać nie będzie - zwłaszcza nity zajmują mnóstwo miejsca.

Obiekty lewitujące w górze po prawej stronie pochodzą z ukrytej warstwie, zapomniałem z niej to wykasować :)

Zrobienie szkła, aktualnie tylko fragmenty są oszklone, również gdzieniegdzie są niedociągnięcia.

 

Stworzenie otoczenia - pierwszym zamysłem było odtworzenie wiedeńskiego ogrodu, trawnik, drzewa w tle - banał. Aktualnie pomysł jest dużo bardziej karkołomny i zastanawiam się czy sprzęt pozwoli. Planuję ustawienie tego budynku w środku lasu / dżungli / lasu tropikalnego + zniszczenie kawałka budynku (przynajmniej porozbijanie szyb). Klimat coś a'la jurasic park, pierwszy crysis.

 

Poniżej, render (duży)

65057588.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez arturskoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję na liczne niedoskonałości w szybkach - wypukłości, zacieki, etc. W połączeniu z fajnym shaderem efekt byłby piorunujący. Nie pozbywaj się tak chętnie nitów. Na tym renderze może części nie widać (chociaż i tak całkiem sporo jest dobrze widocznych), ale na zbliżeniach będą nieocenione. Zrzuć je w jeden lub kilka meshy jeśli sprawiają ci kłopoty z nawigacją po scenie, albo nawet tymczasowo zapisz do osobnego pliku, ale nie zabijaj ich :)

Pozdrowienia i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa!

 

maly test otoczenia. Trawa moja, krzaki onyxowe:

 

otoczenietest1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Ok tak to wygląda w tej chwili :) dzrewa pop prawej muszą być poprawione, za dużo mi zaslaniają. Jest to ogólny zarys koncepcji.

 

20941165.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez arturskoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie jeszcze sporo zieleni. Dużo czasu zajęło mi dzisiaj zoptymalizowanie sceny, ale udało się sporo poly zbić, nowe ustaiwenie światła, testy, modelowanie trawy... i tak sporo godzin minęło. Plan jest taki aby praktycznie zupełnie zakryć 'piaskowe' fragmenty które widać na renderze. Faktycznie zieleń muszę bardziej nasycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pokazać chcesz głównie palmiarnię, ale zastanowiłbym się jednak nad poszerzeniem kadru. Nie narzucaj w tym wypadku palmiarni tak nachalnie odbiorcy dając ją w centrum. Roślinność do wymiany, nie ma nic wspólnego z dżunglą. Teraz całość sprawia wrażenie szklarni na pustkowiu gdzieś w "hameryce". Wpisz sobie w wyszukiwarce grafik google "jungle ruins" i pokrewne słowa kluczowe, może coś Cię naprowadzi. Dużo pracy za Tobą i przed Tobą jeszcze też:) Ciągnij temat, bo ciekawy!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności