Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lotus Elise(render)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Pewnie myślicie dlaczego w temacie jest w nawiasie render... a no bo model nie mój (dostepny jest tuhttp://www.blendswap.com/blends/vehicles/lotus-elise-studio-hdri/)

Znalazłem chwilę czasu przez święta i chciałem poćwiczyć rendering.

 

Render w KeyShot3 i post pro w photoshop. Mam nadzieję ,że choć troszkę wam się spodoba wink.gif

 

Nie użyłem swojego modelu, gdyż w moim dorobku nie ma jeszcze super sportowej bryki a taka mi się dziś uwidziała :D

 

Wersja MidRez (HD) http://www.pasteall.org/pic/show.php?id=29850

 

show.php?id=29859show.php?id=29853

Edytowane przez 50Groszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgodnie z regulaminem proszę o załączenie miniaturki. Poza tym niestety nie powala. Materiały, otoczenie (odbicia) i ustawienia renderu (antyaliasing i ekspozycja) do poprawy. Modeling pewnie też, ale tu się powinien wypowiedzieć jakiś spec od aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dof tez leży, o ile jest.

pzdr

Komentarz miazga :D Nie wiesz czy jest Dof ale jak jest to napewno zły :P heheh

Żartuję oczywiście ;) Dofa nie ma. Dziękuję za komentarze. Postaram się poprawić to i owo następnym razem. Jestem zadowolony o tyle ,że to i tak moje najlepsze do tej pory rendery samochodów.

 

Btw, jak już pisałem model nie jest mój (szczerze to moje chyba są lepsze ;) Użyłem go bo w swoim dorobku jeszcze nie miałem sportowego.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infected: dlatego że nie ma siaty, więc nie przesądzam. Natomiast widziałem wiele renderow różnych samochodów - także tych ze zwalonym modelingiem i wiem, że takie dziwne odbicia jak na renderze nr 2 mogą oznaczać niedokładny modeling. Zresztą akurat dla samochodów to jest dosyć powszechna przypadłość. Można się kłócić, ale na pewno jest wiele do poprawy.

 

Mówię o masce, przedniej szybie i dachu.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model krzywy i niespójny - imo szkoda na niego czasu. Jak cwiczyć rendering, to na czymś, co wiadomo, że będzie wyglądać tak jak powinno. Na przykład:

 

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=lmKDfiTh

 

(link od plastiego)

 

 

Sam bawiłem się keyshotem, i imo to taka sobie zabawka - ot, żeby oświetlić model na szybko hdrką. Coś jak Autodesk Showcase. Lepiej poćwiczyć dowolny uniwersalny renderer.

Edytowane przez GRiPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się zdziwić co dzięki keyshotowi można :)

A no ;) Do product placement, i wizualizacji samochodów oraz obiektów przemysłowych (maszyny) nadaje się wyśmienicie !

Najważniejsza jednak jest własnie ta HDR-ka ,bo używanie mesh lightów mija się z celem.

W najnowszej wersji dodali uproszczoną edycję HDR (dodawanie preostych soft boxów, zmiany kolorów). Fantastyczny jest jednak tandem oświetleniowy KeyShot + plugin do HDR Light Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz miazga :D Nie wiesz czy jest Dof ale jak jest to napewno zły :P heheh

Żartuję oczywiście ;) Dofa nie ma. Dziękuję za komentarze. Postaram się poprawić to i owo następnym razem. Jestem zadowolony o tyle ,że to i tak moje najlepsze do tej pory rendery samochodów.

 

Btw, jak już pisałem model nie jest mój (szczerze to moje chyba są lepsze ;) Użyłem go bo w swoim dorobku jeszcze nie miałem sportowego.)

 

jasne.miał motywowac i wskazać braki, przepalenia z prawej na murze i na masce.Walcz z tym. pzdr

 

a tzw. rozmycie za szybko na drodze.niekamera ma jechać a auto na jezdni. trzeba znaleźć ten pkt gdzie to wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności