Skocz do zawartości

Scena 3d: Palacio Güell


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

widać ogrom pracy ;) bardzo fajnie wyszło. Kadrowanie faktycznie średnio, samochody za bardzo się odcinąją, widziałbym raczej jakiś skuter albo inne, ale starsze samochody :) Deszcz ok, ale mogłeś pokusić się dodanie jakiejś kapiącej wody, kropelek na samochodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem tam, i pomimo ze pieknie to wymodelowales rendery nie pokazuja calego piekna tego budynku.... to przedewszystkim wina ustawienia kamery uwazam.... ale nie ma co marudzic, poza kadrowaniem jest pieknie :)

ciekawoskta: parter w tym budynku jest wylozony "ceglami" z drewna, postawionymi na sztorc w podlodze, tak zeby konie ktore tam wjezdzaly, nie halasowaly potkowami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywną krytykę w temacie kadrowania ale czy ktoś mi może napisać co tak naprawdę konkretnie waszym zdaniem jest nie tak z tym kadrowaniem. Będę wdzięczny za tego typu informacje. " Ciekawostka" - git :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje zdanie, to najbardziej razi "ściśnięcie" budynku w poziomie. Rozumiem, że chciałeś uzyskać piony w perspektywie jednocześnie nie wykonując niemożliwych fizycznie ujęć(np. usuwając budynek z naprzeciwka). Takie ujęcie wygląda na zniekształcone. Dodatkowo, może to tylko moja fanaberia, ale gdy patrzę na ujęcia, to podświadomie szukam punktów zbiegu perspektywy, które są poza kadrem.

 

Bardziej przystępne są wygooglane fotografie:

 

450px-Palau_G%C3%BCell_%282%29.jpg

 

Gaudi-06.jpg

 

Może spróbować ujęć z przeciwnego budynku, niekoniecznie z parteru? Z odpowiednio szerokokątnym obiektywem. Albo skorzystać z transformacji panoramicznej?

 

 

P.S. ZNACZNIE bardziej mnie się podoba podejście do nocnego ujęcia z wipa:

 

scaled.php?server=199&filename=07092011night02.jpg&res=landing

 

Za dużo ambientu w finale.

Edytowane przez GRiPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności