Skocz do zawartości

Laptopo-tablet do Autodesk Maya


carrido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się was poradzić w sprawie tzw. Convertable laptop to tablet. Jestem ciekaw czy ktoś z was miał przyjemność albo obecnie pracuje na takich urządzeniach jak dell latitude xt3 lub temu podobne?? Może znacie lepsze laptopo tablety?? Wygoda pracy z takim urządzeniem jest wręcz nie oceniona także czekam na opinię.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hi, siedzę trochę w temacie i mogę Ci od razu odradzić wszelkiej maści convertable laptopy. Co do tabletów to inna sprawa. Na rynku interesujące są niestety tylko dwa. Asus ep121 znany także pod nazwą asus b121 i samsung slate 7. Cala reszta to chłam. 26 października jest premiera win8 a wraz z nią pojawi się cała masa tabletów. Jeżeli możesz to się wstrzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bierz poprawkę że te tablety o których pisze Rice trzymają na baterii 3 godziny normalnej pracy. W obciążeniu jak będziesz chciał parę obrazków wyrenderować pewnie padną po 2 godzinach dłubania. Zapowiadany wysyp nowych tabletów na prockach x86 niewiele zmieni w temacie. Microsoft surface również ma pracować 3 godziny podobnie jak sprzęt od lenovo.

W przyszłym roku mają się pojawić nowe super-energooszczędne procesory intela o nazwie Haswell które mogą coś troszkę w temacie zmienić ale na cuda bym nie liczył. Dodatkowa godzina byłaby ogromnym sukcesem.

Oczywiście to dla ciebie nie musi być problem jeżeli planujesz pracować w miejscach gdzie będziesz miał stały dostęp do prądu. Dla mnie czas pracy na baterii to jeden z ważniejszych aspektów mobilnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda pracy z takim urządzeniem jest wręcz nie oceniona także czekam na opinię.dzieki

Z tego co piszesz wynika ze nie pracowales na tym to skad wiesz ze wygoda jest "nieoceniona"? Nie lapie za slowka ot tak, zeby sie czepic - ciekawym. Przenosne sprzety sa dobre do prezentacji ale to przeciez mizeria w porownaniu do stacji roboczej. Na prawde chcesz pracowac w metrze, autobusie czy parku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie acera z dotykowym ekranem i nadaje się to tylko do przeglądania internetu i jakichś drobnych spraw w 2d. Do grafki 3d trzeba kupić pudło albo jakiegoś naprawdę mocnego lapotopa.

Napisałeś że chcesz pracować w Maya. Po co ci tablet do Mayki przecież w tym sofcie pracuje się najlepiej myszką. Gdybyś chciał malować w 2d to jeszcze rozumiem ale do Mayki nie kupuj takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i na wacom'ie się da pracować ale raczej nie jest wygodniej. Na małym tablecie gdzie zasłaniasz sobie ręką i tak mały ekranik i do tego klawiatura w dziwnym miejscu. Wydaje mi się że praca w Mayce na takim sprzęcie jest skazana na porażkę. Oczywiście to moje subiektywne zdanie i doświadczenia z dotykowym tabletem z windows 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to sobie tak wyobrażam

http://www.youtube.com/watch?v=8E1G9p4B9lY

 

"Ja kupiłem sobie acera z dotykowym ekranem i nadaje się to tylko do przeglądania internetu i jakichś drobnych spraw w 2d. Do grafki 3d trzeba kupić pudło albo jakiegoś naprawdę mocnego lapotopa." kupiles urzadzenie z pojemnosciowym ekranem czyli chłam, to o czym ja pisze ma core i5 4gb ramu i ekran indukcyjny tj, wacomowy dlatego masz do tego urządzenia rysik. Takie urządzenie jak najbardziej nadaje sie do zbrusha/psa/mayi tudzież mojego blenderka, mocy ma az nadto;)

 

"Tylko bierz poprawkę że te tablety o których pisze Rice trzymają na baterii 3 godziny normalnej pracy" asus ma słabą baterię ale z tego co się orientuję to samsung trzyma 5-6h więc wystarczy w zupełnosci, co do tabletow z win8 to te oparte o procesory intela core i5 ivy bridge są naprawdę oszczędne i nie przesadzajmy że coś się zmieni za rok, one i tak latają na obnizonych zegarach i napięciach bo są to wersje ulv. Na dodatek maja integre 4000 która wcale taka słaba nie jest. Mowie trzeba czekac na premiere win8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno każdy z was ma po części racje.

Obecnie pracuje tylko na kompie, jednak na kompie da się wytrzymać może max 7 godzin a potem oczy i płona jak z piekła rodem. Coś z czym mógłbym wyjść na łąkę , na zewnątrz, i na świeżym powietrzu kontynuować pracę napewno było by pomocne. Czasem oczy i głowa bolą a chcę jeszcze coś zrobić. Czasem chwycić coś w rękę szybko zaraz po przebudzeniu to też fajny luksus...Nie zawsze siedzenie na krześle 8 godzin sprawia nam przyjemność prawda?

Co do asus ep121 to faktycznie świetne rozwiązanie ale dell latitude XT 3 to moc laptopa i wygoda tabletu no i matowy ekran ... nie brzmi kusząco?

http://pclab.pl/news46744.html - no i jest mocniejszy od asusa. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

No chyba, że tylko mnie głowa boli od pieca:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bolą cię oczy to zainwestuj w krople i rób przerwy patrząc się przez okno gdzieś w daleki punkt. Również ważna sprawa gdy żeby mieć równomiernie oświetlony pokój bo oko męczy się na kontrastach. Jak boli cię kręgosłup, plecy czy nogi to wywal krzesło i pracuj na stojąco większość czasu.

 

Pamiętaj że jak wyjdziesz na tą łąkę to będziesz musiał po 3 godzinach zwijać się do domu bo bateria padnie. I dodaj do tego że wiele rzeczy będziesz robi się wolniej z uwagi na mniejszą wygodę obsługi takiego sprzętu oraz oczywiste braki mocy. Maja wymaga ciągłego dostępu do klawiatury, podobnie zbrush, są niby klawiatury ekranowe ale wygoda korzystania z tego jest straszna. Nie ma opcji że zamkniesz pokrywę ekranem do góry będziesz miał taką samą wygodę i efektywność pracy jak na stacjonarce. Czyli już z tych 3 godzin robią się tak na prawdę 2...

Nie chce cię zasmucać stary ale to nie przejdzie na dłuższą metę. :) Ja od 2006 roku szukam elektronicznego szkicownika z piórkiem które ma poziomy nacisku, od 2010 natomiast moje plany rozrosły się w wymiarze Z czyli chciałbym coś na czym będę mógł swobodnie bawić się zbrushem. Taki sprzęt po prostu jeszcze nie istnieje. Jak już jest jakaś moc to bateria zabija wszystko. Jak czas działania jest spoko jak w przypadku ipada (10h) albo galaxy note 10.1 (11h) to dostajesz zabaweczkę na której PSa czy zetki nie odpalisz. Bankowo premiera win8 bezpośrednio nic w temacie nie zmieni bo działanie systemu nijak się ma do poboru mocy sprzętu. Po prostu spopularysują się mocne tablety trzymające 3-4 godziny. ;)

 

Rice- Niestety nie. Samsung trzyma 5-6 godzin pracy biurowej na najniższych ustawieniach, najniższej jasności ekranu, bez wifi. Normalnej pracy jak CG wytrzyma 3 i pół godziny więc zupełnie nie wystarczająco. Nigdy nie warto patrzeć na to co pisze producent bo wszyscy ściemniają, testy w warunkach laboratoryjnych. Raz w życiu tylko się spotkałem że jakaś firma podała prawdziwy działania na baterii i była to konsolka nintendo 3ds. Poczytaj recenzje gdzie ktoś coś na tym samsungu robi. To właśnie EP121 trzyma dłużej od tego sprzętu ale oczywiście kosztem sporo mniejszej mocy. Dla mnie dyskwalifikacja obu. Może za 2 lata coś się zadzieje bo rynek został zauważony.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno każdy z was ma po części racje.

Obecnie pracuje tylko na kompie, jednak na kompie da się wytrzymać może max 7 godzin a potem oczy i płona jak z piekła rodem. Coś z czym mógłbym wyjść na łąkę , na zewnątrz, i na świeżym powietrzu kontynuować pracę napewno było by pomocne.

 

Jak cie galy pala to tak jak napisal Monio, zrob sobie przerwe po prostu. Myslisz ze jak wyjdziesz na swieze powietrze i dalej sie bedziesz gapil w monitor to swieze powietrze w jakis cudowny sposob da odpoczac twoim moczom:]. Poza tym widze ze masz Londy w profilu, wiec musialbys poszukac jeszcze sprzetu ktory jest wodoszczelny. Przeciez tu co chwile pada, wiec na jaka lake ty bys chcial pojsc ? :) Przyznaj sie lepiej ze wyrywac panienki na tej lance na ten sprzet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to sobie tak wyobrażam

http://www.youtube.com/watch?v=8E1G9p4B9lY

 

Przyjrzyj się jakie są lagi i rwanie ekranu w mai, już przy bajecznie prostym obiekcie.

Niestety grafika intela sama z siebie nie jest zbyt szybka, nie mówiąc o sterownikach które zwykle nie nadają się do openGL.

Sam rysik założę się, że też ma sporą niedokładność i duże opóźnienia, nie mówiąc już o śmiesznej klawiaturze którą obsługujesz paznokciem.

Jak chcesz animować boxy to pewnie taki tablet wystarczy, ale na pewno nie nadaje się do poważnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem problemy z bolacymi oczami i glowa kiedys na starych monitorach z kiepskim odswiezaniem. Odswiezanie na maksa i zjechac z kontrastu. Czasami ludzie pracuja na takich ustawieniach monitora, ze by mnie wykonczylo po godzinie a normalnie moge spedzic przed monitorem nascie godzin jesli trzeba bez problemow. Podobnie w samym programie ustawiam sobie szare, ciemniejsze tla - nigdy nie pracuje na kontrascie typu biel/czern. Czesto tez wygladam przez okno - bardziej przyzwyczajenie niz jakis celowy trik ale prawdopodobnie pomaga (ja akurat mam mase zieleni i przestrzen za oknem - watpie zeby cos dalo gapienie sie na przeciwlegly budynek na przyklad :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności