Skocz do zawartości

V-Ray,problem ze sceną


patq2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam kilka problemów,w scenie którą nadal tworzę po próbnych renderach nadal jest strasznie mała liczba detalu tekstur.Co prawda sam tworzyłem je od podstaw w Photoshopie cs 6.Praktycznie wszystkie oprócz obrazu i widoku za okna.Używam Vray'a 2.3 do 3ds max'a 2012.Tekstury wykonałem w rozdielczości 8192x8192,Diffuse,specular i glossines oraz displacement.Co jest nie tak z tą sceną?Czy jest jakiś filter który by coś z tym kolorem zrobił,aby bardziej były widoczne detale?

 

Link do rendera> http://imageshack.us/f/856/renderqk.jpg/

 

A,i jeszcze jedno pytanie na inny temat,był gdzieś taki program do tworzenia map hdri.Program nazywał się ,,Studio Hdr'' czy jakoś bardzo podobnie,bo nie mogę go nigdzie znaleść,tam była opcja że można obraz zamienić w taką jakby kulę,po czym wrzucić do Maxa,i wybrać mappowanie spherical,otrzymywało się efekt ponownie płaskiego obrazu,ktoś wie co to był za program?Lub zna podobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po co tak obciążasz scenę mapami o takich absurdalnych wielkościach jak na zwykły render. co do detali to ich nie zobaczysz bo ci podłoga strasznie paskudzi całe wnętrze i wszytko robi się beżowe wsadź materiał podłogi do overridemtl i w gi w materiale daj zwykły materiał vraymtl z kolorem pomiędzy 200 a 230. Od razu wszytko będzie miało naturalne barwy i będzie bardziej wyraziste. Na co ci taki program skoro masz w maxie mapę strukturalna vrayhdri która pozwala na zarządzanie rożnymi opcjami związanymi z wyświetlaniem konkretnej hdrki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8k x 8k to nie jest wbrew pozorom tak dużo,choć rzeczywiście jak na tą scenę za wiele,ale zawsze lepiej muc sobie bybrać rozdzielczość tekstury zmniejszając ją,a nie powiększając z 400x400,nieprawda?Jak mówiłem wykonałem tą teksturę drewna widoczną na lampionie od podstaw,i nie mam zamiaru za każdym razem robić od nowa tekstury,jak tylko technologia stanieje i pójdzie do przodu,a jeśli chodzi o ten program to potrzebny mi,choć nawet nie wiem do czego.Jak kiedyś oglądałem pewien tutorial,to facet coś gadał,ale nie do końca zrozumiałem do czego miał by służyć ten program,bo gadał po angielsku,a jak wiadomo anglik w wymowie a pisowni to dwa światy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8k x 8k to nie jest wbrew pozorom tak dużo

 

Jak renderujesz coś do takiego formatu... to stanowczo za dużo, tak przeszło 30x za dużo... bo tyle mniej więcej zmieścisz obrazków 1920x1080 w 8k x 8k. I to w przypadku gdybyś renderował samą teksturę do tego formatu ;)

 

I to nawet nie koniecznie chodzi o same zasoby. Zmniejszenie rozdzielczości to kompresja stratna, która potęguje blura na mapie... Dlatego jak zmniejszamy fotki z aparatu z pińcet megapikslową matrycą w fotosklepie, to czynność należy zakończyć wyostrzeniem obrazka. A renderowanie dużej tekstury do obrazka o wiele mniejszego niż sama tekstura to nic innego jak pomniejszenie rozdzielczości i może się okazać, że będzie gorzej wyglądała niż odpowiednio przygotowana tekstura w dobranej rozdziałce ;)

 

Zmniejsz blura jak mirach mówi, alleluja i do przodu.

Edytowane przez Cide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej,a ten vraymtl to do Gi nie mogę wrzucić,da się dodać jedynie jakieś pozostałe sub mapy

 

Chodziło tutaj o materiał o takiej samej nazwie - overridemtl :) Do slotu z override podpinasz coś jasnego, a pod drugi slot materiał podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie uzywali textur 16k x 16k :)

 

a tak serio. To nie da sie odpowiedziec na takie pytanie. Na jakosc finalnego renderu skladja sie materialy, swiatlo, modele, posprodukcja i tak dalej. Do tego prawie kazdy ma swoje male triki i sposoby. Trzeba robic, podpatrywac, zmieniac techniki, robic i jeszcze troche robic. W tym momencie jest tona tutkow na sieci z ktorych mozna wiele wyciagnac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się uczyć robiąc tysiące testów :) Gdy sam do czegoś dojdziesz to frajda jest na pewno zdecydowanie większa niż gdy ktoś ci wyłoży gotowca. Dodatkowo z pewnością wówczas więcej zapamiętasz ucząc się na własnych błędach...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności