Skocz do zawartości

Interior: mieszkanie


masa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wrzucam kolejne mieszkanie przygotowane wcześniej pod wirtualny spacer. Przerenderowałem tylko kilka pomieszczeń, które były ciekawsze od tej reszty, która nie została wyrenderowana ;)

 

Komentarze zawsze mile widziane.

 

pozdr

tomek

 

mas_m4_c1.jpg

 

 

mas_m4_c2.jpg

 

 

mas_m4_c3.jpg

 

 

mas_m4_c4.jpg

 

 

mas_m4_c6.jpg

 

 

mas_m4_c7.jpg

 

 

mas_m4_c8.jpg

 

 

mas_m4_c9.jpg

 

 

mas_m4_c10.jpg

 

 

 

 

photo storage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

 

shadowsexpe: w łazience to raczej kamera - mała ogniskowa i shift robi swoje - nie chciałem przestawiać ścian żeby odsunąć kamerę. Zlew rzeczywiście za bardzo się zlewa - chyba przesadziłem z tą bielą ;P

 

Dzięki wszystkim za kometarze - cieszę się że prace się podobają.

 

pozdr

masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa nie musisz rozsuwać ścian , kamera posiada opcje clipping która umożliwia ci określić punkt od którego kamera widzi i zakres dokąd ma widzieć także spokojnie możesz kamerę ustawić poza pomieszczeniem aby nie dostawać zniekształceń obrazu. Niektórzy stosują także metodę chowania ścian aby nie były widoczne dla kamery możesz to zrobić w object properties

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - co oświetla lampa Louisa po lewej na 1 renderze?

2 - dlaczego lampy nad stołem w jadalni są na tej wysokości?

3 - ile wynosi odległośc od siedziska hokerów do spodu blatu?

4 - dlaczego nie zrównałeś wysokości blatu kuchennego z parapetem? Było by chyba ładniej ;)

5 - uzasadnij wysokość gniazda w kuchni nad blatem oraz to, że jest ono jedno.

6 - wytłumacz dlaczego stół stoi w taki sposób a nie jest np obrócony o 90 stopni. Dlaczego tylko cztery miejsca przy tak ogromnej chacie.

7 - pokaż rzut albo zrzut ze sceny bo chciał bym zrozumieć dlaczego wyszedł Ci tak ogromny korytarz?

8 - pokaż część dzienną (salon):)

9 - czym sugerowałeś się umieszczając wiszącą lampę nad łóżkiem?

10 - gdzie jest garderoba?

11 - czy robiłeś to na podstawie istniejącego obiektu czy układ jest wymyślony?

Rendery ładne.

Z.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

Nie znam się na wnętrzach, ale jako student architektury wiem, że wysokość parapetu w domkach jednorodzinnych, ale także w wielorodzinnych blokach wynosi najczęściej ok. 85 cm ponad posadzkę, natomiast średno wysokość blatu w szafkach kuchennych to jakieś 70 cm ponad podłogę, więc w czym problem, bo nie wiem czy się projektuje specjalnie szafki których blat się podwyższa aby zrównać z parapetem?

Jeśli chodzi o wiszącą lampę w sypialni, nad łóżkiem, to sam bym chciał taką mieć - np. podczas korzystania z komputera albo czytania, nie zawsze światło lampki nocnej mi wystarcza.

Pozostałe pytania wydają się dla mnie uzasadnione, więc się nie czepiam ;)

A tak poza tym świetne renderki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMat Średnio to ja np jak robię kuchnie to blaty mam na zakresie 85-100 cm chyba że się trafia klient który jest obywatelem kompaktowym ;), nie mówiąc już że się 2 razy zdarzyło że dom był w trakcie budowy i zmienialiśmy wysokosc parapetu i wielkość okna bo właśnie parapet był na 70 cm a kliencie mieli powyżej 1,80 wzrostu ;). Tak ogólnie to standardowy front ma 71,3 cm skrzynka do niego 72 cm, do tego cokół zwykle 10 cm i na to blat 3-4 cm. Wychodzi około 85 cm, Jeśli potrzebujesz wyższego to sięgasz po fronty w standardzie robione na wymiar 86, oczywiście możesz podwyższać cokół meblowy ale to nieciekawie wygląda szczególnie w niewielkich wymiarowo kuchniach. Nie mówiąc że robiąc meble na zamówienie i na wymiar możesz zrobić praktycznie wszytko co chcesz ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biolo_idiota: mam taki sam plan wiec zawsze będę lepszy od Ciebie ;D

 

Co do pracy: Spacer był wykonany szybko i nawet rendery były niedociągnięte ze względu na krótki termin realizacji. Przy tych wizualizacjach nie zmieniałem wcześniej przygotowanych shaderów tylko czasami poprzesuwałem mebelki dla lepszego wypełnienia kadru i więcej pobawiłem się w post-pro w after effect ale to też praktycznie na zasadzie szablonu żeby wizualizacje stylistycznie nie odbiegały od siebie.

 

Zbychowaty: czepiasz się ;) Jeśli chodzi o projekt to jest to jedno z mieszkań pokazowych na stronie developera więc nie sądzę aby ktokolwiek miał tak sobie urządzić mieszkanie. Samo mieszkanie ma ok 107m^2 + drugie tyle tarasu i mimo takiej powierzchni niezbyt dobrze jest rozplanowane dlatego brakuje np widoku salonu i dwóch pokoi czy garderoby których nie warto pokazywać.

 

Cieszę się, że renderki się podobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biolo_idiota: mam taki sam plan wiec zawsze będę lepszy od Ciebie ;D

 

Co do pracy: Spacer był wykonany szybko i nawet rendery były niedociągnięte ze względu na krótki termin realizacji. Przy tych wizualizacjach nie zmieniałem wcześniej przygotowanych shaderów tylko czasami poprzesuwałem mebelki dla lepszego wypełnienia kadru i więcej pobawiłem się w post-pro w after effect ale to też praktycznie na zasadzie szablonu żeby wizualizacje stylistycznie nie odbiegały od siebie.

 

Zbychowaty: czepiasz się ;) Jeśli chodzi o projekt to jest to jedno z mieszkań pokazowych na stronie developera więc nie sądzę aby ktokolwiek miał tak sobie urządzić mieszkanie. Samo mieszkanie ma ok 107m^2 + drugie tyle tarasu i mimo takiej powierzchni niezbyt dobrze jest rozplanowane dlatego brakuje np widoku salonu i dwóch pokoi czy garderoby których nie warto pokazywać.

 

Cieszę się, że renderki się podobają ;)

 

To następnym razem wrzuć to może do działu 3d a nie Architektury bo architektura to nie tylko 3d ;) Poza tym jak masz coś robić to staraj się to robić z głową. Rozumiem kaprysy i wąskie spektrum myślenia niektórych klientów ale kilka z wymienionych uwag to po prostu błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To następnym razem wrzuć to może do działu 3d a nie Architektury bo architektura to nie tylko 3d ;) Poza tym jak masz coś robić to staraj się to robić z głową. Rozumiem kaprysy i wąskie spektrum myślenia niektórych klientów ale kilka z wymienionych uwag to po prostu błędy.

 

Rzeczywiście przy przygotowywaniu tego mieszkania nie zwracałem uwagi na błędy, które mi wytknąłeś ;) ale nie ze wszystkimi się zgadzam mimo że nie jestem architektem z wykształcenia. Dla hockerów miałem zrobić wyższy blacik ale zapomniałem ;), Blat w kuchni jest na dobrej wysokości i specjalnie umieściłem go poniżej parapetu ponieważ uważam że parapet nie powinien być połączony z blatem mimo że to może fajnie wyglądać, lampa w sypialni też jest ok i świetnie jej się wisi przy tej kolorystyce. Lampa Louisa jest jedynie dla wypełnienia kadru.

 

Jeśli chodzi o plan mieszkania to postaram się go umieścić w odpowiednim dziale o czym poinformuję też w tym wątku - muszę go tylko oczyścić...

 

Co do działu to na 100% znajduje się w odpowiednim miejscu czyli ogólnie Grafika 3D -> Architektura. Jeśli byłoby inaczej to pewnie moderator przeniósł by ten wątek ;)

 

pozdrawiam

tk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa nie masz się co oburzać że Zbyszek ci wytknął błędy typowe dla złożeń architektonicznych, bo widać jesteś wizualizatorem a nie architektem i tak naprawdę to musisz się odnosić do pewnych norm przyjętych chyba że tworzysz dla samego siebie albo ot tak aby coś pokazać a nie wizualizować konkretny projekt. Jako architekt mogę ci powiedzieć że klient któremu się robi domek czy mieszkanie nie wymaga wodotrysków na wizualizacji tylko np konkretnego rozkładu płytek , rozmieszczenia urządzeń sanitarnych dokładnie tak jak to będzie w rzeczywistości Stad jednak ciągle żywy jest Neufert pomimo pewnych zmian które nastąpiły. I tak jak wizualizacje są na wysokim poziomie tak pod względem projektowym jest w nich sporo błędów i nie masz się za co oburzać że koledzy zajmujący się na co dzień projektowaniem ci to wytkną sadze że takie rzeczy pomogą ci się ustrzec rożnych błędów na przyszłość

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowsexpe: i tak się też do tego odnoszę. Prace wrzucam na forum nie tylko po to żeby się nimi chwalić ale żeby poddać je krytyce i dzięki temu dalej się uczyć. Wcale się nie oburzyłem na komentarz Zbychowatego tylko po prostu nie ze wszystkim się zgadzam i staram się podtrzymać dyskusję ;) ...a za powytykane błędy bardzo mu dziękuję ;)

 

pozdr tk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego podnoszenia blatu do wysokości parapetu - też dochodzi czynnik finansowy. Dopłacanie 20 czy 30% do wartości dolnej zabudowy tylko po to, aby ją podnieść o kilka centymetrów? No chyba, że ktoś chce mieć nóżki i cokół dolny wysoki na 20-25 cm - co też nie wygląda zbyt estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukjaw za wygodę i brak bólu w kregosłupie warto dopłacić , a we wcześniejszym poście napisałem ze nie trzeba podwyższać cokołów koniecznie możesz to załatwić drzwiczkami jak także ostatnio klienci coraz częściej powyżej drzwiczek życzą sobie jeszcze jeden poziom szuflad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwagi Zbychowatego trafione w punkt :cool:

też się trochę czepnę:

- jaki materiał jest na ścianie za płytą kuchenną?

- listwy przypodłogowe nie są za grube?

- model hokera jest chyba przeskalowany (stelaż jest za gruby i pikowania dziwne...)

- brakuje mi słuchawki przy wannie do jej/się spłukania

- zrezygnowałabym z zasłonek w kuchni - optycznie są za krótkie, pewnie ze wzgl. na utrzymanie czystości blatu co i tak by nic nie dało niestety

- trochę za duża szczelina między blatem a ścianą na trzecim obrazku

 

oczywiście jeżeli obrazki były robione w pośpiechu dla dewelopera do folderu, to te wszystkie uwagi nie są tak istotne; może przydadzą się przy projektowaniu wnętrz dla klienta indywidualnego;

może poza uwagą Zbychowatego o zbyt małym stole - przy wyborze mieszkania z folderu wielkość stołu ma duże znaczenie...

same obrazki jakościowo super! pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh no niech bedzie kij w mrowisko wsadza :)

masa ----> swietne wizualizacje !! i duzy szacunek !

 

zbychowaty ----> polecam zeby zlapac dystans do siebie

..... nie ma co wyrywac dup na to co sie nasluchales na pierwszych dwoch zajeciach dokumentacji budowlanej w swoim technikum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh no niech bedzie kij w mrowisko wsadza :)

masa ----> swietne wizualizacje !! i duzy szacunek !

 

zbychowaty ----> polecam zeby zlapac dystans do siebie

..... nie ma co wyrywac dup na to co sie nasluchales na pierwszych dwóch zajeciach dokumentacji budowlanej w swoim technikum ;)
nic tylko pogratulować wejścia na forum pierwszy post i od razu próba obrażania pozostałych użytkowników. Zaczynasz w ciekawy sposób karierę na forum. Sam nie lobię stylu jaki prezentuje Zbyszek mowie o wystroju wnętrz i to jest wyłącznie IMO ale nie można mu nigdy zarzucić braku wiedzy czy nie bycia obiektywnym w jego ocenach, które zresztą sa mocno pomocne w tworzeniu wizualizacji jak projektów ;) Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje shadowsexpe; Zbychowaty wie co mówi i próbuje doradzić aby na przyszłość nie popełniać błędów. Można się wiele nauczyć dzięki takim uwagom. Ale niektórzy myślą, że jak zrobili czyste kolorowe obrazeczki- cukiereczki to posypią się same pochwałki:) Jeśli nie przestrzega się zasad np. ergonomii to może lepiej scenę przesłać do dziecięcego kanału Mini mini-tam własnie w niektórych bajkach wszystko jest inne takie bajkowe np. zielone chmurki :) Może przesadzam ale powiem tylko tyle że zajmuję się robieniem kuchni pod wymiar i jeszcze nie spotkałem się z klientem który nie zgodziłby się z wyrównaniem blatu z parapetem. Jeśli ciąg szafek przebiega na tej ścianie gdzie jest okno to każdy klient wybiera opcję wyrównania blatu roboczego z parapetem.W tym przypadku robię wyfrezowanie w blacie na parapet. Jeśli parapet jest na wysokości 85cm to bok szafki standardowo ma 72cm, blat roboczy 38mm i listwa cokołowama 10cm i wszystko gra. Jeśli parapet ma wys. 87cm to robimy listwę cokołową na 12cm. No ale może klient tak chciał uparł sięi nie było rady ( aha teraz doczytałem, że uważasz że parapet nie powinien być połączony z blatem mimo że to może fajnie wyglądać. Reasumując Zbychowaty dobrze radzi z czystego serca. Niechaj nastanie zgoda bo Święta idą:) Ja sam takich wizek nie umiem robić i gratuluję:)

Edytowane przez placebo29
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupia gadka, wnętrze w stylu BRW, błędy są i tyle. Rendery super.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Dowcip wam powiem. Czym rożni się architekt od balkonu ? ... . . .. .. . . Balkon jest w stanie utrzymać czteroosobowa rodzinę.

 

 

uwaga drugi dowcip

 

 

przychodzi słup do belki i mówi, "Ty belka chodź na dyskotekę" a belka na to "nie mogę, pracuje"

 

 

pewnie znacie ale co tam ... lepsze to od tych przepychanek

Edytowane przez Winkiel
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...momentami to tu wrzało... a ja zająłem się kolejnymi projektami. Wszystkim dziękuję za uwagi do tego projektu i mam nadzieję że przy następnych projektach mniej będzie błędów do wytknięcia. Tym czasem zapraszam do oglądania i komentowania nowych prac http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=87362&p=1143424#post1143424

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności