Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Dzięki bardzo:) Świetny tutorial.

 

Już chciałem pisać, że tylko mógłbyś dodać/odjąć jakąś randomową wartość przy obrotach wielkich kół, bo są ustawione identycznie i trochę to sztucznie wygląda, ale sprawdziłem foty w necie, i to właśnie tak powinno być - w identycznej rotacji są.

To pewnie kwestia wykorzystywania siły odśrodkowej, nie?

Napisano

Też oglądałem. Trochę zamieszania wprowadziłem przy IK gdzie można było to lepiej przetłumaczyć. Deshu a ja sądzę, że to kwestia tego, że te wielkie koła są podłączone wielkimi śrubami trzymającymi je pod takim samym kontem :P

Napisano
Deshu a ja sądzę, że to kwestia tego, że te wielkie koła są podłączone wielkimi śrubami trzymającymi je pod takim samym kontem :P

 

Zgadza się, ale myślę, że są trzymane pod takim samym kątem po coś:)

Napisano

Świetne :) Kiedyś w podobny sposób (IK solvers) łączyłem postać do filmu, którego nie skończyłem, ale miło było popatrzeć jak ktoś coś robi podobnie :) Swoją drogą pozwoliłeś mi zrozumieć skomplikowane ruchy tych tłoków, sworzni itp :)

 

Dzięki!

Napisano
Są pod takim samym kątem, bo dla takiego mechanizmu (korbowody mają stałą długość) inaczej się nie da. To zwykła geometria.

Nie sądzę żeby geometria zabraniała spawać pod innym kątem.

Gość MarcinG
Napisano

Bardzo fajny tutorial, podoba mi sie proste i przejrzyste podejscie.

 

Nawiasiem mowiac tez mialem troche zabawy z takimi kolami przy robieniu takiej jednej czolowki :), ale tam moglem to oszukac bo nie bylo widac tak wielu szczegolow.

Napisano

deshu - przetrawiłem jeszcze raz to nad czym się zastanawiacie, opis "...dodać/odjąć jakąś randomową wartość przy obrotach wielkich kół, bo są ustawione identycznie i trochę to sztucznie wygląda, ... - w identycznej rotacji są" jest niejasny. Wyobraziłem sobie, że chciałbyś wprowadzać randomową kątową zmianę położenia (z przegubami w miejscu w którym były po zamodelowaniu) i wtedy układ mechaniczny z taką geometrią nie miałaby prawa działać. Domyślam się jednak, że chodziło o zmianę położenia kątowego tych fragmentów kół, które mają kształt powiedzmy księżyca pomiędzy trzecią kwadrą a nowiem. Otóż są to dodatkowe masy równoważące ciężar korbowodu. Dzięki nim środek masy całego układu jest w takim miejscu (leży na osi drugiego z trzech kół), że nie ma siły odśrodkowej, a tym samym w układzie zminimalizowane są drgania wywołane ruchem obrotowym środka masy korbowodu wokół osi koła drugiego.

Gość George2591
Napisano

Przyznam się, że niedooglądałem do końca. Ciekawiło mnie tylko czy będzie tam pełny ruch kół tłoka no i układu zmiany kierunku jazdy. No niestety z tym jest zawsze problem nawet wydany przez 4CG Academy tutorial amerykańskiego parowozu Hudson ma niedokończony układ. Jest to prawdziwe wyzwanie. W tym tutorialu wykorzystany jest model parowozu z układem Bakera do zmiany kierunku. Polecam zaglądnąć na stronkę: http://www.steamlocomotive.com/appliances/valvegear.php i przeanalizować. Dla mnie jest to ciągle wyzwanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności