Skocz do zawartości

Czy Zbrush ma podobne wsparcie jak mudbox w cintiqu


jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a w mudboxie aktualnym to juz dziala ?

 

"

While multi-touch is not fully supported in Autodesk® Mudbox® (as shown here, with the Wacom Cintiq 24HD touch display), this technology preview shows an area of research that development teams are exploring combining pen and multi-touch control as a way for artists to interact with Mudbox. If you like this idea, give it a thumbs up so we can pass this along

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba jeszcze nie ale co stoi na przeszkodzie zeby dzialalo ?

 

A co stoi na przeszkodzie zeby w ZB dzialalo?

 

Takie gdybanie - na razie nie dziala ani w jednym ani w drugim i totalnie nic nie wiadomo na temat tego co Pixologic doda a czego nie w przyszlych wersjach (poza potwierdzonymi 64 bitami w Z5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nezumi wiesz jak pokazuja prezentacje jak to smiga to nie widze powodu zeby tego nie mieli wprowadzac .

A pixologic to dziwna firma czesto zajmuje sie duperelkami zamiast poprawiac to co maja ewidentnie skopane czyli interfejs. Ale o tym juz wiele bylo pisane i nie ma sensu nad tym sie rozwodzic. Ciekaw bylem tylko czy gdzies na forach nie wspominali o suporcie do Cintikow.

 

Kiedy ma wyjsc kolejna pelna wersja zbrusha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co maja ewidentnie skopane czyli interfejs
To że nie poświęciłeś odpowiedni dużo czasu na załapanie idei zbrushowego interfacu nie znaczy że on jest skopany. Odpal dowolny program 3d którego nie znacz i zrób w nim to co potrafisz w innym programie, bez tutków i dokumentacji oczywiście. Trololo. Czy ja mam się kłócić że 3dsmax i cinema mają skopane interface dlatego bo nie wyglądają jak blender którego znam? To by było bez sensu i tak samo bez sensu jest gadanie o tym jaki to zbruch jest niepodobny do innych softów. Nie musi być a za tym jak coś zostało inaczej rozwiązane stoi żelazna logika.

Korzystam z tego dziwnego softu od 4 lat i wiem że na początku było cholernie trudno. Jednak po tym czasie zdaje sobie sprawę że niektórych rzeczy nie dało się inaczej rozwiązać biorąc pod uwagę to czym obsługuje się zetke czyli tablet graficzny. Gdyby menusy były poukładane kaskadowo jak w innych softach a nie linniowo to cała efektywność pracy poszłaby się pier***. Tak na prawdę poza tymi menusami to zasada działania interfaceu nie różni się od 90% windowsowych programów, tylko kwestia sobie przemielisz.

Ćwiczenie praktyczne. Odpal zetkę, kliknij na strzałki żeby zamknąć prawego Traya gdzie masz pewnie menu Tool. Potem wduś TAB żeby wyłączyć FLOAT menu które jest tylko zbiorem przydatnych skrótów (i możesz je zmieniać kompletnie jak ci się podoba) i każdy dobry tutek wspomina o tym że to jest tylko dodatek zbudowany na podstawie opcji z normalnych menusów.

 

tXN6w.png

 

Bardziej nielogiczny interface od maji? Bardziej nielogiczny od maxa? Jak odpalisz bocznego traya to jest bardziej nielogiczny od Photoshopa gdzie masz pole robocze, górne menusy i bocznego traya?

 

Dla porównania.

Obszar roboczy z marking menu. Obok wysuwany panel w którym masz oddzielne menu i zakładki gdzie w każdej masz kolejne menu z ukrywanymi paletami, niektóre butony jak je odpalisz (teksturki i linki) uruchamiają nowe okno z kolejnymi menusami... Weź mi z ręką na sercu powiedz że ten interface jest mniej skomplikowany i bardziej intuicyjny niż zetka.

 

 

Kolejna pełna wersja zbrusha wedłóg plot pojawi się w okolichach sierpnia przez siggraphem.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie poświęciłeś odpowiedni dużo czasu na załapanie idei zbrushowego interfacu nie znaczy że on jest skopany. Odpal dowolny program 3d którego nie znacz i zrób w nim to co potrafisz w innym programie, bez tutków i dokumentacji oczywiście.

 

Znam sporo osób, które nie mają problemów żeby się przesiadać między softami 3d i na nich umiarkowanie swobodnie pracować, a które po odpaleniu Zbrusha od razu mówią "pass". To, że ten interfejs jest skopany to fakt. Skopany w sensie, zupełnie inny niż wszystko pozostałe. Jest jak samochód, w którym chcąc skręcić w lewo obracasz kierownicę w prawo, a żeby dodać gazu wciskasz gałkę od wycieraczek. Owszem, można się go nauczyć i do niego przyzwyczaić, ale jak mówi przysłowie "pies do kija też się przyzwyczai".

 

Wracając do tematu wątku, to Mudbox 2013 z service packiem 3 już obsługuje cintiqa tak jak na filmie.

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=20920224&linkID=11937426

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacenty - a niech wprowadzaja. Multitouche przydalyby mi sie gdybym mial trzecia reke bo tak to mam jedna na klawiaturze (badz na przyciskach na tablecie) a druga trzyma piorko i tak mi sie wygodnie i wydajnie pracuje.

Co do ZB UI to faktycznie powiedziano juz wszystko. Mnie totalnie nie odpowiada Mudbox i to, ze nie moge w nim stworzyc bazy nawet, nie mowiac o koniecznosci wciskania przycisku zeby obrocic bryle. Kazdemu pasuje co innego ale Mudbox to taki dodatek do innego, wiekszego softu. Przepasc pomiedzy tymi softami urosla do takich rozmiarow ze przestalem widziec sens w porownywaniu. Szczerze - Blender jest wygodniejszy do sculptu niz Mudbox (jesli o mnie chodzi). Skin modifier, dynamic topology i BSurfaces do retopo. W Mudboxie - tez juz pisalem to nieraz - czulem sie jakbym mial nawlekac igle w bokserskich rekawicach. Czego bym nie chcial zrobic to musze isc do innego softu... Mudbox to plugin jest bardziej niz samodzielny soft.

Ale spoko, niech mu dodadza zoom na dwa palce... Tylko w czym to pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki- Rozumiem. Tylko że ja znam również osoby dla których zetka była pierwszym softem 3d do którego zabrali się na poważnie i nie słyszałem od nich narzekania na interface. Może właśnie tutaj tkwi problem. Odnosząc się do twojego porównania- Niektórzy chcieliby sterować w taki sam sposób koparką i zwykłym samochodem. Rozwiązania są z założenia inne ale oba się sprawdzają.

 

Ja zacząłem sobie trochę ponad rok temu rozkładać ten program na czynniki pierwsze, chyba głównie przez naukę skryptowania. Wtedy właśnie oświeciło mnie że ten soft wcale nie różni się tak bardzo od innych powszechnie wykorzystywanych programów do grafiki. Tyle że zetka to soft 2.5D a ludzie na siłę starają się ten numerek dociągnąć do 3D, stąd powstaje wiele frustracji. Jak zaokrągli się to w dół i porównuje logikę zetki do takiego photoshopa to życie staje się o wiele łatwiejsze. ;)

 

Aha. Ja nigdy nie wątpiłem że zetka jest programem trudnym. Po prostu jest. Za to kompletnie się nie zgadzam że jest programem zbudowanym w sposób nielogiczny.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi od dawna wiadomo że Awtodesck gra na rynku klockami które są dawno przestarzałe, ale uwielbia uzależniać od wszystkiego broniąc się na każdy możliwy sposób, byle nie rozwiązywać istotnych problemów. Tworzy drogi na skróty, które mają sens, ale tylko na krótką metę.

 

Mudbox to faktycznie plugin, który przy integracji z Mayą fajnie sobie radzi, ale jego rozwój zatrzymał się już dawno temu i nie stanowi żadnej konkurencji dla Zetki, która jest konkurencyjna nawet pod względem ceny.

UI w ZB mnie nie przeraża, choć można by ponarzekać, to jednak dziś przy takim tempie rozwoju CG trzeba być bardziej elastycznym, bo przyzwyczajanie się do czegokolwiek na dłuższą metę może skutkować czkawką, a w nielicznych przypadkach spowoduje odcięcie dopływu tlenu i paraliż.

Widziałem Zbrusha w kilku różnych ustawieniach i ważne że daje możliwość dopasowania pod siebie menu, gdzie skuteczniej się pracuje tak jak jest mi wygodnie.

 

Jak dla mnie to niech przy każdym sofcie zaczną dbać o wydajność i wykorzystywanie obecnego sprzętu w 100%, a przyniesie to więcej korzyści dla wszystkich niż zmiany na ładne i wygodne UI.

 

Nie korzystam z Cintiqa ale nie sądzę by to rozwiązanie mogło się sprawdzić. Głaskanie tabletu przez 8h w pracy, nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Są rzeczy które ciężko zastąpić i pewnie bardzo długo pozostaną w niezmienionej postaci.

W końcu ile jest skutecznych alternatyw dla wymyślonego dawno temu "koła"? :P

 

no może troszkę przesadziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zetke odpalam raz na ruski rok i zawsze ida curwy i sie zastanawiam co za pe.. tfu rower to wymyslil .Kurde interfejsy jakie sa w softach przeszly przez ponad 30 lat ewolucji i po co wymyslac cos nowego . To ze mudbox jest slaby to nie tez nie ulega watpliwosci.

Co do pracy na cintiqu duzo zlych opini slyszalem o tym sprzecie ale ostatnio mialem okazje pobawic sie to kurde zdziwilem sie jakie

to jest intuicyjne.Wszystko to co slyszalem okazalo sie jakies blache lub wogule niezauwazalne np jak gruba szyba albo lagi .Nie ma co porownywac do zwyklego tabletu. Jutro jestem umowiony na pokaz tego 24 hd touch . I powiem szczerze jak by zetka miala taka obsluge jak na tym filmiku to pewnie bym sie zdecydowal na taki tablet. Narazie sie zastanawiam.

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacenty: Co jednemu podchodzi, innemu nie. Taki świat i tyle. Ja na przykład interfejs Zbrusha bardzo sobię cenię, może dlatego że nie odpalam go raz na ruski rok. Poza tym spróbuj nie kląć na forum, czytają to dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ZB z automatu wyłączam touch i nie dlatego że nie działa tylko po co komplikować sobie życie przeskakiwaniem z pena na palce, po to są obok przyciski żeby drugą ręką nie zasłaniać sobie ekranu i dodatkowo go nie brudzić. Co do interfejsu to nie jest gorszy czy mało intuicyjny bo wszędzie jest łatwy dostęp bez wklikiwania się przez kolejne okienka, jest po prostu inny i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności