Skocz do zawartości

Obiekt 3d: Aparat fotograficzny: Zorka 4


greg_jg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kolejny update:

Zorka%204%20_16_d_7.jpg

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

kolejne, nie wiem kiedy będą, może jeszcze w tym tygodniu, na więcej szkoła nie pozwala i dołująca matura, która zbliża się nieubłaganie :(

------------------

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności rocznik Czarnobyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propo Zenita, to ja mam ów radziecką broń :)

- Ciężki (walor obronny - mozna nim bić po głowie)

- Obiektyw Helios 44 (58 mm),

- Ustawianie migawki od 1/30s do 1/500s (no i manualny czas naświetlania - tyle ile trzymamy spust),

- Przesłona od f/2 do f/16,

- Światłomierz TTL

- Zakres czułości filmów które można do niego wkładać to od 16 ISO do 500 ISO (ale z tego co wiem to najmniej czuły film jaki produkują to 24 ISO, a 500 ISO nie produkują dlatego największa czułość jaka do niego wchodzi to 400 ISO, ale tyle starczy),

- Miejsce na lampe błyskową

- Miejsce na wężyk spustowy

- Otwór na śrubę od statywu (jak w każdym aparacie, nawet w zwykłych kompaktowych aparatach się zdaża)

- Timer pozwalający zrobić zdjęcie z opuxnieniem czasowym (np. samemu sobie)

 

Świetny aparat :) Pozwala zrobić naprawde dobre zdjęcia i daje duże możliwości artystyczne. Zero automatyki (oprucz światłomierza i timera :P) zmusza do ustawiania ostrości i naświetlania przez nas, co daje nam możliwości "bawienia" sie głębią ostrości. Bardzo przydatna maszynka, szczegulnie polecam dla początkujących. Cena w komisie wynosi około 150 zł, zależnie od modelu i sprawności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zanimuj to... Rendering możesz wykonać na jakimś sensownym serwerze, jest multum takich wolnych maszyn zajmujących się seti. Wystarczy poszukać. Jakis czas temu nawet słyszałem takie ogłoszenie dla grafików 3d, o potężnym i bezrobotnym kompie... Ale chyba już dziś to będzie niektualne. W każdym razie popytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie nawet nie opłaca się myśleć o animacji tego aparatu :(

 

Co do serwerów, to dobra myśl tylko która firma (czy coś innego) udostępni mi serwerek za free, a w dodatku render Mental`em (sieciowo) wymaga licencji na każde stanowisko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, a po co komu licencja :> (uśmiech szatana). Tak serio, myślę, że powinieneś zainicjować akcję komputerek, "wspomóżcie grafika", czy coś w tym stylu... Sam o tym myślę ;)

 

Zupełnie serio - kwestia popytania znajomych. Rzuć takie hasło gdzieś na forum, powinien być jakiś odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś jeszcze zmieniać w obiektywie (głównie chodzi o materiały), bo mam zamiar zabrać się za kolejne elementy aparatu?

 

Ja bym napylił mu jeszcze warstwy przeciwodblaskowe, no chyba że mają być wytarte ;)

 

A tak wogóle to piękna robota, gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką metodę: gdy tworzyłem Nokię i chciałem wykonać jakiś render-testowy zawsze budowałem oświetlenie od nowa- to naprawdę dużo daje.

 

Co do stron:

 

strona producenta

 

polski opis Mental`a

 

http://jeffpatton.net/Mental-ray.htm

 

http://www.cgtalk.com/showthread.php?t=104578&page=1&pp=15

 

ps. sorry, że tak późno, ale jakaś awaria na forum była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności