Skocz do zawartości

lamborghini aventador lp700-4


k0ntre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy na forum ale jest to już mój drugi samochód co modeluję.

Więc zabrałem się za piękny lamborghini aventador lp700-4. Jak na ten moment to mam wymodelowaną bazę i prosił bym o pomoc w dalszej pracy. Przy moich umiejętnościach do bardzo by mi się przydała jakaś rada jak z tym pójść dalej. Nie jestem pewien czy ta siatka wygląda dobrze więc przed dalszym modelowaniem pytam się was:Czy wszystko wygląda dobrze? Czy coś poprawić? Jak tak, to w którym miejscu.

 

grab1m.jpggrab2s.jpg

Edytowane przez k0ntre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To nie lakier tylko kamuflaż.

 

k0ntre: Narazie jest nierówno i chaotycznie, na tym etapie daruj sobie robienie chamferów i innych detali. Celuj w maksymalną prostotę, która opisuje maximum formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem wszelkie bugi i krzywizny, które udało mi się wychwycić i narazie tak oto wygląda moja baza:

przód przed ts:

siataprzd.jpg

 

i po

siataprzdtsw.jpg

siataprzdts.jpg

 

tył przed ts

siataty.jpg

 

i po

siatatytsw.jpg

siatatyts.jpg

 

więc moje pytanie:

Czy ktoś widzi coś czy coś jeszcze jest do poprawy? Czy są jakieś krzywizny? Czy mogę już zagęszczać siatę i powoli pójść do przodu.

 

ps DrRambo nad tą koncepcją się nie zastanawiałem ale jak skończę to może w takim stylu wyrenderuję lambo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja z tym ładnym modelem bym się jeszcze wstrzymał. Pasuje zobaczyć model z połyskliwym materiałem ale z clayów widać już sporo rzeczy m.in

uchwyt lusterka, który wygląda mega dziwnie, przód ma spłaszczone krzywizny, brakuje przetłoczenia nad nadkolem ciągnącego się aż do wlotu za szybą, siatka grilla też bardzo płaska i "papierowa", wiele przetłoczeń jest za ostrych - nie będziesz miał na nich ładnych odbić, szczególnie widać to na feldze, nawet ładna opona ale sidewall za wysoki, powierzchnia nad tylną rejestracją też krzywa. Ale w porównaniu z tym co było jest dużo lepiej, więc popraw te rzeczy i będzie naprawdę fajnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję mały update ale gdyż czasu na modelowanie mam piekielnie mało.

Poprawiłem wszystkie błędy co mi berger napisał oprócz siatki za którą nie wiem jak się jeszcze zabrać.

Wymodelowałem częściowo lampy oraz zacząłem środek samochodu, mimo, że zaczynałem to modelować 3 razy. Wiem już, że tylną lampę muszę jeszcze raz wymodelować, ale tutaj nasuwa mi się pytanie. Czy te wymodelowane lampy są chociaż częściowo zbliżone do oryginału, oraz czy dobrze zacząłem modelować ten środek? Gdyż ze zdjęć ciężko jest mi cokolwiek podpatrzeć. Jak na razie to wygląda tak:

 

q9en.jpg

4vjs.jpg

 

6bwr.jpg

2s3q.jpg

 

qjxj.jpg

j6lt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model barzo ładny, ale kierownice bym toche poprawil. 5zrf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i tak:

1- to przejście nie jest az tak ostre, kształt jest bardziej obły.

2- tutaj podobnie, gładkie przejście

3- ta krawędź jest dłuższa i opada pod większym kątem

4- zwróć uwagę na odległości miedzy końcami ramion oraz środkowe ramie kierownicy, odległość od spodu środkowej części do spodu kierownicy u Ciebie jest za duża

5- obudowa tych przycisków (u góry i u dołu) gładko przechodzi w ramiona kierownicy i ostrość wewnętrznych krawędziowi jest za duza

No i grubość obręczy, u Ciebie jest za "chuda" w stosunku do wielkości kierownicy

 

To tak na szybko co mi sie rzuciło w oczy :) działaj dalej .

Pozdraiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jest koniec mojej pracy nad modelowaniem lambo. Wiem, że w samym modelu jest jeszcze wiele do poprawy, ale pół roku pracy już mnie męczy i chciałbym rozpocząć coś nowego ;). Co do samego modelu, jest to mój drugi model samochodu i wiele się przy nim nauczyłem np. modelowanie felg, wnętrza tarcz hamulcowych, świateł. Cieszę się, że udało mi się go doprowadzić to takiego stanu, (mimo, że jest trochę pokrzywiony ale tego już nie poprawie, bo tylko wszystko zepsuje ;)) i teraz chciałbym tylko dodać parę renderów oraz dodać do finisched więc wszelka pomoc będzie mile widziana.

 

8e6s.jpg

 

yo3f.jpg

 

lpft.jpg

 

t1o5.jpg

 

85m8.jpg

 

rjra.jpg

 

a4ed.jpg

 

eg9k.jpg

 

kf3g.jpg

 

6d3y.jpg

 

dopx.jpg

 

lsy4.jpg

 

 

Ps. Wiem, że ten model nie dorównuje modelowi JonhZi, ale mam nadzieję, że aż tak źle nie jest ;P

Edytowane przez k0ntre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałem Ci w samochodzie z przedostaniego wątku podciągnąć poziomy i zrobic jakies przykładowe postpro ale ogranicze się do screena z photoshopa. Histogram pokazuje że brakuje kontrastu od półtonów do jasności, traci na tym dynamika obrazu. Jak nie chcesz się później bawić w edytorach 2d to mozesz zawsze podkręcic poziomy prosto z 3dmaxa, fotograficzna kontrola ekspozycji daje taka mozliwość. To samo tyczy się barw, większe nasycenie zapunktowałoby. Nie chcę żeby moje rady brzmiały jak zwykłe pitu-pitu, wydaje mi się że w ten sposób więcej by zyskał twój rendering juz na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takim zbliżeniu widać, że nieładne rzeczy się tu dzieją.

 

tam gdzie chamferowałeś, aby porobić ostrzejsze krawędzie - zaburzyłeś łuki, widać to na feldze i na zderzaku przy kole

 

poza tym dość słaba tarcza i zacisk klocków

 

za mało tu kontrastu, ale coraz lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jak na razie najlepsze co udało mi się osiągnąć, jeżeli chodzi o studio. Tym razem lambo w wersji blue (chyba mam za duże nasycenie kolorów) :)

 

xj5p.jpg

 

Pawlito dzięki za podpowiedź co do kontroli ekspozycji w maxie, ale chyba jednak zostanę przy pchotoshopie, ale warto wiedzieć, że coś takiego jest.

 

DrRambo nie za bardzo wiem o co chodzi z tą dość słabą tarczą i zaciskami. Znaczy chodzi o sam model czy materiał? Bo z tym drugim dość mocno walczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności