Skocz do zawartości

Modo vs 3dsMax


damianosss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja startowalem od maxa i odrazu nie podszedl mi interface, potem przeskoczylem na XSI i polecialem na 1,5 roku, wszystko bylo pieknie do momentu wypuszczenia Modo w wersji 401. Na przesiadke namowil mnie kumpel z pracy, ktory wiecznie wychwalal lightwave-a:D.

 

Przesiadke pamietam jakby byla wczoraj, w jednej chwili wychwalalem Modo, by nastepnie zrownac je z ziemia az nadszedl dzien w, ktorym uznalem ze jest to najlepszy soft w jakim pracowalem!

 

Przede wszystkim jest bardzo prosty w obsłudze, zaczynajac od mistrzowskiego modelowania a konczyc na fenomenalnym renderingu! i mistrzowskiej predkosci wypuszczania z tego programu projektow. Docenią to przede wszystkim osoby, ktore projektuja pod presja czasu w firmach, ktore wykonuja zlecenia miedzynarodowe przelatujace w pierwszej kolejnosci przez centrale w polsce.

 

Modo doskonale sprawdza sie podczas wprowadzania czestych modyfikacji projektu, Fenomenalny rendering

w bardzo krotkim czasie dostarcza wysokiej jakosci obrazow. Kolejna zaleta jest blyskawiczny podglad renderingu, zapraszajac klienta do studia w kilka chwil mozna zaakceptowac projekt uzywajac jedynie podgladu!

 

jak dla mnie jest to idealne narzędzie,stawiam Modo w jednym rzedzie z Photoshopem i szczegolnie polecam osobą, ktore cenia swoj czas.

 

idealna strona na start z video tutorialami

http://www.modopedia.com

 

P.S w robocie smieja sie ze mnie, ze powinienem sprzedawac ten software:D tak to chwale

 

pozdr....

Edytowane przez a3stract
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

 

Jakie są konkretne różnicę pomiędzy maxem a modo, maxa trochę znam, więc może co innego oferuje modo?

Jak na razie widzę w tym programie, czysty i nowoczesny interfejs no i niezły workflow.

A jak jest z wykorzystywaniem tego programu w studiach/agencjach w polsce?

 

Albo czy soft jest dobry do np. projektowania zabawek?

I jaki silnik renderujący wykorzystuje, jak go oceniacie?

 

Czy w 2 miesiące, ucząc się samemu z tutoriali ogarnę modo na tyle, żeby robić jakieś projekty 'na poziomie'?

I jak wygląda modo z animacją? Chyba okejj? zdażyło mi się tragfić parę eleganckich animacji z Modo, a nawet niezłe sculpty....

 

Piszę w pośpiechu, za wszelką niegramatyczność nie przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że Autodesk zdekka porzucił już maxa, i skupili się na mayce. i Cad'ach

 

natomiast Modo idzie w złotej trójcy ficzerów i nowych zastosowian równo z zbrushem i blenderem.

 

musisz sprawdzić czy modo ma wszystko czego potrzebujesz jeśli tak to śmiało używaj tego softu.

 

Blender jest chałowy na wielu polach ale na paru polach nie ma sobie równych i ja akurat potrzebuje tych ficzerów w których wymiata dlatego go używam gdybym zajmował się np nie wiem archwizem to napewno bym używał innego programu.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu. chociażby brak możliwości współpracy z wieloma standardami rynkowymi. od VFX'ów. I sam wewnętrzny system VFX'ów w szczególności ciecz nie jest zbytnio dobry. Dym/ogień jako tako daje rade. ale no nie ma podejścia to do realflow czy houdiniego i tak dalej i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o Modo (na razie), ALE pamiętam jak swego czasu uczyłem się Nuke'a i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to zupełne inne podejście do funkcjonalności programu. Nuke jest zrobiony przez ludzi dla ludzi, w przeciwieństwie do niektórych softów, które niestety są robione chyba przez działy marketingowo-strategiczno-jakieś tam dla zwiększenia obrotów (After Effects jest tego najlepszym przykładem). Czuć tam, że każdy przycisk jest narzędziem wymyślonym przez twórców dla twórców. Dla kowala najlepszą kuźnię postawi inny kowal ;) Dlaczego pisze o Nuke'u? Ano dlatego, że jest pod skrzydłami TheFoundry, które to przejęło Modo i tak coś właśnie czuję w kościach, że w tym sofcie myśli się o tym aby stworzyć jak najlepsze narzędzie (a nie produkt). Wnioskuję to po zajawkach, które wssysam od jakiegoś czasu na internetach.

Taka moja opinia, na podstawie, której chyba zacznę powoli się przestawiać z maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia wydajności viewportu w Modo 801 jesli przyrównamy do maxa? Zrobiłem sobie boxa 100/100/100 segmentów, zaznaczyłem połowę całego boxa i zmieniem położenie, przeciagnąłem. W maksie na moim sprzęcie mam lekkie ale w pełni akceptowalne przycięcia, natomiast w modo okropne 4 sekundowe przycięcia, juz po samym nacisnięciu W. Modo ma taką kiepską optymalizacje czy to cos u mnie jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś u Ciebie, czasami ludzie piszą na community o podobnych objawach. Trudno wyczuć o co chodzi na pewno zainstaluj 801 SP2; stare Kity i Configi mogą mieszać, niby Maki z radeonami czasami się sypią, sterowniki lub bałagan w systemie też może na to wpływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej sprecyzuję. ogólnie wszystko działa płynnie, nic złego się nie dzieje. Problem jest tylko wtedy gdy zaznaczę więcej poly coś ok. 2000 i próbuje je przesunąć czy tam obrócic. Ja zaznaczę kilka nawet na hi resowym modelu to dalej jest wszystko ok :) Może to ramu za mało, moze do takich operacji modo potrzebuje więcej niż 8 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu, dzięki za link, przeglądałem wczoraj wiele tematów na tym forum ale nic konkretnego nie znalazłem. Raczej to jest jakis bug. Żeby było jeszcze ciekawiej, ściny mam TYLKO w przeciąganiu vertexów. Poly, edge, działają ok :) Co odkryłem? Przeciągam najpierw edge - jest ok, później poly - jest ok, teraz vertexy i mam ściny. Po tym ściny mam i w edge i poly, ale jeśli nacisne Tab dwa razy ( nie ma znaczenia czy przeciągam juz wygładzone poly/edge) poly i edge działają płynnie :) vertexy dalej ścinają :) Tak jakby po tej edycji vertexów coś tam sie złego działo i wszystko zwalniało. Myśle że to jakiś bug, no bo jak to inaczej wytłumaczyć? W każdym bądz razie daje sobie z tym spokój, da się to obejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności