Jump to content
le_chu

Obiekty 3D: Chocofur - mebelki pod Blendera

Recommended Posts

cover.jpg

 

Cześć wszystkim,

 

Po prawie roku "po godzinnej" pracy z czystym sumieniem uznaję pierwszy etap projektu za zakończony. Od dawna planowałem utworzenie sklepu online z modelami dedykowanymi tylko pod Blendera i tak oto dziś mogę pochwalić się efektem końcowym.

 

Chocofur to obecnie sklep z ponad setką płatnych i darmowych modeli mebli, przygotowanych bezpośrednio pod Blendera i silnik renderujący Cycles. Podzielone są one na 7 kategorii materiałowych (wood, steel, concrete etc.) i dostępne zarówno w paczkach (7 sztuk w każdej) jaki i pojedynczo.

 

Jednym z głównych celów jaki mi przyświecał przy realizacji tego projektu jest próba większego spopularyzowania Blendera jako narzędzia gotowego do tworzenia profesjonalnych wizualizacji wnętrz, mebli oraz architektury. Wszyscy wiemy, że poza samą funkcjonalnością oprogramowania, ważnym czynnikiem w codziennej pracy są także dostępne biblioteki gotowych modeli, shaderów itp. Na chwilę obecną Blender nie ma w tej dziedzinie zbyt wiele do zaoferowania, ale mam nadzieję że właśnie przez takie projekty jak Chocofur owa sytuacja będzie się stopniowo poprawiać.

 

Jeżeli chodzi o wybór modeli do kolekcji: mebelki które można pobrać ze strony są w wielu przypadkach nietypowe i niszowe (zwłaszcza betonowa kolekcja). Po wcześniejszych rozmowach z różnymi osobami na co dzień zajmującymi się zarówno projektowaniem wnętrz jak i wizkowaniem stwierdziłem jednak, że być może warto zaryzykować i wypuścić coś mniej oklepanego niż widoczne w prawie każdej wizce fotele Eamesów :)

 

Przy produkcji modeli pomagał mi kolega z forum - Michał Milewski, podpisujący się tu i ówdzie jako Mirage. Jak można się domyśleć, cały content graficzny sklepu został przygotowany w Blenderze i wyrenderowany w Cyclesie. Część okładek do packów z modelami to czyste rendery, inne zostały przepuszczone przez Photoshopa.

 

W bardzo niedalekiej przyszłości (uzależnionej głównie od ilości "po godzinnego" wolnego czasu) planuję otwarcie serwisu Chocofur.com, z którym sklep byłby bezpośrednio zintegrowany. Serwis poświęcony będzie przede wszystkim tutorialom o tematyce wizkowo - architektonicznej. Głównym założeniem jest utrzymanie jak najwyższego poziomu pojawiających się w nim materiałów. Blender pomimo tego że jest dziś świetnym narzędziem dla małych i średnich pracowni graficznych, nadal potrzebuje solidnego portfolio aby przekonać do siebie nowych użytkowników. I tak w wielkim skrócie - mam nadzieję że tworząc ten serwis, uda mi się do tego w pewnym sensie przyczynić :)

 

Poniżej zamieszczam kilka wybranych wizualizacji. Zapraszam tez do odwiedzenia sklepu, przeklikania itp. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, niech da cynk prywatnie przez forum lub Skype.

 

Komentarze i opinie bardzo mile widziane. Dzięki :)

 

link do sklepu: http://store.chocofur.com

 

01_wood_pack_02_A.jpg

 

03_concrete_pack_02_B.jpg

 

05_plastic_pack_02_A.jpg

 

07_decor_pack_01_A.jpg

 

06_light_pack_01_A.jpg

 

 

I jeszcze zestawienia po jednym modelu z każdej kategorii:

 

furni_01.jpg

 

 

furni_02.jpg

 

 

furni_03.jpg

 

furni_04.jpg[ATTACH=CONFIG]90556[/ATTACH]

Edited by le_chu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne! naprawdę czekałem na ten projekt od dawna. brakowało właśnie dobry materiałów tego typu samo modelowanie to nie problem ale z teksturowaniem zawsze był problem a tutaj wszystko gotowe :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

szacun tytan! super modele i renderki, brawo!

 

cieszy tez fakt ze powstal kolejny PL sklep z modelami bardzo dobrej jakosci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra :) Czy darmowe modele można we własnym zakresie konwertować na inne formaty i wykorzystać w innym software ? Fajne renderki, szczególnie zbliżenia na detal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne modele, materiały i renderki, gratulacje! Swoją drogą nie wiedzialem ze Cycles oferuje takie możliwosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie :)

 

NV - generalnie z modelami można robić co się chce, poza odsprzedawaniem itp :) Każdy z nich ma przygotowane pliki obj i mtl, siatka jest podzielona tak by łatwo nadawać nowe shadery więc nie ma żadnych przeciwwskazań by je konwertować na nowe formaty.

Edited by le_chu

Share this post


Link to post
Share on other sites

le_chu, fajna strona. Modele super. Dzięki za darmowe modele. Niektóre przydadzą mi się już teraz przy aktualnym zleceniu. Życzę powodzenia!

 

Fajna alternatywa dla blendswap. Tam wszystko free, ale tylko część na licencji CC-0. Jak się ściąga, to się okazuje, że z jakością modeli bywa różnie. Natomiast u Ciebie modele wyglądają super, dopracowane w każdym calu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna robota :) Brawo za inicjatywę stronka wygląda naprawdę dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Komentarze i opinie bardzo mile widziane. Dzięki :)

 

link do sklepu: http://store.chocofur.com

 

 

 

Modele i renderingi - pierwsza klasa, bez żadnych wątpliwości - GRATULACJE!

Jako początkujący blenderowiec natomiast chętnie bym razem z darmowymi modelami pobrał taką gotową scenę z ustawionymi mebelkami by parametry sceny i oświetlenia sobie podejrzeć... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy