Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda.

Kupiłem sobie tablecik Lifetec LT 9395. Jestem zupełnie zielony w tej materii i wolałem zacząć od najtańszego, zeby wogóle zobaczyć jak to jest.

 

Może ktoś z was miał podobny problem:

Podłączam tablet do kompa i Win xp nawet go nie wykrywa. Po instalacji sterowników poza nową pozycją w dodaj/usuń programy nic się nie dzieje.

 

Proszę o pomoc.

 

Ps. Może chociaż znacie stronkę, z której można ściągnąć najnowsze sterowniki do tego tabletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arcydraco

Zastanawiam się teraz nad kupnem tabletu, a po waszych wypowiedziać jestem raczej zdecydowany na wacoma...

Tyle że nie wiem jak wielkie znaczenie ma tutej wielkość obszaru roboczego?

Bo penpartnery są tańsze od volito ale takie małe i nie wiem czy się takim zainteresować wogóle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj się, ja kupiłem wacoma Volito2 (z obszarem A6) i jakbym miał kupowiać np. graphire to na pewno nie większy niż A5. A z tym męczeniem się ręki to na odwrót... bo chyba lżejsza jest dłoń od całej ręki?! No a poza tym należy się zastanowić w czym się ma lepszą czułość, bo ja na pewno dokładniejszy jestem kreśląc nadgarstkiem niż całym lokciem itp. Jak ktoś lubi machać rękami to proszę bardzo, ja tą czynność pozostawiam na pożegnania z bliskimi ;-) Tak więc duzo lepiej kupić tablet A6 lub A5 z dużą rozdzielczością (bo ona się najbardziej liczy) niż wielgachny A4, a jedynym wyjątkiem jest sytuacja kiedy jest się doskonałym profesjonalistą i tablet potrzebny jest do bardzo precyzyjnych działań... ale takich ludzi jest niewiele, a tablety dla nich koszt kilku tyś ;-)

No a co do firmy... mam wacoma i nie zamieniłbym na nic innego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prosze

ze 4 dni temu kupilem pentagrama o'pen xl ( a5) i na początku bylo naaawet niezle, dalo sie tym rysować troche, pomyslałem ze na początek sie nadaje...

az tu nagle wczoraj wieczorkiem wszystko sie zepsulo....

przestaly dzialać przyciski na piórku, razem z glownym tym na koncu, który dziala raz po raz, cos mu sie pomieszalo z obszarem roboczym i jeszcze kilka problemow

i teraz nie wiem, zobaczymy co z gwarancją

wniosek z tego taki ze jakościowo to pentagram nieistnieje ale dopuki sie nie zepsuje to mozna nim coś zrobić

jak ktoś sie troche zna na motoryzacji to porównalbym pentagramy do auta marki TAVRIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do braci rysujacej na tabletach :D

Jaki tablet polecacie dla poczatkujacego? Wacom czy moze inne? Interesuje mnie dobry tablet, z miare duzym obszarem roboczym, dobra rozdzielczosci, w cenie do 800zl [chociaz moze byc i wyzsza :)]

Z gory dzieki za odpowiedzi :).

BTW. Jakbyscie mogli to podajcie pare roznych modeli, zebym mial w czym wybrac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

ok ja mam pytanie chcialbym sobie kupić Volito2 i tak kombinuje troche jak najtaniej w polsce są po 260 zł ale znalazłem taką stronke

 

http://www.electronicscout24.de/catalog/article.do?keyword=volito+2+wacom&GCID=S16380x001&id=535050708033934223&sid=MzNFQzBCOTUxQUNEMEI5QjRGQTQ5QkZBNEQzRjBCRkIwMTEzMjc5NDE2MTY1OA

 

no i teraz pytanko: jak myslicie opłaca sie kombinować 40 E x 4 = 160 zł no ale transport i co z gwarancją. Prosze jezeli ktoś mogłby poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowilem o tym http://wacom.com.pl/index.php?name=Sections&req=viewarticle&artid=17&page=1

to jest a5 tyle ze w u nas jest on drogi

wiec wlasciwie to chodzilo mi o to

http://www.amazon.com/gp/product/B00030097G/103-5923616-7787865?v=glance&n=172282&n=507846&s=electronics&v=glance

ten sam model a cena jak widac :]

 

co do graphire to wyszedl jakos niedawno 4 a trojka chyba nadal jest w sprzedarzy napewno oba sa niezle, ale lepiej niech doradzi ci ktos kto uzywa tego na codzien :]

 

generalie to volito jest tylko a6 wiec meczy reke szybiej, bo rysujesz z nadgarstka wiecej niz z lokcia, a co do jakosci hmm nie mialem w rekach wiec sie nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volito2 mam ja i ogólnie jest bardzo dobry na początek... ale jak masz kase to kup od razu Indusa lub Graphire bo to co denerwujące jest w tańszych tabletach typu Volito to nie mały obszar, ale słaba przepustowość i przeskoki na kołach gdy je szybko rysujesz. I jeszcze raz zaznaczam bo maciekG, głupoty opowiada - obszar czym miejszy tym wygodniejszy, a reka sie w cale bardziej nie męczy a wręcz przeciwnie!!! Tyle tylko ze mały obszar nie nadaje sie zbytnio do wyspecjalizowanych grafik, gdzie najważniejsza jest precyzja i płynność. Owszem trafić na wybrany pixel zawsze idzie, ale to wszystko zależy od wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz rysowal tyle co Maciek, to zmienisz zdanie :]

 

 

Knysha - na Twoim miejscu wzialbym Graphire4 XL classic. Nie daja do neigo tej badziewnej myszy i softu ktorego i tak nie wgrasz. Kosztuje jakies 800zl, a parametry ma takie jak Graphire3 (z tego co sie orientuje to ma chyba jeszcze scrolle). Ja siedze na G3 i naprawde przyjemny tablecik.

 

Intuosa bierz tylko wtedy, kiedy przewidjesz, ze mozesz kiedys rysowac na powaznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojego g3? spoko, ale co najwyzej telefonem i za jakies 2h.

 

 

A co do tego co pokazales - dwa sotatnie linki pokazuja chyba ten sam tablet... Studio sie nie oplaca, chyba ze naprawde zalezy Ci na tym badziewnym oprogramowaniu (w co watpie) - 200zl w bloto. A bluetooth to nie wiem czy Ci sie przyda. Bedziesz musial ladowac baterie w tablecie - jezeli nie zamierzasz czesto wychodzic z tabletem (chociaz to tez nie jest dobry powod zeby to kupowac :P ) to odradzam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja na twoim miejscu bralbym to :P No chyba, ze naprawde planujesz ostro malowac i rysowac... piac sie w gore i dorownywac ludziom w choice gallery na CGN. W takim wypadku zaopatrzylbym sie jednak w intuosa :P

 

 

btw - pamietaj, ze to tylko opinia / stwierdzenie - niekoniecznie fakt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym sobie kupić Pentagrama Quadpen'a. (właściwie jak wszystko pojdzie głatko to kupie go w sobote) Jestem ciekaw co o tym myślicie. Czytałem poprzednie posty o tym sprzęcie i zdania są podzielone ale w większości pozytywne:) Mi wydaje się, że na początek mi wystarczy...(na początek i może troche dłużej;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no fakt, tlumaczenia to maja niesamowite! ale jak sie wczytasz to znajdziesz jeszcze pare duuuzo lepszych. Np. gdy normalnie pisze się o problemach z zamówieniem, towarem itepe to u nich mówi sie o "anomaliach":) kurde, matryks normalnie. No ale intuos3 A5 tanszy o 300 niz normalnie wiec waro chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec teraz wrażenia: no cóż... tablet jest bardzo fajny.. ale.. hmm..

nie sądziłem, że to bedzie aż takie trudne ;) Naprawde nie jest łatwo coś

narysować (w porównaniu np z kartką i ołówkiem), no zobaczymy jak to

bedzie.

 

Jeśli chodzi o sam tablet to polecam - naprawde porządny i elegancki, napewno rozmiar A5 byłby fajniejszy ale nie przeszkadza mi w sumie ta wielkość (A6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi wytłumaczyć czym różni się Wacom graphire3 classic a6 od Wacom graphire4 classic a6?

Jest to po prostu nowszy model ?? dane techniczne obu praktycznie się niczym nie różnią, a 4 jest nawet tańsza od 3.

Chcę kupić swój pierwszy tablet, kilka dni temu zdecydowałam się na graphire3 po czym znalazłam 4 i teraz mam mały dylemat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 3dbooster

Witam, mam takie pytanie: czy możliwe jest dokupienie (najlepiej nowego) piórka do tabletu Medion XXL? Ewentualnie, czy innych marek by pasowały do niego i jeżeli tak, to których?

 

Dzięki z góry za odpowiedz.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka posów i poczułem potrzebę skomentowania paru kwestii:

1. Rożnica między Volito a Volito2 to obudowa i oprogramowanie - to wszystko. Technicznie różni je tylko 2 przyciskowe piórko. Oczywiście lepiej kupić nowszy bo ładniej wygląda - taki błyszczący ;P

 

2. Ktoś napisał o przeskakiwaniu przy szybkim rysowaniu kół na Volito co jest brednią. Nie jestem w stanie zmusić tabletu do przeskoku choćbym nie wiem jak szybko wywijał ręką - przykład poniżej gdzie rysowałem z maksymalną szybkością ręki.

 

koafale9eb.th.gif

 

3. Wbrew kolejnej opini, która gdzieś tutaj się pojawiła cena nie przekłada się na niską jakość Volito. Jest bardzo starannie wykonany. Zachowuje się tak samo dobrze jak najdroższe modele uwzględniając oczywiście ograniczenia sprzętowe w stosunku do droższych modeli.

 

4. Jeżeli szukasz taniego (relatywnie) tabletu do rozpoczęcia przygody z rysowaniem to Volito/Volito2 jest najlepszym wyborem gdyż stosunek użyteczność/cena jest chyba najlepsza.

 

Na koniec taka mała uwaga. Co Wam (niektórym) tak ciężko przychodzi oswojenie z tabletem? o_O Nie chcę się tu chwalić czy coś podobnego ale ja pokochałem tablet od pierwszej kreski. Rysuje się zupełnie naturalnie tyle, że nie patrzysz na swoją rękę. Wszystko. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wakacje kupiłem Pentagrama O'pen XL i tylko straciłem na tym pieniądze. Od początku miałem z nim problemy. Kursor drżał podczas rysowania tak, że nie można było nawet trafić w przycisk od zamykania okna. Później odkryłem, że jeżeli dotknę ręką tablet od spodu to przestaje drgać (!). Dodatkowo narysowanie prostej kreski na tym "tablecie" jest nie możliwe (próbowałem od linijki). Sterowniki też nie bardzo chcą dobrze działać. W zeszłym tygodniu zainstalowałem u siebie neostradę i tablet przestał być wykrywany przez system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności