Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie wczoraj (bo juz po polnocy) otrzymalem volito2-i powiem ze mialem takie same obiekcje jednak teraz powiem ze najwieksze i optymalne dla moich potrzeb to a5 -a6 fakt nie za wielkie i do szczegolowych texturek pewnie przymale ale za 240zl to jak darmo:D-jakosc rewelka! no i art rage za darmoche:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tam niznam historii tego programu calkiem mozliwe ze bylo jak mowisz, imo swietnie sie w nim szkicuje :)

 

Co do tabletu to na poczatek kup cos z allegro za 60 zl :] obadasz czy Ci sie podoba czy nie ja do teraz niektore rzeczy robie myszka bo mi wygodniej ;) niektorzy nie potrafia sie obejsc bez tabletu no musisz sam zczaic do ktorej grupy nalezysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Kupiłem tablet xxl firmy medion lub Lifftec.No i mam instrukcje po niemiecku.Moze ktos ma taki tablet i moze mi powiedziec gdzie moge go skonfigurowac zmienic ustawienie tegoz tabletu?Głownym mankamentem jest to ze jak przenosze rysik na inna czesc tableu to kresli sie prosta linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szczescie w sumie bo ciezko jak cholera znalesc soft do tych tabletow mimo iz sa 10000milionow razy lepsze od pentagram xxl a kosztuja okolo 120 na poczatek tablet poprostu wymazony sam mialem przez kilka miesiecy i bylem zadwolony jak jasna cholera :) Naprawde na poczatek polecam kazdemu

 

a tutaj soft ktory udalo mi sie wyszukac :

 

http://www.mm.pl/~klicor/gtb41217win9xp.exe

 

Zainstaluj rr komp i pojawi Ci sie traju ikonka z tabletem mozesz zrobic wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam zamiar sobie kupic tablecik, a ze nigdy wczesniej na nim nie pracowalem to chcialem go zdobyc w miare tanim kosztem, na allegro znalazlem kilka ofert i nie na co sie zdecydowac moze Wy mi cos doradzicie?

 

tu tablet firmy Medion

http://allegro.pl/show_item.php?item=102012584

 

i tu tablecik Wacom'a A7

http://allegro.pl/show_item.php?item=102943163

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WACOM maly, ale ten medion slabo mierzy nacisk i jest dosc niedokladny a piorko bardzo delikatne

mam takiego, sprawdza sie, ale nei ejst to narzedzie do powaznej pracy (albo ja sie za bardzo do wacomow przyzwyczailem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miare tanim kosztem, na allegro znalazlem kilka ofert i nie na co sie zdecydowac moze Wy mi cos doradzicie?

 

tu tablet firmy Medion

http://allegro.pl/show_item.php?item=102012584

 

i tu tablecik Wacom'a A7

http://allegro.pl/show_item.php?item=102943163

 

?

 

Sugeruję z doświadczenia zakup WACOM'a może akurat nie tego ale z doświadczenia już własnego wiem, że MEDION to jedna wielka kicha [prz.]

i na prawdę lepiej wydać ciut więcej niż płacić za coś 2 razy.

W Twoim wypadku proponowałbym jednak zakup Volito2, ale to tylko sugestia.

 

Co do MEDION'a miałem XXL ale piórko zjechało mi się po niecałych 2 miechach. później miał problemy z poprawnym przekazywaniem moich kresek, a na końcu padł . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam że sie tak wetnę nie czytając całości ale to z braku czasu a planuje właśnie szybki zakup takiego sprzętu wielkośc a4 i mam pytanie czy to dobry moment - znaczy czy ceny sa aktualnie korzystne (w sensie zniszkuja czy zwyrzkują bo to zwykle sinusoidalnie bryka)śledzi to ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie zwyżkują, ani nie zniżkują ;)

 

Wacomy kosztują po staremu kupę kasy (zwłaszcza wyższe modele), i chyba nie planują być tańsze.

 

Mediony oraz podobne na allegro można kupić za grosze - bardziej już chyba nie stanieją, ale to i tak mało opłacalna inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku używam w pracy WACOM INTUOS3 (format A5) - jest doskonały, wcześniej przez 3 lata pracowałem na WACOM GRAPHIRE2 (A6) i też byłem zadowolony ale jednak jest dużo słabszy.

 

Na początku też myślałem że im wiekszy tym lepszy.

Jednak format nie jest ważny, ponieważ A5 i A4 ma tę samą rozdzielczość, czyli uzyskujesz takie same efekty na monitorze np. w Painter9, większy zajmuje dużo miejsca i trzeba się sporo na machać (aż łapa boli) ktoś kto wcześniej nie miał A5 powinien od tego zacząć a sam się przekona, że to jest w sam raz, byle nie A6 (to jednak jest za małe, często się zdarza wyjechać piórkiem na biurko)

 

Ważne parametry to (na przykładzie INTUOS3):

1. Rozdzielczość matrycy (5,080 lpi !!!) tak samo dla A5 i A4

2. Poziomy nacisku piórka (1.024 levels !!!) tak samo dla A5 i A4

3. Piórko w tym przypadku posiada opcję TILT (60 stopni), czyli jak go dodatkowo pochylisz to np. używając airbrush rozpylisz dalej zanikającą farbę (jak w realu!!!odlot)

 

Generalnie większość zalet, oprócz rozdzielczości kryje się w piórku, najistotniejsze jest to, żeby piórko delikatnie chodziło po tablecie, w GRAPHIRE po dłuższej pracy bolał mnie palec i cały nadgarstek od przyciskania (to samo zauważyłem w VOLITO i słyszałem od znajomych, którzy kupili coś w stylu PENTAGRAM) w INTUOS jest doskonale, piórko jest powleczone delikatną gumką, odrazu da się wyczuć wszystkie poziomy, chodzi perfekt i nie zdziera powłoki na tablecie i rysika. Do piórka INTUOS dostajemy dodatkowy wkład na sprężynce, przez co staje się jeszcze bardziej delikatny.

 

INTUOS3 A5 kosztuje około 1500 zł, ale jak ktoś poważnie podchodzi do tematu to uzbiera. Polecam wszystkim i zapomnijcie o A4 to hektar a cena kosmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, z jednym szczegółem: tilt to (jak dla mnie) zbędny bajer. Niby daje duże możliwości, ale w praktyce wychodzi na to, że równie dobrze mogłoby go nie być. Photoshop obsługuje to średnio, a w painterze i tak nie zawsze się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnei zbędnym bajerem są te dodatkowe przyciski i touchpady. Żenuła, wszystkie wyłączyłem, bo po co mi skróty na tablecie jak i tak mam wszystkie na klawiaturze, ponadto touchpady są tak ustawione że jak rysujesz, to na przykład obraz Ci się zoomuje niechcący. Taki głupi bajer żeby było że to nowy tablet. Wolałbym bez przycisków, a żeby był cieńszy na przykład.

 

ps. W szkole mamy jakieś graphire czy coś i piórka są żenujące, lepsze miałem w jakimś gównianym starym tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku używam w pracy WACOM INTUOS3 (format A5) - jest doskonały, wcześniej przez 3 lata pracowałem na WACOM GRAPHIRE2 (A6) i też byłem zadowolony ale jednak jest dużo słabszy.

 

Na początku też myślałem że im wiekszy tym lepszy.

Jednak format nie jest ważny, ponieważ A5 i A4 ma tę samą rozdzielczość, czyli uzyskujesz takie same efekty na monitorze np. w Painter9, większy zajmuje dużo miejsca i trzeba się sporo na machać (aż łapa boli) ktoś kto wcześniej nie miał A5 powinien od tego zacząć a sam się przekona, że to jest w sam raz, byle nie A6 (to jednak jest za małe, często się zdarza wyjechać piórkiem na biurko)

 

Ważne parametry to (na przykładzie INTUOS3):

1. Rozdzielczość matrycy (5,080 lpi !!!) tak samo dla A5 i A4

2. Poziomy nacisku piórka (1.024 levels !!!) tak samo dla A5 i A4

3. Piórko w tym przypadku posiada opcję TILT (60 stopni), czyli jak go dodatkowo pochylisz to np. używając airbrush rozpylisz dalej zanikającą farbę (jak w realu!!!odlot)

 

Generalnie większość zalet, oprócz rozdzielczości kryje się w piórku, najistotniejsze jest to, żeby piórko delikatnie chodziło po tablecie, w GRAPHIRE po dłuższej pracy bolał mnie palec i cały nadgarstek od przyciskania (to samo zauważyłem w VOLITO i słyszałem od znajomych, którzy kupili coś w stylu PENTAGRAM) w INTUOS jest doskonale, piórko jest powleczone delikatną gumką, odrazu da się wyczuć wszystkie poziomy, chodzi perfekt i nie zdziera powłoki na tablecie i rysika. Do piórka INTUOS dostajemy dodatkowy wkład na sprężynce, przez co staje się jeszcze bardziej delikatny.

 

INTUOS3 A5 kosztuje około 1500 zł, ale jak ktoś poważnie podchodzi do tematu to uzbiera. Polecam wszystkim i zapomnijcie o A4 to hektar a cena kosmo.

Nie wiem jak można piórkiem wyjachać na biurko. Widać nie kontrolujesz swoich ruchów. A6 wcale nie jest za mały, tylko A5 jest precyzyjniejszy i daje jeszcze lepsze czucie.

Wkrótce nowy wątek o tabletach bo powtarzanie ciągle tych samych rzeczy jest męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 dni Volito 2 i jestem zadowolony. To moj pierwszy tablet.

Miałem obiekcje do A6 ale jest w pelni wystarczający.

Polacam go i nie ma co się zastanawiać w jego kupnie. Sprawdza się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

zachęcona opiniami znalezionymi między innymi na tym forum, kupiłam sobie Volito 2. Na razie uczę się na nim rysować od nowa ;)

 

generalnie jest fajny, podoba mi się estetyka wykonania, przyjemnosc pracowania, format A6 nie wydaje sie za maly, czego sie najbardziej obawialam.

 

Jest jeden problem... co chwila zdarzają mi się 'przeskoki'.

rysuję cobie śliczne kółeczko a tutaj nagle linia leci mi 3 cm na bok, jakby mnie ktoś uszczypnął w trakcie rysowania w tyłek ;/

 

czy to jest spowodowane jakims polem elektromagentycznym?

oprocz kompa i monitora nic nie mam włączone obok, komórka też leży sobie gdzieś na drugim końcu pokoju. tak ma byc? ;/ to jest normalne? ;/

co jeszcze moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest Photoshop i jego debilny sposób używania zasobów systemowych. Polecam za raz po odpaleniu programu zwiększenie ważności procesu Photoshopa w menadżerze zadań. Powinno trochę pomóc. Wyłącz również wszystkie programy zużywające zasoby systemowe w nieregularny sposób typu eMule, wszelkiego rodzaju samoaktualizujące się aplikacje itd.

Polecam szkicować w innym niż Photoshop programie a kolorować w Photoshopie. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje działanie tabletu z funkcją pivot w monitorach LCD - przekręcam tablet o 90st czy jak? (sorry jeśli to pytanie już padło)

Kolejna sprawa to działanie standardowego tabletu (proporcje 4:3) z monitorem panoramicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje, jak nauczyliście się posługiwać tabletem ;/

rysunki na tablecie wychodzą mi na poziomie 3-letniego dziecka...

to normalne że trzeba się na tym uczyć rysować kompletnie od początku?

 

tak czy siak myślę nad sprzedażą, bo leży tylko i się kurzy...

już nawet myszą lepiej mi idzie rysowanie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne, że trzeba się uczyć zaczynając pracę na tablecie, jak dla mnie najgorsze na początku było rozdzielenie oka i ręki - rysujesz n tabliczce, a wynik masz na ekranie, ale to chyba każdy z tym się męczył na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy tablet voltio2 firmy vacom występuje również w formacie A5 i czy duza jest różnica w cenie w porównaniu z A6, który można kupić od 160 do 230 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka miesiecy temu kupilem sobie tablet niestety wtedy nie mialem o tabletach zielonego pojecia i kupilem to co kupilem. Jest to tablet filrmy Medion kupilem go glownie dlatego ze tani i ma duzy rozmiar (A3).

 

Postawilem sie zajac napowaznie grafika i od padziernika podejmuje studia idace w tym kierunku. No i teraz trenuje, trenuje i trenuje...

 

Tylko mam jeden problem... chdzi o poziomy nacisku... nie wykrywa mi ich. :(

To sie tyczy photoshota i photo-painta z pakietu coral 9. Ale juz np w dolaczonym oprogramowaniu, gdzie moge ustalac sile nacisku, edytowac obszar roboczy itp to kiedy testuje to wszystko jest ok.

 

Uzywam teraz Photoshopa CS2 i moze ktos wie co zrobic zaczelo mi wykrywac?

 

A i sory jezeli padlo juz takie pytanie ale nie znalazlem nic na ten temat.

 

Z gory dziekuje za jaka kolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No A3 duzy obszar i mi to pasuje :>

 

W PS'ie juz chyba wszystkie opcje wlaczalem, wylaczalem i nic to nie dalo rady... Juz nie wiem co moze byc przyczyna...

Mieliscie juz taki problem? Wiecie co moze byc przyczyna, cos moze wlaczylem albo wyjaczylem... A jeszcze jedno w PS'ie pracuje od nie dawana i go jeszcze nie znam za dobrze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności