Jump to content

Chronosculpt od NewTeka


adek

Recommended Posts

A teraz mam prośbę. Pisałem na podstawie informacji NetTeka, ale naprawdę do końca nie wiem dlaczego to jest taka "rewolucja". Czy ktoś w skrócie może mi to wytłumaczyć. Czegoś takiego faktycznie nigdzie nie ma. I jak to działa do końca?

 

Czym jest Autodesk Geometry Cache.

Link to comment
Share on other sites

Na filmiku wszystko jest jasno pokazane. Aplikacja jest na prawdę bardzo pomocna szczególnie dla tych którzy pracują przy wszelkiego rodzaju symulacjach, ci od razu widzą potęgę tego narzędzia. Bardzo często podczas symulacji czy to rigid body czy cloth dochodzi do interpenetracji których nie sposób naprawić a tak dzięki chronosculpt możemy to zrobić w kilka chwil oszczędzając wiele czasu ,nerwów i pieniedzy. Choronosculpt nie jest aplikacją stricte do sculptingu i nie jest konkurencją dla programów takich jak Zbrush czy 3dCoat , sculpting tutaj jest traktowany jako narzędzie do poprawy cache'u dla danej geometrii. Nie wiem czy wystarczająco dobrze to wyjaśniełem ale próbowałem:)

Adek Autodesk Geometry Cache to jak sama nazwa mówi cache dla softów z autodesku:) w Maya możesz go znaleźć w Animation/ geometry cache

Link to comment
Share on other sites

Kolejny aspekt to animacje obiektów organicznych. Takie poprawianie riga pod jedno konkretne ujęcie gdzie postać źle się deformuje to kupa roboty dla kilku osób. Z tą technologią shoot leci do modelera który poprawia na kilku klatkach kluczowych co trzeba i gotowe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy