Skocz do zawartości

wielki format


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie przygotowuję scenę pod render który ma być drukowany w formacie 100x70cm.

W PS ustawiłem sobie format 100x70 przy 150 dpi i wyszło mi 5906x4134 piks. Czy to wystarczy?

 

Próbowałem to przerenderować w 9000x6500piks ale rendering będzie za długo trwał z dobrymi ustawieniami.

 

A jak wygląda sprawa powiększania tego w PS - czy nie stracę ana jakości i czy wystarczy tylko po rozciągać gotowy rendering?

 

pozdrawiam

 

dodam jeszcze że renderuję za pomocą vray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jak wygląda sprawa powiększania tego w PS - czy nie stracę ana jakości i czy wystarczy tylko po rozciągać gotowy rendering?

 

Pewnie że stracisz. Zależy na jakie 100x70 to ma być drukowane. Ale wygląda na plakat, wiec 220-250 to minimum.

Niektóre rzeczy skalują sie lepiej drugie gorzej.

 

Wyrenderuj kawałek, wrzuć na finalny format, rozciągnij, i ocen jakość.

 

A Kramon dobrze gada z tą farmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Wszystko zależy od tego, co to dokładnie będzie - a raczej jak będzie oglądane. Jakiś czas temu drukowałem na formacie trochę większym niż 100x70 materiały, które miałem w rozdzielczości 3144x2320 :D Wyszło naprawdę nieźle, ale oczywiście do oglądania pod lupą się to nie nadawało. Do oglądania z odległości metra - jak najbardziej. :) Więc rozdziała 5906x4134 jak najbardziej będzie w porządku, nawet do bliższego oglądania.

 

Jeśli chcesz mieć jakieś porównanie - w takiej rozdzielczości na milimetrowym odcinku wyjdzie Ci ok. 6 "kropek". Oczywiście jeśli dobrze policzyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drukarnia podała Tobie, że wydruk będzie zrobiony w rozdzielczości 150 DPI to jaki jest sens renderu w rozdzielczości większej? Przy wydruku i tak Twoje np. cztery piksele zostaną wydrukowane jako jeden punkt - zakładając, że zrobiłeś 2x większy render niż wynika to z obliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,to stary temat, ale nie chce zakładać nowego bo pytanie troszkę podobne :)

 

Będę niedługo robić render w dużym formacie - coś około 200x300cm, plakat. Do tej pory największy render robiłam na formacie niewiele większym niż b2. Przy rozdzielczości 200dpi przeliczając w PS wychodzi to 23622 x 15748 pikseli, czyli sporo ;) czy wystarczy 100dpi? Może moje pytanie jest zbyt ogólne - ale czy przy takim dość sporym formacie należy szczególnie zwrócić uwagę na jakieś ustawienia? Żeby render nie robił sie 4 dni ;)?

Edytowane przez Vinelseen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - wiesz co - ja osobiście robiłem ostatnio jakąś wizkę na oklejenie samochodu i była w podobnym formacie jak piszesz. Ja miałem ustawione około 8000x6000 i powiem Ci szczerze , że tyle w zupełności wystarczyło na samochód. A myślę ,że na Twoją pracę nikt z odległości 20 cm patrzeć nie będzie tylko po to są wielkie formaty aby z daleka było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności