Skocz do zawartości

Lunapark


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ramach kary za moją poprzednią pracę wyznaczyłem sobie nową scenkę z dużą ilością enviro o którym nie mam żadnego pojęcia ;)

 

Tym razem chciałbym to jednak zrobić jak należy i poprosić was o pomoc. Będę wdzięczny za wszystkie opinie i rady.

 

To chcę osiągnąć: http://img826.imageshack.us/img826/1458/6g3v.jpg

 

Mam już:

 

Deseczki, na razie tylko jedna tekstura, chciałbym się dowiedzieć co o tym myślicie: http://imageshack.us/a/img202/7999/lp71.jpg

Są czarne paski przez displace ale to się naprawi jak uznacie, że deseczki są w porządku.

 

Trawa i liście: http://imageshack.us/a/img59/1420/kn1b.jpg

 

Najmniej zadowolony jestem z liści, jest to zwykły materiał z opacity, diffusem, reflectem i normal mapką. Tesktury z cg textures. Nałożyłem to na plejna z lekko wygiętymi rogami do góry. Jednak coś mi w tym nie pasuje. Może powinien być on trochę bardziej przeźroczysty ? A może powinienem liście wykonać inną metodą ?

 

Proszę was o pomoc i opinie. Mam nadzieję, że z waszą pomocą będę mógł osiągnąć jakiś przyzwoity poziom tej scenki :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zernat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Machnąłem ławeczkę:

 

z2i7.jpg

 

Sculpt jeszcze troszkę poprawię, moje pierwsze podejście do zbrusha na serio. Ciężkie to rzeźbienie ;p

Myślicie, że jest sens dodać jeszcze trochę spawów bądź detalu gdzieś ?

 

Będę się teraz chyba brał powoli za diabelski młyn jednocześnie szukając po internecie tutków o enviro bo nie wiem za bardzo jak rozegrać sprawę z tą roślinnością. Ze splajnów zrobić łodygi i rozrzucić po tym liście ? Czy jak ? xd

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki

1. Deski po co w nich jest displacement (na przyszłość aby ci nie rozwalało siatki na krawędziach zaznacz opcje keep continuity) ogólnie ładniejza deske dostaniesz ze zwykłego boxa z chamferem na krawedziach, a w materiale z zastosowana mapa normal bump. Do tworzenia map proceduralnych bardzo dobry jest http://shadermap.com/home/ mały i niedrogi program a bardzo przydatny.

2. Liście stworzone jak najbardziej poprawna metodą można dodać im modyfikator bend i twist aby je troszkę powykręcać. Co do materiału to na pewno należy nadać połysk zielsko zasadniczo nie jest matowe :) dobrze by było także dać teksturę do translucent i normal bump, to na temat połysku tyczy się także twojej trawki :)

3. Roślinność albo możesz to tworzyć przy pomocy skryptów takich jak http://www.avizstudio.com/tools/atree3d/ , http://www.onyxtree.com/stormx.html odpłatny, darmowy http://graphics.uni-konstanz.de/~luft/ivy_generator/ albo po prostu przez poly modeling

4. Co do ławki to coś mi się wydaje ze ona jest nie proporcjonalna szczególnie system nośny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ławeczkę, displace zamieniłem na bump'a i poprawiłem troszkę proporcje, nie są one dokładnie takie jak w twoim obrazku Marcin88, ale myślę, że faktycznie wygląda to teraz trochę bardziej naturalnie

 

sti7.jpg

 

Włączyłem też color mapping :p

 

Znalazłem też fajny tutek od VizPeople na temat trawy, także chyba zmienię to moją.

 

I muszę wybrać też parę liści z cgtextures, bo myślę, że dobrze będzie dać jeden rodzaj liści na te pnącza, a inny na krzaki i inny na drzewa, mam rację ?

 

Ziemię załatwić jakąś teksturą z bumpem nałożoną na plejna z noisem, czy może jakoś inaczej ?

 

I w kwestii liści, desek, ziemi powinienem korzystać z normal mapek czy z bumpa ? Kiedyś słyszałem, że normal mapka jest lepsza ?

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ziemia ma być mocno widoczna albo zbliżenia jej to można nawet dać lekkiego displa, tak to wystarczy bump , po co ci noise masz w editabled poly takie narzędzie jak paint deformation. Ładniejsze efekty otrzymujesz przez stosowanie normal map a najważniejsze ze pod pewnymi kątami kamery powierzchnia będzie nadal widoczna jako nierówna nie tak jak w przypadku bump

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymęczyłem takie rzeczy:

 

Poprawiona trawa jasne oświetlenie i dof (muszę przy okazji poprawić bump'a na łące): http://imageshack.us/a/img600/7804/vroj.jpg

Poprawiona trawa słabsze światło bez dof'a z bliska: http://imageshack.us/a/img577/4412/e89r.jpg

I młyn: http://imageshack.us/a/img560/7898/f1r4.jpg

 

Materiałów młyna nie tykałem za bardzo, nie wiem też co za detal tam jeszcze dać, czy może odpuścić już ponieważ po pierwsze na młynie będzie dużo zielska, a po drugie jest to raczej drugi plan. Co o tym myślicie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie baw się w postprodukcje w trakcie modelowania sceny

2. Trawa jest zbyt monotonna nadaj jej skalowanie a także wychylenia nie tylko obrót

3. Czym jest zrobiona jedna trawka mało naturalnie wygląda ta segmentacja matka natura nie kocha kanciatych kształtów:) jeśli to robiłeś splajnem to masz w nim opcje interpolation wystarczy podbić współczynnik step

4 Cały czas coś nie tak jest z proporcjami tej ławki a dwa materia tych desek nie wygląda drewniano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, dof jest z kamerki vray'a.

 

Z trawka sprawę rozegram tak jak mi radziłeś i widziałem na tutkach, zrobię z 5 źdźbeł, i na każdy nałożę bend'a i twist'a i to wszystko pójdzie do paint'a albo scaterra.

 

Trawka jest z plejna, myślałem, żeby później tą na pierwszym planie rozłożyć ręcznie i zwiększyć ładnie ilość poly, a te z tyłu zostawić tak jak jest. Chyba, że mimo to raczej warto dodać poly ? No i jeśli tak, to do ilu dojechać ? Do 50 ?

 

Dół ławeczki został zakryty przez trawę, ale poprawie to jeszcze. Zastanawiam się, czy z materiałami walczyć teraz, czy może raczej jak już będę miał scenę i oświetlenie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymęczyłem takie zielsko:

a2rv.jpg

 

Powinno się chyba jednak bardziej błyszczeć, mam rację ?

 

I mam jeszcze jedno pytanko, jak mogę nadać obiektowi random id materiał ? Chciałbym stworzyć do tego z 3 materiały vray'a każdy z trochę innymi kolorami aby to lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atachujesz wszystkie liście do jednego obiektu

http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/random-material-id

i nadajesz Multi/Sub-Object Material

ale jeśli roślinki nie będą na pierwszym planie bardziej polecam zająć się tym w postpro

(przyda ci sie do tego maska pozyskana np za pomącą vrayMtlId )

 

na marginesie. pewnie ci sie przyda http://www.guruware.at/main/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak bardziej od kontroli hue itp. wolałbym chyba normalnie zrobić inną mapkę diffuse i reflect. Chociaż ta multi texture map też ma potencjał z tego co pogoglowałem.

 

Skorzystam bardzo chętnie z tego random material id.

 

I właśnie też zastanawiam się jak rozegrać tą sprawę lian/łodyg. To ivy wygląda nawet nieźle, tylko crashuje się na mojej scenie :/

 

Jeżeli nie skorzystał bym z Ivy to są jeszcze jakieś inne skrypty czy może najlepiej będzie pobawić się splajnami bo będę miał też większą kontrolę ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tutkiem eksportuję plik obj, zwracając uwagę na to aby wszystko zaatachować i aby były triangle, jednak program nie chce wczytać, jest could not open obj file :/

 

Ma może ktoś jakiś pomysł ? Nie mogę nic wygooglować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, pierwszy raz się spotykam z tym, że program nie chciał poprawnie działać bo mój profil nazywa się Michał, dzięki :)

 

Powalczyłem z tym trochę, ale kontrola nad tymi gałęziami jest naprawdę malutka mimo tych suwaków.

 

Mały test: http://img27.imageshack.us/img27/5369/nuwv.jpg

 

Powalczę jeszcze aby to bardziej przypominało bluszcz, ale jakoś tego nie widzę. Gdybym odpuścił sobie jednak tego ivy generatora, to są jeszcze jakieś skrypty godne uwagi, czy może będę musiał się bawić splajnami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, pierwszy raz się spotykam z tym, że program nie chciał poprawnie działać bo mój profil nazywa się Michał, dzięki :)

 

Powalczyłem z tym trochę, ale kontrola nad tymi gałęziami jest naprawdę malutka mimo tych suwaków.

 

Mały test: http://img27.imageshack.us/img27/5369/nuwv.jpg

 

Powalczę jeszcze aby to bardziej przypominało bluszcz, ale jakoś tego nie widzę. Gdybym odpuścił sobie jednak tego ivy generatora, to są jeszcze jakieś skrypty godne uwagi, czy może będę musiał się bawić splajnami ?

 

a w jakim programie 3d pracujesz?

 

http://www.thegnomonworkshop.com/store/product/989/Creating-Plants-in-Maya%7B47%7DMental-Ray#.UqWhK_TuJ8E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentowałem trochę w tym ivu generatorze i wyszło mi coś takiego: http://img401.imageshack.us/img401/7546/jzu1.jpg

 

Mam mieszane uczucia :/ Młyn raczej będzie na drugim planie, względnie za jakiś enviroment fog'iem. Ale chcę żeby to wyglądało jak najlepiej.

 

Pierwszym problem są łodygi, zastanawiam się ciągle czy ten ivy generator jest dobrym pomysłem, bo na bluszcz to nie wygląda ;p

 

A drugim problemem jest rozmieszczenie liści. Mimo, że daje aby były one pochylone do dołu (+ oczywiście pewna wartosć losowa) to daję aby miały losowo 360 stopni do manewru, to nie wygląda to naturalnie.

 

Czy może mógłbym was prosić o jakieś rady ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liście za gęsto (jak naciągnięte na nitkę) i za mało rozgałęzień na łodygach. Nie znam się na ivy generatorze, ale z tego co widziałam musi się to dać zrobić lepiej, i te dwie opcje (jeśli takie są) należałoby dopasować (gęstość liści i rozgałęzienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Teraz bardzo fajnie to wygląda. Ale najważniejsze, żeby Tobie się podobało! Ja bym bardzo delikatnie pogrubił gałązki - chyba że zadziałał aa w podglądzie i dlatego zginęły. Ale i tak to będzie tło, pewnie dasz dofa - więc myślę, że jest spoko.

 

Ciśnij dalej, powodzenia! Będę zaglądał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za to co ja napisze ale to jest tandeta, nie spiesz się poświeć godzinę albo dwie na zapoznanie się z możliwościami generatora ivy lub gwivy szczególnie ze na stronie miałeś videotutorial omawiający dokładnie co do czego służy lub opis funkcji, trochę nauki i dostaniesz potem dosłownie w kilka minut odpowiedni efekt żeby nie było ze jestem gołosłowny to poniżej to zaledwie 3 minuty pracy w ivy zrobione na szybko żebyś zobaczył co można osiągnąć przy takim rusztowaniu jak u ciebie :)

uhbq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie. Jestem gotów na najtwardszą i najcięższą krytykę, w końcu, ja chcę się czegoś nauczyć a wy dobrowolnie poświęcacie swój wolny czas, no nie ? ^^

 

Tylko prosiłbym o jakieś podsumowanie, bo z pewnością widzę, że u ciebie jest jeszcze mniej liści, tzn. u mnie jest zbyt gęsto ?

 

No i u mnie dół wygląda fatalnie ale on będzie zasłonięty przez inne krzaczki, i nawet mi trochę na rękę, że u dołu się to tak rozchodzi bo to nada "dzikości" całej roślinności. A generalnie ma to być park zarośnięty, zapuszczony, stary itp.

 

Chyba, że ja (co jest bardzo prawdopodobne xD) nie umiem wyciągnąć wniosków. Mógłbyś mi wytłumaczyć co powinienem poprawić trochę bardziej łopatologicznie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bajkowość tylko u Zernata liści są za gęsto przez co roślina zatraca na wyglądzie, warto pobawić się parametrami birth aby spowodować że liście im dalej na gałęzi tym mniejsze. Dodałbym jeszcze rośliny idące od dołu tak aby wyglądało że jednak roślinność przyszła od dołu a nie ze środka diabelskiego młynu.

Zernat napisz na czym ci się wykłada gw ivy bo jednak on daje trochę więcej możliwości jeśli chodzi o wprowadzanie chaosu w roślinie.

Miłosz ja mu nie mówię ze ma całość zmieniać tylko co nadać aby jeszcze ładniej wyglądało, a ta roślinka była tylko szybka pokazówka jak by miała być do wizki to wymagała by jeszcze dopracowania. A w ogóle sam pomysł bardzo mi się podoba i kibicuje mu od początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiu wykrzacza się po postawieniu generatora w scenie, ale wyeksportowałem sam młyn i zacząłem się bawić tam tym generatorem, zobaczę co mi wyjdzie. Może faktycznie uzyskam coś lepszego, ale na razie jadę na oślep z tym :P

 

W międzyczasie zająłem się rollercoasterem z tyłu. Ale mam już 3 problemy:

 

1. Szyny chciałem zrobić ze splajna, najpierw jedną a później skalując drugą automatycznie, czy jest do tego jakaś konkretna opcja czy muszę faktycznie skalować a później ręcznie je dopasować do siebie ?

 

2. Z tym sobie już poradziłem xd

 

3. Macie jakiś sprytny pomysł na zrobienie tego rusztowania czy może muszę się zwyczajnie pobawić z kopiowaniem i ustawianiem ?

 

Pozdrawiam.

 

@UP: Zapewne mówisz o tych odstających pędach ? Sam jeszcze dokładnie nie wiem, tak jak pisałem, poeksperymentuje jeszcze chociaż obecna forma mi się całkiem podoba, ale będę eksperymentował jeszcze zgodnie z radami Skalpela :)

Edytowane przez Zernat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że to wygląda słabo.

 

Ale nie mam pomysłu jak mam jakoś sprawnie te iksy porobić w tym rusztowaniu. Mam tutaj na myśli od strony technicznej, jedyne co mi do głowy przychodzi to ręczne ustawienie tego co mi się szczerze mówiąc nie uśmiecha ^^

 

Czy może ktoś z was mógłby mi coś doradzić w kwestii tego rusztowania ( i w kwestii krzaczków, bo z nimi ciągle przegrywam ?) ?

 

Dzięki i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rusztowania - na pewno nie ma co kombinować nad detalem, jeśli chcesz je ustawiać tak jak na refce. Przede wszystkim - nie robić tego ręcznie, bo się można zamordować :D

 

- Zrób sobie jeden "słup", takiej wysokości, jaka będzie odpowiadała maksymalnej wysokości Twojej kolejki,

- scal to do jednego obiektu "editable poly",

- stwórz shape (spline), który będzie wyznaczał kształt Twojej kolejki, oczywiście zrób to w trzech wymiarach: szerokość i długość jak i wysokość

- teraz rozmieść swoje słupki po całym splajnie, skasuj wszystko poniżej pewnej wysokości, żeby mieć dół słupków kończący się na tym samym poziomie.

 

Wszystko przygotuj sobie tak, żeby kształty się "zapętlały", będzie to najlepiej wyglądało. A na pewno też umieść kolejkę od razu w scenie i zastanów się ile jej pokażesz, co będzie widać - jaka też będzie głębia ostrości i ile tego wszystkiego tak na prawdę wyjdzie - okaże się, że nie warto było tyle nad tym siedzieć, wystarczyło tylko zaznaczyć ten kształt. :)

 

Skup się przede wszystkim na pierwszym planie.

 

Powodzenia, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślałem, że robienie tego ręcznie to głupi pomysł ^^

 

Muszę ci powiedzieć, że robiłem to wcześniej tak jak mi poleciłeś. Nie wychodziło, ale jak przeczytałem twojego posta to doszedłem do wniosku, że musi się dać i poszło. Zamiast krzywej linii, skopiowałem ją i spłaszczyłem, wtedy jakoś to zaczęło wyglądać.

 

Focia: http://img826.imageshack.us/img826/6842/f2qs.jpg

 

Teraz problem jest taki, nie wiem za bardzo jak jakoś sprytnie uciąć górę, próbowałem booleanem ale obiekt jest zbyt skomplikowany i sobie nie radzi, nie wiem czy może jakoś slice plejnem się pobawić ? Czy jest jakaś szybsza metoda ? Bo nie mam wystarczająco poly aby przyciąć górę aby pasowała mniej więcej.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

 

@Edit: Masz rację z tym pierwszym planem, jak ogarnę tą kolejkę to wracam do walki z krzaczkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tych dwóch sposobów:

1. Boolean, na różne sposoby, aby odciąć to np planem, boxem w ksztalcie toru. Nie musisz odrazu odcinać całości możesz planem wyznaczyć scieżkę, a potem przejść do panelu Modify i tam z pomocą ctrl lub shift kliknąć na polygon i zaznaczy Tobie część którą jesteś zainteresowany. Kurcze nie mam teraz dostępu do maxa i nie umiem tego wytłumaczyć na tyle aby było to zrozumiale i nie wiem czy w tym przypadku by podziałało:P

2. Powiedzmy ze masz te rusztowanie jako całość, wyznacz ścieżkę samą linią , ustaw ją na poziomie na którym chcesz odciąś zeskaluj ją tylko na tej poziomej płaszczyźnie tak aby wychodziła poza obrę rusztowania i użyj ShapeMerge z Compound objects. Powinno podziałać, będziesz miał odrysowaną na rusztowaniu sciezke na polygowach i sobie łatwiej wytniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też bym użył booleana - tutaj ze względu na odległość obiektu od kamery nie musisz się martwić o błędy w siatce.

Wyodrębnij sobie ze swojego toru (który oprócz tego że ma kształt kolejki, ma również odpowiednie górki i dołki) spline - przekształć tego spline'a na obiekt renderowalny, zrób z niego np. prostokąt - konwertuj do editable poly i już masz ładny obiekt za pomocą którego możesz ciachnąć rusztowanie.

Automatycznie podzieli Ci się ono na 2 elementy, po prostu ten element górny wykasuj.

Pamiętaj tylko, żeby ten kształt o przekroju prostokąta był odpowiednio szeroki, żeby pokrył całą szerokość rusztowania!

 

Powodzenia, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :)

 

Focia: http://img34.imageshack.us/img34/8933/3tl4.jpg

 

Jest sporo błędów, ale faktycznie to będzie 3 plan + dof, także myślę, że macie racje i nie ma co szaleć :P

 

Chciałbym was prosić jeszcze o radę odnośnie krzaków, z tym ivygeneratorem to nie idzie po mojej myśli. Pogoglowałem i widzę, że ludzie używają do tego celu SpeedTree. Jest sens ogarnąć tego ST i z tego zrobić te krzaki czy jest może jakiś inny/lepszy sposób ?

 

Ponieważ jak na razie potrzebuję dwóch rodzajów krzaków, jedne takie bardzo dzikie pod diabelski młyn, i jedne takie troszkę bardziej ogarnięte na lewą stronę kadru.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i jest elegancko.

 

Ja bym krzaki w tle na pewno machał za pomocą plane'ów z teksturami kępek liści i map opacity. Jednak to, co jest bliżej ekranu - walnąłbym za pomocą cząsteczek/scattera - rozprowadzenie listków po powierzchni przypominającej kępkę liści czy nawet na wymodelowanych gałązkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dłubał ręcznie - to nie jest taka robota jak się wydaje. Zrób sobie kilka różnych typów gałązek i potem je pomieszaj, poobracaj, przeskaluj. Teraz się namęczysz w tym projekcie i przy innych projektach będziesz mógł tego używać - więc nie jest to też taka głupiego robota. ;)

 

Co do speedtree to się nie wypowiem - nie używałem. Po wygooglaniu patrzę, że tam wszystko jest na jedno kopyto. Ale przetestuj, może będzie Ci odpowiadało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie zwłokę, dopadła mnie grypa i to nie ta "zwykła" ;/

 

No to jest wstyd, żeby tak ze zwykłymi krzakami przegrywać. Ale dziwne jest też to, że nawet tutków o krzakach na internecie nie ma nigdzie, a googlowałem i Digital Tutoros przeglądałem, no pusto po prostu ...

 

Wymęczyłem coś takiego z ręcznych gałęzi: http://img850.imageshack.us/img850/3392/1dxj.jpg

 

Ale nie wiem co o tym myśleć. Wydaje mi się, że gałęzie powinny mieć więcej poly i powinny być bardziej obłe, kręte itp.

 

Co o tym myślicie ?

 

Czy mógłbym was prosić jeszcze o parę rad w tej kwestii ?

 

Dzięki i Pozdrawiam :)

 

@Edit: I tak podczas kontemplowania i tentegowania to pomyślałem sobie, że jak będę już finalnie te krzaki układał to nie będę układał po scenie całych krzaków tylko ręcznie te gałęzie. Myślę, że dzięki temu cała roślinność będzie bardziej "spójna" i bardziej dzika, co sądzicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powalczyłem dalej. Oto efekt: http://img822.imageshack.us/img822/9229/ni4l.jpg

 

Rozjaśniłem trochę HDRKę. Myślę, że jak dopasuję oświetlenie to powinno to wyglądać chyba nieźle, ale jestem pewien, że doradzicie mi co jeszcze mógłbym poprawić :D

 

Pobawię się teraz trawą, i może zacznę powoli składać scenę, żeby na koniec zająć się tym drzewem (myślałem o szybkim box modelingu i eksporcie do zbrusha, żeby nie musieć tego mega dokładnie teksturować ^^)

 

Na drugim planie pomyślałem, że porozrzucam też trochę chwastów na plejnie z opacity.

 

Pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 3 post pod rząd, mam nadzieję, że nie dostanę warna :P

 

Kiedy już prawie byłem mniej więcej zadowolony z moich krzaczków to dostałem mejla od evermotion w którym przy okazji było parę prac ludzi z forum ... no nie powiem, wpadłem w mini depresję xD : http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?99917-River-Side

 

Ułożyłem też przy okazji tą moją scenkę i potrzebuję właśnie tych krzaków nie tylko pod ten diabelski młyn i w tło przed kolejką (co pewnie rozegram faktycznie plejnami), ale potrzebuję ich też na pierwszy plan na lewą stronę kadru.

 

Próbowałem już ręcznie modelować te gałęzie ale wtedy ten krzak zbyt biedny wychodził. Teraz chyba użyję tego tutka: http://www.youtube.com/watch?v=rOMkY350CiY

 

Co o tym myślicie ? A może jest jakaś lepsza metoda jednak na te krzaki ? Przyjmę wszystkie rady i wskazówki ;)

 

Pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie masz się co tak załamywać większosc tych wypasionych prac z zielskiem powstaje przy pomocy gotowych modeli i zastosowaniem profesjonalnych pluginów do tworzenia terenów zielonych jak forest pack pro, onyx czy multiscatter. Rzadko się kto z nas tak pierniczy w zabawę z tworzeniem każdego modelu zielska a jeśli już to robisz jeden krzaczek a potem go deformujesz sam albo robi to za ciebie jakiś scatter :) Metoda pokazana w tutku godna polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy i link do tematu :)

 

Wiem, że prace z Evermotion trzymają wysoki poziom (zauważyłem można rzec :D ), ale skoro oni tak potrafią to ja też ... tylko, że jeszcze o tym nie wiem xD

 

Mam coś takiego: http://img585.imageshack.us/img585/1383/w1z4.jpg

 

Ale to ciągle nie nadaje się na pierwszy plan. Zmienię chyba liście i dodam takie malutkie gałązki aby scatter miał się na czym rozłożyć. Sprawdzę jak to wtedy będzie wyglądać.

 

Pozdrawiam i dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roslinka sama w sobie wygląda niezle ja poprawiłbym trochę shadera lisci. Wiecej specular(reflection), no i liscie "przepuszczają swiatlo"(translucency).I jeśli to projekt finalnej sceny, to raczej skala roślinki calkiem pomylona(porównaj wielkość jednego liscia na krzaku do ławki powyrzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do speedtree to się nie wypowiem - nie używałem. Po wygooglaniu patrzę, że tam wszystko jest na jedno kopyto. Ale przetestuj, może będzie Ci odpowiadało. ;)

Jak tam widzisz, ze wszystko na jedno kopyto, to może rzeczywiście się nie wypowiadaj. Ten program ma tyle możliwości!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności