Skocz do zawartości

Lunapark


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam widzisz, ze wszystko na jedno kopyto, to może rzeczywiście się nie wypowiadaj. Ten program ma tyle możliwości!!!

 

Dlaczego drogi kolego mam się nie wypowiadać? :) tak uważam po przejrzeniu galerii więc tak piszę. Możliwości może i ma, dużą liczbę różnych suwaczków też może mieć - ale wszystko to, co wyszło z tego programu jest NA JEDNO KOPYTO. Nie widzę możliwości jakiejkolwiek stylizacji roślinek, wszystko dąży do realizmu. A nawet jeśli są jakieś takie możliwości - to się tym nie chwalą, tyle.

 

Zernat - wg mnie ok to wygląda, fajnie że udało Ci się tak zrobić, że listki/gałązki się nie przenikają. Gdzie dokładnie chcesz te roślinki wstawiać, bo piszesz coś o pierwszym planie - a na koncepcie roślinek na pierwszym planie nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Walczę z tym materiałem, postaram się coś jeszcze dziś wrzucić.

 

Co do przenikania to czysty fart :P Multi Scatter i collision mały.

 

Ten concept jest w proporcjach 4:3, szczerze mówiąc to chciałem to jednak myknąć w 16:9 bo to 4:3 trochę "dławi" mi wszystko. Ale z kolei jak ma być tak szeroko, to muszę czymś wypełnić te boki, pomyślałem, że może myknę właśnie kawałek takiego chwasta po lewej stronie. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można przyciąć do 16:9. Dosłownie przyciąć! Wrzuć sobie do PS nawet ten koncept, wybierz kadrowanie 16:9 i ściągnij to do samego dołu, przycinając górę diabelskiego młynu. Według mnie dużo ciekawiej to wygląda, dość ładnie się zamyka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie pomyślałem aby w ten sposób to przyciąć. Za niedługo powrzucam do sceny zielsko to pobawię się kadrowaniem.

 

Co do tej przezroczystości, to nie wiem czemu tak dziwnie się prezentuje na tych liściach. Na trawie mam takie same ustawienia i wygląda ona bardzo przyjemnie (w mojej opinii oczywiście :P ). Zobaczę jak to będzie wyglądać przy finalnym oświetlenie, wtedy pewnie będę jeszcze walczył. Generalnie myślałem żeby materiały dopieszczać przy finalnej scenie i oświetleniu.

 

Przy tym kadrowaniu tak sobie jeszcze pomyślałem, że może mógłbym spróbować odrysować tą dziewczynkę i później jakoś ładnie wmontować w tą scenę, taki "hołd" dla przemijania i dla mangi xD

 

Problem w tym, że jestem totalnym beztalenciem jeśli chodzi o rysowanie, ale może w ramach zbierania doświadczenia chociaż popróbuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie widzę możliwości jakiejkolwiek stylizacji roślinek, wszystko dąży do realizmu. A nawet jeśli są jakieś takie możliwości - to się tym nie chwalą, tyle.

 

Oj kolego, naprawde nie wiesz o czym piszesz. No ale koniec offtopu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wam :)

 

Zmieniam ustawienia na bieżąco. Przeczytam też z pewnością ten poradnik. Jakbyście wpadli może jeszcze na jakiś pomysł związany z optymalizacją VRay'a to ja bardzo chętnie ^^

 

A w kwestii Maxa, to drzewo muszę jeszcze poprawić. Na renderze okazało się, że ten szybki sculpt wygląda jednak tragicznie xD Teraz pojadę po prostu łady box modeling wtedy unwrap, turbosmooth albo dwa i ładna teksturkę może z dispem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Z optymalizacją jeszcze walczę. W międzyczasie zrobiłem drzewko, bo ostatnie było jednak fe. Ale mam pewien problem z teksturami. Unwrapa robiłem przed Turbosmoothem i dlatego po TS'ie tekstury wyglądają następująco:

 

http://imageshack.com/a/img34/2686/5r1c.jpg

http://imageshack.com/a/img560/7017/9man.jpg

 

Pamiętam, że była gdzieś taka sprytna opcja, że mogłem ręcznie na modelu teksturę rozciągnąć. Gdzie to było ? Czy może jest może jakiś fajniejszy sposób na poprawę tego ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp prac:

 

ddm6.jpg

 

Wiem, że do zmiany/poprawy mam obecnie:

 

- dodać więcej rodzajów drzew i krzewów na 3 plan

- zróżnicować liście na tych paprotkach itp. (mam zamiar pobawić się color correction poszczególnych liści i powyginać niektóre z nich bend+twist).

- zrobić coś z tym drzewem (jeszcze nie wiem dokładnie co xd)

- poprawić bluszcz na poręczy ławki

 

Co jeszcze powinienem zmienić bądź poprawić prócz tych rzeczy które już wypisałem ?

 

Dzięki i Pozdrawiam :)

 

PS. To jest oczywiście beż żadnej postprodukcji :P

 

@Edit: Chętnie przyjąłbym też jakieś rady na temat oświetlenia, obecnie jest to VRay Sun + HDRI. Ale myślę, że ta scena wyglądała by trochę lepiej z lepszym oświetleniem. Chciałbym osiągnąć takie ładnie czerwonawe oświetlenie jak w tym arcie, ale nie wiem jak za bardzo to zrobić :/

Edytowane przez Zernat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, HDRK'ą świecę i mam ją w otoczeniu też.

 

Zróżnicowałem trochę roślinki, dodałem więcej rodzajów drzew na 3 plan (ciągle myślę, że to jednak zbyt mało i zbyt gęsto, poprawię to). Za to z materiałem bluszczu na poręczy muszę się jeszcze pobawić, z jakiegoś powodu babole tam wychodzą :/

 

I wygląda to dla mnie też trochę zbyt mało dziko. Pomyślałem, że mógłbym spróbować bardziej zróżnicować skalę trawy. Albo myślałem też o rozrzuceniu jakichś leżących liści. Ale nie wiem jak miałbym to rozegrać aby trawa ich nie przebijała. Co o tym myślicie ?

 

Focia:

 

jiht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł na post pro, dlaczego miałbym chcieć abyś usunął ? Wręcz przeciwnie, czuję się zaszczycony tym, że moja praca Cię tak zainspirowała :D

 

Czy może mógłbyś mi powiedzieć co dokładnie zrobiłeś z niebem (ten pierwszy plan nieba jest świetny!) i z trawą ?

 

Na chwilę obecną dodałem parę pierdółek, kwiatuszki (zbyt duże) itp. Poprawiłem minimalnie materiał szyb w wagonikach (nie, to nie tekstura :p)

 

Jednak nie zmieniłem jeszcze nic w samych wagonikach i drzewie. Muszę coś z tym zrobić, ale jeszcze nie wiem co xd

 

I powiedzcie mi jeszcze co dokładnie jest nie tak z deskami ? Jedna była tak jakby przepalona to ją obróciłem (teraz jeszcze dwie takie widzę dziwne, wezmę je podmienię). Czy to oto Wam chodziło ? Czy może jest problem z czymś innym ?

 

Focia:

 

r6mj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o niebo to użyłem opcji w PS barwa i nasycenie ty mając teksture możesz zrobić to lepiej, co do trawy to rzuciłem ciemniejszy materiał i w niektórych miejscach przejechałem pędzlem aby się różnił nieco kolorem , co do ławki to chodzi po prostu o to że tekstura drewna jest słaba, jeżeli chodzi o drzewo to polecam onyx tree i ivy grow w połączeniu można uzyskać fajne efekty, odstają też drzewa w oddali zapewne to tekstury.

Edytowane przez thecrev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak długo szukałem tych desek xD Przejrzę jeszcze raz cg textures, ale wydają mi się całkiem w porządku.

 

Ja to drzewo chyba albo poprawię, albo machnę je trzeci raz. Wolałbym nie korzystać z gotowych modeli / generatorów, przynajmniej na razie.

 

Drzewa z tyłu to faktycznie tekstury, myślę, że jak zarzucę dof'em i fog'iem to to się ładnie wkomponuje, ale gdybym chciał to kiedyś zostawić bez tych efektów, to jak mógłbym inaczej te drzewka ładniej wpasować ?

 

O dróżce też pomyślę, ale szczerze mówiąc to wydaje mi się, że było by z tym więcej problemów niż korzyści + straciłbym trochę mojego efektu "dzikości" xd

 

Oki, obecnie priorytetem jest drzewo i wagoniki, ja to jakoś naprawię/poprawię/coś z tym zrobię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka jak dla mnie to za gęsto rośnie ta winorośl, a jęsli chciałbyś na środku tak gęsto to powinna się bardziej po rurach rozchodzić w strony wagoników.

Druga sprawa to oświetlenie, wrzuć screena z programu jak rozmieszczone jest oświetlenie, bo coś jest nie tak. Widać to po krzaku w lewym dolnym rogu i trawie. niby jest zachód słońca a krzak jest oświetlony tak jakby było dodatkowe źródło światła od strony kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z kolorami ciacho, ale przemyślałem to już i uważam, że zamiast teraz bić się znów z materiałami to po prostu zdesaturuję to później trochę w szopie. Już się troszkę pobawiłem i myślę, że desaturacja tego daje fajny klimat.

 

I właśnie kakaku, bardzo bym prosił o jakieś rady co do oświetlenia. Screen jest chyba niepotrzebny bo oświetlam to hdrk'ą i vray sun'em. I słoneczko z hdrki i vray sun są z lewej strony obrazka. Co do krzaczku to wygląda to chyba tak, dlatego, że źródła światła są niemal za krzaczkiem a ma on materiał sss.

 

Nie mam pojęcia o oświetlaniu scen :/ Dlatego przyjmę każde, nawet najbardziej podstawowe rady xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to jeśli iść tropem nieba to sama scena jest za jasna, nienaturalna. Światło słońca powinno się ślizgać po trawce i dawać przyjemne długie cienie. Zmień HDRkę bo ta jakoś nie działa z tą sceną. Albo przekręć słoneczko tak by było widoczne gdzieś na scenie.

 

Nie ma tu jasnych i ciemnych plam co owocuje że scena wygląda na równomiernie oświetloną.

 

Farba na diabelskim młynie też nieźle sie trzyma mimo upływy lat bez konserwacji. A wagoniki jak już ktoś napisał to już ostro do poprawy :) zróżnicuj tam trochę. IVY na diabelskim też trochę przerzedź bo urosła tam niezła kopa liści. Jak pisali ci poprzednicy rozbij je na boki do wagoników (czy jak sie to nazywa).

Kolejkę górską bym rozwaliłbymł w którymś miejscu tak aby wyglądało, że nikogo tam nie było od lat.

I może zamiast tak dużej ilości trawy spróbyj dać tam kostką betonową a między nią trawkę, coś w tym stylu:

http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2012/080/0/5/sidewalk_grass_by_jcweber-d4tgpx7.jpg

http://texturelib.com/Textures/road/old%20asphalt/road_old_asphalt_0025_01_preview.jpg

http://us.123rf.com/400wm/400/400/lawren/lawren1008/lawren100800175/7722990-aged-brick-sidewalk-with-grass-as-frame.jpg

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Już zmieniłem hdrk'ę, ustawienia słoneczka też dam takie jak tutaj: http://www.aleso3d.com/blog/exterior-lighting-tutorial-with-vray/ Tylko ciemniejsze trochę oczywiście. Przez noc wyrenderuję i wrzucę.

 

Liczebność bluszczu też trochę w takim razie zmniejszę ponieważ już druga osoba na to zwraca uwagę xd

 

Ale szczerze mówiąc to nie rozwalałbym kolejki ani nie zmieniałbym ustawienia trawy. Nie jest to lunapark po jakieś apokalipsie ale po prostu ot taki zapuszczony i trochę "dziki" lunapark ;)

 

Co do farby na młynie to dodam tam VRay Dirt'a, ale nie wiem czy efekt będzie widoczny.

 

A o co dokładnie chodzi z tymi wagonikami ? Pierwsza wersja faktycznie była pomyłką, ale przy robieni drugiej wersji popatrzyłem na wagoniki z prawdziwych diabelskich młynów i one mniej więcej tak wyglądają. Znaczy się prócz tego materiału szyby z którym obecnie nie potrafię sobie za bardzo poradzić. Zobaczę jak będzie on wyglądał teraz po zmianie hdrki i oświetlenia.

 

Pozdrawiam i dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakoś i tak już późno było, to machnąłem tylko parę testów szybkich i zapuściłem render na noc xD

 

Focia:

 

do5v.jpg

 

Oświetlenie:

 

hw89.jpg

 

Oki, teraz to już chyba widzę, mam za dużą moc hdrki a za małą słońca, teraz spróbuję dać multiplier słońca na 2 albo i na 3 i wtedy powinno być trochę jaśniej (musi być jasno bo będę chciał to w szopie zdesaturować trochę) i powinny też się pojawić ładne cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, cieszę się, że was mam xD Zmieniłem trochę oświetlenie, myślę, że wygląda to trochę lepiej.

 

Wersja z czerwonym słoneczkiem: http://imageshack.com/a/img542/8108/aw6x.jpg

 

Wersja z mniej czerwonym słoneczkiem: http://imageshack.com/a/img545/4403/0p43.jpg

 

Hmm, brałbym tą wersję jaśniejszą tylko, że rozjaśniłbym to jeszcze za pomocą iso.

 

Co do balonika, to jest to ful 3d xD Zamieszczam poniżej focie materiałów szyby i baloniku. Również bardzo chętnie przyjmę wszelkie rady ^^

 

Balonik: http://imageshack.com/a/img829/3544/3exv.jpg

 

Szyba: http://imageshack.com/a/img541/8164/kblw.jpg

 

Zdjęcia zamieszczam w formie linków bo myślę, że jak jest więcej foci na raz to byłoby to niewygodnie jakbym je wrzucił normalnie. Chyba, że wolicie jak się wyświetlają ?

 

Pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za ciemno, musisz nadać scenie trochę więcej kontrastu np trawie, i tak jak już pisałem najbardziej razi textura drewna na ławce i drzewo może spróbuj je jeszcze trochę odchudzić ale tylko te miejsca które są naprawdę grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasują mi proporcje hdri do vray sun'a także myślę, że będę teraz rozjaśniał to tylko za pomocą ISO kamerki.

 

Z drzewem dalej pokombinuje, macie racje, obecne odchudzanie niewiele dało, może spróbuję zrobić to w pełni ręcznie. Poeksperymentuje.

 

Jeśli chodzi o deski, to zabijcie mnie, ale one mi się podobają xDD

 

Teraz mam jeszcze dodatkowe dwa problemy, może mógłby mi ktoś coś doradzić.

 

1. Materiał szyb wagoników i baloniku, co mógłbym tu poprawić ?

 

2. Fog, bawiłem się już tym trochę. Problem polega na tym, że ja mam sporo rzeczy na plejnach z opacity i fog pojawia się na całym plejnie a nie tylko na obszarze definiowanym przez opacity. Pogogowałem i miała mi pomóc zmiana filtrowania tekstury opacity na "None" i zmiana ustawień materiału na zaznaczenie "Affect Shadows" i Affect Channels - "All Channels" jednak nic to nie dało :/

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby:

http://www.cg-files.com/vrayglassmaterialtutorial.html

 

co do oświetlenia:

wrzuc 2 rendery. jeden tylko z hdri a drugi tylko z sun'em

wtedy bedzie łatwiej ocenić który rodzaj oświetlenia daje które cienie itp i jak oddziałowywuje na scene

 

Edit:

Dodatkowo ta hdrka daje wrażenie mroczności. za dużo tych chmur. Obrazek referencyjny jest lekki i przyjemny. Taki ciepły prawie bezchmurny letni wieczór, a Twój daje wrażenie chłodnego ponurego jesiennego wieczoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło to nie hdrk'a, tylko teksturka. Pobawię się nią w Szopie, racja.

 

Co do szyb to nie chodzi mi o takie "normalne" szkło, ale spróbuję coś podłapać.

 

Rendery postaram się wrzucić za niedługo.

 

Co do fog'a to mówię tu o fog'u "enviroment" z VRay'a. Problem wygląda następująco, najlepiej widać go na drzewkach z tyłu:

 

gl6c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przeżyłbym jeszcze tego Fog'a ale problem z zdepth pass'em jest już trochę bardziej upierdliwy.

 

No nic, założyłem jeszcze topic'a na oficjalnym forum VRay'a, zobaczę czy tam mi coś doradzą.

 

Jakby ktoś wpadł na jakiś pomysł to ja bardzo chętnie wysłucham :) Bo nie wiem jak to przeskoczyć a tymczasem chciałbym już powoli kończyć i przejść do renderowania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować ukryć plejny i wyrenderować pasy bez nich a potem już zrobić finał z plejnami i nałożyć warstwy w Psi'e, trochę podmalunku i powinno być dobrze ale może ktoś miał podobny problem i lepiej podpowie ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować ukryć plejny i wyrenderować pasy bez nich a potem już zrobić finał z plejnami i nałożyć warstwy w Psi'e, trochę podmalunku i powinno być dobrze ale może ktoś miał podobny problem i lepiej podpowie ode mnie.

 

No to jest pewien plan, mógłbym później za pomocą material id pomalować po tych drzewach odpowiednim kolorem. No ale rany, to musi się dać jakoś zrobić bez tego xD

 

A nie możesz po prostu przemnożyć alphy przez zdeph w compo?

 

Zdepth też się renderuje tak samo źle :/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności