Jump to content
Mr Kostek

Mr Kostek Teczka/Szkicownik vol. 3.0

Recommended Posts

Dawno mnie tu nie było. Zaczynam z nową teczką, nie chce mi się szukać starej. Na pierwszy ogień zaległości. Dziś kilka prac z zajęć na nowolipkach. Wszystkie z sezonu 2012/2013, format 100x70, głównie rysunek węglem.

N12.jpg

N16.jpg

N21.jpg

N27.jpg

N33.jpg

Edited by Mr Kostek

hej, co tak mało? :P

jak pamiętam Twoją starą teczkę to miałeś mnóstwo cienkopisów/tuszu nie masz jakiś pochomikowanych nowych?

mam ;) muszę tylko to wszystko ogranąć, bo się tego nazbierało. O na przykład cos takiego: rysunek z natury ok. 15 min. zasadniczo ołówek.

AlterPose_0022.jpg

Druga paczka z nowolipek. I to wszystko z tych zajęć jak na razie.

N31.jpg

N40.jpg

N36.jpg

N32.jpg

N35.jpg

W następnych postach będą szkice z warsztatów AlterPose, czyli np. cuś takiego:

AlterPose_0027_A.jpg

Hihi na tym ostatnim troche mi zajęło zanim ogarnęłam że to jest krzesło, zastanawiałam się co jest nie tak z jej pośladkiem, może ma guza? Zostawiłabym krzesło bez cieniowania, tak samo tego koto-gitaro-pianino ? Jak rysujesz włosy, rysuj jakby to była plastelina, kształt w który układa się fyzura, nie rysuj pojedynczych włosów :) Ćwicz ręce, proporcjonalnie wydaje mi się że są troche za małe w większości rysunków.

Zwłaszcza da się to zauważyć w komiksie ;)

@PodwojneD: taak krzesło jest nieco niejednoznaczne ;) Co do biodra to chyba tam był jakiś cień, włosy jak się zapomnę to tak niestety dziergam. Ogólnie po prostu za mało ćwiczeń. I to niestety widać.

Kolejna ilustracja dla Qfantu, opowiadanie: "Kraina zimy", zasadniczo ołowek, papier format A3.

Kraina_zimy_www_gr.jpg

Uff w końcu nieco udało mi się ogarnąć materiały z warsztatów AlterPose. Jest tego kilkaset rysunków/szkiców. Będę wrzucał to w paczkach, także trochę to zajmie ;) Dziś rysunki z jednych z pierwszych zajęć na których byłem. Papier: szkicownik simply rowneya 356x279 mm, zasadniczo ołówek, czas to ok. 15-25 na pozę.

alter_01.jpg

alter_02.jpg

alter_03.jpg

alter_04.jpg

alter_05.jpg

alter_06.jpg

Kolejna paczka rysunków z warsztatów AlterPose. Tym razem rozpiętość czasowa duża, od 1-2 minutowych do 20 min. Papier ten sam ale oprócz ołowka dodatkowo artpen (czarny atrament i sepia) i pastel.

alter_08.jpg

alter_09.jpg

alter_16.jpg

alter_10.jpg

alter_11.jpg

alter_12.jpg

alter_13.jpg

alter_14.jpg

alter_15.jpg

Najfajniejsze te dwa pierwsze. Luźna kreska wyszła. Mógłbyś też popróbować trochę analizować bryłę i porysować bardziej przestrzennie - zaznaczając jak się poszczególne kształty układają. Łapiąc proste figury - walce itd. Powodzenia!

@ Mruk: dzięki, może coś takiego będzie dziebko lepsze.

Kolejna paczka rysunków z warsztatów AlterPose. Pierwsze 3 to szkice 1-3 minutowe, następne to już rysunki 15 – 20 minutowe. Papier to blok Gamma schizzi A5: szkice i dwa pierwsze rysunki, a pozostałe jak wcześniej szkicownik simply rowneya, zasadniczo ołówki i artpen.

alter_17.jpg

alter_18.jpg

alter_19.jpg

alter_20.jpg

alter_21.jpg

alter_22.jpg

alter_23.jpg

alter_24.jpg

alter_25.jpg

Dobre rzeczy. Najbardziej mi się podoba pierwszy i ten siedzący - 3 i 4. Wrzucaj więcej.

Kolejna paczka rysunków z warsztatów AlterPose. Pierwszych sześć to 1-3 minutowe szkice /jeden chyba 30 sekundowy bo i takie mamy ćwiczenia/, następne to już rysunki ok. 15 minutowe. Papier jak poprzednio, zasadniczo ołówek.

alter_26.jpg

alter_27.jpg

alter_28.jpg

alter_29.jpg

alter_30.jpg

alter_31.jpg

alter_32.jpg

alter_33.jpg

alter_34.jpg

alter_35.jpg

AlterPose cd. Dziś głównie rysunki jedno – trzy minutowe, a tylko trzy to studia 15-20 minutowe. Media ołówek i cienkopis, papier jak ostatnio.

alter_36.jpg

alter_37.jpg

alter_38.jpg

alter_39.jpg

alter_40.jpg

alter_41.jpg

alter_42.jpg

alter_43.jpg

alter_44.jpg

alter_45.jpg

ten: http://www.kostekart.pl/AlterPose/alter_42.jpg póki co najlepszy! :D fajnie sobie radzisz z upraszczaniem formy. :) Wolę te linearne szybkie, od tych cieniowanych (jak te dwa ostatnie)

- - - Połączono posty - - -

W sumie jak tak patrzę to ten: http://www.kostekart.pl/AlterPose/alter_08.jpg też jest super. Mają w sobie taką ciekawą energię, którą ciężko uchwycić :)

Ostro walczysz, aż miło popatrzeć! W tych cienkopisowych podoba mi się określanie formy jedną pewną krechą. Przy ołówku jednak człowieka korci żeby poprawiać i poprawiać.

Dzięki za komenty.

@Bombadil: Wiesz takie warsztaty dużo dają, zobacz może u Ciebie może uda się zorganizować te 5 osób i modela/modelkę. Naprawdę warto.

@ telthona: też te rysowane na szybko często bardziej mi się podobają od tych cyzelowanych po pół godziny. Jak człowiek ma za dużo czasu to często zaczyna niepotrzebnie kombinować i zapomina, że to mają być tylko szkice. Staram się pilnować ale niestety nie zawsze mi się to udaje ;)

@ Mruk: walczę, cały czas walczę. Wiesz i tak za mało rysuję, ale się staram. Podobały mi się Twoje rysunki z muzeum WP, muszę się kiedyś z Wami wybrać na to miejskie rysowanie. Pewnie jak sklecę sobie jakieś małe sztalugi przenośne to się zgłoszę. Przy rysowaniu tuszem/cienkopisem też można poprawiać i poprawiać, zobacz ten ostatni rysunek. Bez wstępnego szkicu ołówkiem, zero korektora.

A teraz AlterPose cd. Początek to jak zawsze trochę szkiców 1-5 minutowych , a cztery ostatnie pozy to rysunki 15-25 min. Ostatni praca to właśnie 25 minutowy rysunek artpenem, tu papier to blok gamma schitzzi A4. Reszta jak poprzednio.

alter_46.jpg

alter_47.jpg

alter_48.jpg

alter_49.jpg

alter_50.jpg

alter_51.jpg

alter_52.jpg

alter_53.jpg

alter_54.jpg

alter_55.jpg

alter_56.jpg

Edited by Mr Kostek

@ WWWoj: Dzięki.

@Mruk: kiedyś się wybiorę. Na pewno.

Koniec laby, kolejna paczka rysunków z warsztatów AlterPose. Pierwszych osiem skanów to szybkie szkice, format A5, ołówek, cienkopis i węgiel. Ostatnie cztery to pozy 15-20 minut zasadniczo ołówek, szkicownik rowney'a.

alter_57.jpg

alter_58.jpg

alter_59.jpg

alter_60.jpg

alter_61.jpg

alter_62.jpg

alter_63.jpg

alter_64.jpg

alter_65.jpg

alter_66.jpg

alter_67.jpg

alter_68.jpg

Bardzo miła dla oka kreska, od razu widać, że wiesz co trzeba robić z ołówkiem w ręku, aż sam muszę odkopać teczkę ze szkicami z różnych sesji :)