Skocz do zawartości

poprawienie swiatki przy riggingu ?


prace09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytac, czy jest mozliwość poprawienia siatki juz podczas riggowania bez utraty paintWeighta wczesniej zrobionego ?? oczywiscie probowalem swoich sil, ale za kazdym razem zal. po prawej stronie nic sie nie chrzani a lewa to mix kolorow ;p oczywiscie pewnie ktos powie "daj mirror weight" ale tez niestety to nie dziala i dlatego jestem w kropce :P (a poprawka to merge 2 vertexy w srodku ust, ktorych nie zauwazylem wczesniej )

 

84d7efbd9a7024ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

*Kopiujesz *.py do folderu ze skryptami - najprawdopodobniej tam gdzieś w moich dokumentach, nie mam teraz Mayki to nie sprawdze gdzie to dokładnie jest.

*W Mayce w command line wpisujesz "import maya.cmds as cmds" TYLKO musisz zmienić język z MEL na Pythona

*Dalej dajesz "import Cas_massCopyWeight_python"

*a na koniec "Cas_massCopyWeight_python.Cas_massCopyWeight_UI()" i to sobie możesz podpiąć pod Shelfa

 

Tylko przypominam że wpisujesz to w Pythonie a nie w MELu.

 

Powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze mam akurat :P

 

*Dalej dajesz "import Cas_massCopyWeight_python" tutaj probowalem opcji wpisania w phy, bo takiego pliczku nie mam

 

*a na koniec "Cas_massCopyWeight_python.Cas_massCopyWeight_UI() " i to sobie możesz podpiąć pod Shelfa ----- a tutaj jak zaimportuje i dam ctrl _ ent to wyskakuje -- # Error: invalid syntax #

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak się zastanawiam po co Wam w ogóle ten skrypt?

Jest polecenie Skin/Edit Smooth Skin/Copy Skin Weights, kopiuje wagi z jednego modelu na drugi

z różnymi opcjami, względem uv albo po najbliższych odległościach, działa wybitnie dobrze.

Był też inny, starszy sposób - Eksport Skin Weights i Import na drugim modelu, trzeba było jednak zmieniać nazwy w plikach z eksportem.

No i trzeci - Merge vertex na modelu, zmiana kolejności nodów i skasowanie Nondeformer History

Pozdr.

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyeksportowac wagi do tekstur. Wiec jak zbytnio sie nie zmienia UV to mozes je spowrotem zaimportować. Najlepiej wtedy używać split poligonal toola. Nie kasowac i tworzyc nowych poligowno.

 

Skin->edit smooth skin-> export skin weights tool ;

potem import. W starszych maykach mozliwe ze trzeba bedzie dac all files w oknie wyboru w 14 juz jest porpawione i odrazu jest opcja plikowa skin weights.

 

 

Z drugiej strony możesz przekopiować wagi z ze starej topoligi na nową. Ważne by model był zbliżony kształtem.

 

Skin->edit smooth skin->copy skin Weights. Proponuje Raycast metodę.

 

Kolejnosci zaznaczania nie pamietam. Wiec pluginy nie potrzebne pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności